Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yöetmeliği

Kayıt
23 Temmuz 2011
Mesajlar
224
Beğeniler
94
#1
Arkadaşlar merhaba,

Bildiğiniz gibi 22.05.2012 de bu yönetmelik çıktı. Şimdi bu yönetmeliğe göre alınacak lisans için ÇKAGİVLHY ' ne atıfta bulunulmuş. Ancak bu yönetmelikte lisanslar kısmında elektrikli ve elektronik atıklara ait GFB ve LİSANS şartları mevcut değil. Biz neye göre lisans alacağız? Bilgisi olan varsa paylaşır ise sevinirim...
 
Kayıt
31 Temmuz 2011
Mesajlar
78
Beğeniler
11
#2
"ELEKTRİKLİ VE ELEKTRONİK EŞYALARDA BAZI ZARARLI MADDELERİN KULLANIMININ SINIRLANDIRILMASINA DAİR YÖNETMELİK" kapsamında bulunan uygunluk beyan formunu bütün firmalar mı vermek zorundadır?
 
Kayıt
15 Ağustos 2012
Mesajlar
19
Beğeniler
14
#3
AEEE Yönetmeliğini esas alın, Özellikle; Madde 13-14 ve (kontrol listesi bu maddelerden oluşturuluyor)ve işleyeceğiniz kategoriye göre Ek-4 Listesi.

Müberra Hanım söz konusu yönetmelik AEEE yönetmeliğiyle birlikte yürülükten kaldırıldı. AEEE Yönetmeliği esaslarını dikkate alacaksınız.

Yürürlükten kaldırılan yönetmelik

MADDE 26 –(1) 30/5/2008 tarihli ve 26891 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Elektrikli ve Elektronik Eşyalarda Bazı Zararlı Maddelerin Kullanımının Sınırlandırılmasına Dair Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.