Atık beyanı

Isagur53

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
arkadaşlar bu atık beyan sistemlerinde tehlikeli atık beyanı için alınan şifreler atık akü veya atık ambalaj sistemlerine girişlerde de kullanılıyorumu... yoksa hepsi için ayrı şifreler mi alınması gerekiyor...

Tarık Can

Genel Yönetici
Genel Yönetici
bilmiyorum ama denemekte yarar var :)

Aslı Boyacı

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
akü için geçerli mi bilmiyorum ama ambalaj üretici formundan yapıcağın beyanlar için şifre farklı oluyor.

Seda Okuş

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Atık Beyanı, Ambalaj Beyanı, Seveso tüm bunlar için ayrı kullanıcı adı ve şifre kullanman gerekiyor.

Seda Okuş

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Merhaba bir sorum olacaktı. bir benzin istasyonu için atık beyanı yapmam gerekiyor. ilk soru bu sene tanklarını temizletmedikleri için tehlikeli atıkları çıkmamış bunu nasul beyan edeceğim. ikinci soru benzin istasyonu için sistem kapasite istiyor. benzin istasyonunda herhangi bir üretim yapılmıyor ben neyi kapasite olarak göstereceğim?

Tuğba Cabi

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Peki istasyondaki yakıt nasıl sağlanıyor?

Seda Okuş

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Çevre Orman Bakanlığını aradım cevabı kendim vereyim. atık ypk ise sisteme hiçbirşey eklemeden onay veriliyor. ayrıca benzin istasyonu gibi yerler için kapasite o yıl içinde sattığı yakıt olarak belirleniyormuş. ben beyanı yaptım.

pre_conception

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
cevabı paylaştığın için kendi adıma teşekkür ederim. bir soru sorulunca soruyu soran, cevabı almadan, sorusunu kendi cevaplar ise en azından bu konuyu takip eden kişiler de öğrenir. :islik: tekerleme gibi oldu :)

MÇK

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Geciktim mi bilemiyorum ama Tehlikeli Atık Beyan Sistemi şifresiyle sadece tehlikeli atık ve atık yağ bildirimi yapabiliyorsunuz.

Tuğba Cabi

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Benim merak ettiğim istasyona yakıt nasıl sağlanıyor?

cevcev

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
...

İbrahim Şen

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
arkadaşlar benimde bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...
danışmanlığını yaptığımız tesisler için atık beyanı yapmak için neler yapmamız gerekiyor.

Derya Efe

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Öncelikle firmanızı çevre bilgi sistemine kayıt etmeniz gerekiyor. ÇBS' ne kayıt ederken orada firmanız için yapmanız gereken bildirimleri kutucuklardan seçiyorsunuz, çıktısını alıp İl Çevre Müdürlüğü' ne teslim ediyorsunuz onlar da size kullanıcı adı ve şifre veriyorlar. Bu şifre ile ÇBS' ne girip bir önceki yıl UATF ile lisanslı firmalara gönderdğiniz tehlikeli atıkların bilglerini doldurup gönderiyorsunuz. Ayrıca tehlikeli atık beyanı yaparken tesiste kullanılan yağların ticari isimleri ve miktarlarını soruyor, bu bilgileri de doldurmalısınız. Bir de şimdiye kadar sadece tehlikeli atık beyanı yapılıyordu ancak Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanım Tebliği' ne göre 2013 yılından itibaren tehlikesiz atıklar da beyan edilecek. Bu uygulama tam olarak nasıl olacak bilemiyorum ama bence tehlikeli atık beyanıyla hemen hemen aynı olacaktır.

İbrahim Şen

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Çok tşk. ederim. Bir sorum daha olacaktı, atık beyan sistemine kullanıcı adı ve şifresi ile girdiğimizde kullanıcı aktif değil diyor. Bunun nedeni nedir?

Derya Efe

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Sayfaya mı ulaşamıyorsunuz, bildirim mi yapamıyorsunuz?

Alper Bilgin

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
bi sorum daha olacaktı,
atık beyan sistemine kullanıcı adı ve şifresi ile girdiğimizde kullanıcı aktif değil diyor.
bunun nedeni nedir?
Kullanıcı adınızı özelden mesaj ataranız yardımcı olayım

Gülçin Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@Seda Okuş Benzin istasyonunda tank dibi çamurları için beyan yaptım bende 2014 yılında olmadığına dair sıfır olarak gösterdik.Beyanın çıktısınız İl çevreye gönderirken herhangi bir form felan ekliyor muyuz peki

merfy

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar merhaba, atık beyanında istenen beyan yılı fiili üretim kapasitesini 2015 yılında tüm vardiyalarda üretilen toplam ürün miktarı olarak mı yazacağım?

ozgedolu

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar merhaba atık beyanı yaparken ömrünü tamamlamış lastikleri sisteme girmiyoruz dimi?

Yukarı