Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıkların karayolunda taşınmasına ilişkin tebliğ

Konu, 'ARŞİV' kısmında Göksel Kurtuluş tarafından paylaşıldı.

 1. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Atıkların Karayolunda Taşınmasına İlişkin Tebliğ

  Resmi Gazete Tarihi: 18.01.2013
  Resmi Gazete Sayısı: 28532

  Amaç
  Bu Tebliğin amacı; 5/7/2008 tarihli ve 26927 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin Ek-IV’ündeki Atık Listesinde yer alan atıkların karayolu ile taşınmasına dair esasların belirlenmesidir.
  Kapsam
  Bu Tebliğ, Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin Ek-IV’ündeki Atık Listesinde yer alan tehlikeli atıklar ile taşınması kendi mevzuatı ile kurala bağlanmış olan özel atıklar ve tıbbi atıkların karayolu ile taşınmasına dair esasları kapsar.
  Bu Tebliğ;
  a) Maden atıkları, ambalaj atıkları, tehlikesiz atıklar ve radyoaktif atıkların taşınmasını,
  b) Uluslararası anlaşmalar ile savaş hali ve olağanüstü hallerde uygulanacak mevzuat hükümlerine göre yapılan taşıma işlemleri ile Türk Silahlı Kuvvetlerine ait olan ya da Türk Silahlı Kuvvetlerinin temsilcilerinin eşlik ettiği araçlarla yapılan taşıma işlemlerini,
  kapsamaz.

  Kaynak: Resmi Gazete
   

  Ekli Dosyalar:

  S.Gönenç Çalıcı bunu beğendi.
 2. Gizem Gider

  Gizem Gider CMNet Üyesi

  Merhabalar sizlere bir sorum olacaktı, bu yönetmeliğe göre Atık Takip Hizmet Sağlayıcılarının Nitelikleri (Madde 22) belirtilmiştir. d bendine göre eğitim belgesi düzenlemek denilmektedir. Bu eğitim belgesini verebilen olabilmek için nereye başvurulması gerektiğine dair net bir bilgiye ulaşamadım da (MEB mi ilgilidir acaba) bilgisi olan arkadaşaların yardımlarını bekliyorum.
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?