Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yöetmeliği

Konu, 'ARŞİV' kısmında Arif Öztürk tarafından paylaşıldı.

 1. Arif Öztürk

  Arif Öztürk CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba,

  Bildiğiniz gibi 22.05.2012 de bu yönetmelik çıktı. Şimdi bu yönetmeliğe göre alınacak lisans için ÇKAGİVLHY ' ne atıfta bulunulmuş. Ancak bu yönetmelikte lisanslar kısmında elektrikli ve elektronik atıklara ait GFB ve LİSANS şartları mevcut değil. Biz neye göre lisans alacağız? Bilgisi olan varsa paylaşır ise sevinirim...
   
 2. Müberra Kaşkaya

  Müberra Kaşkaya CMNet Üyesi

  "ELEKTRİKLİ VE ELEKTRONİK EŞYALARDA BAZI ZARARLI MADDELERİN KULLANIMININ SINIRLANDIRILMASINA DAİR YÖNETMELİK" kapsamında bulunan uygunluk beyan formunu bütün firmalar mı vermek zorundadır?
   
 3. Şevhan Sayar

  Şevhan Sayar CMNet Üyesi

  AEEE Yönetmeliğini esas alın, Özellikle; Madde 13-14 ve (kontrol listesi bu maddelerden oluşturuluyor)ve işleyeceğiniz kategoriye göre Ek-4 Listesi.

  Müberra Hanım söz konusu yönetmelik AEEE yönetmeliğiyle birlikte yürülükten kaldırıldı. AEEE Yönetmeliği esaslarını dikkate alacaksınız.

  Yürürlükten kaldırılan yönetmelik

  MADDE 26 –(1) 30/5/2008 tarihli ve 26891 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Elektrikli ve Elektronik Eşyalarda Bazı Zararlı Maddelerin Kullanımının Sınırlandırılmasına Dair Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.
   
  Müberra Kaşkaya bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...