• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıkların karayolunda taşınmasına ilişkin tebliğ

Göksel Kurtuluş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Sağlık Kurumu
Atıkların Karayolunda Taşınmasına İlişkin Tebliğ

Resmi Gazete Tarihi: 18.01.2013
Resmi Gazete Sayısı: 28532

Amaç
Bu Tebliğin amacı; 5/7/2008 tarihli ve 26927 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin Ek-IV’ündeki Atık Listesinde yer alan atıkların karayolu ile taşınmasına dair esasların belirlenmesidir.
Kapsam
Bu Tebliğ, Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin Ek-IV’ündeki Atık Listesinde yer alan tehlikeli atıklar ile taşınması kendi mevzuatı ile kurala bağlanmış olan özel atıklar ve tıbbi atıkların karayolu ile taşınmasına dair esasları kapsar.
Bu Tebliğ;
a) Maden atıkları, ambalaj atıkları, tehlikesiz atıklar ve radyoaktif atıkların taşınmasını,
b) Uluslararası anlaşmalar ile savaş hali ve olağanüstü hallerde uygulanacak mevzuat hükümlerine göre yapılan taşıma işlemleri ile Türk Silahlı Kuvvetlerine ait olan ya da Türk Silahlı Kuvvetlerinin temsilcilerinin eşlik ettiği araçlarla yapılan taşıma işlemlerini,
kapsamaz.

Kaynak:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ATIKLARIN KARAYOLUNDA TAŞINMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ.docx
    184.2 KB · Görüntüleme: 55
Merhabalar sizlere bir sorum olacaktı, bu yönetmeliğe göre Atık Takip Hizmet Sağlayıcılarının Nitelikleri (Madde 22) belirtilmiştir. d bendine göre eğitim belgesi düzenlemek denilmektedir. Bu eğitim belgesini verebilen olabilmek için nereye başvurulması gerektiğine dair net bir bilgiye ulaşamadım da (MEB mi ilgilidir acaba) bilgisi olan arkadaşaların yardımlarını bekliyorum.