Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aylık değerlendirme tutanağı doldurma

Konu, 'ARŞİV' kısmında Can Doğan tarafından paylaşıldı.

 1. Can Doğan

  Can Doğan CMNet Üyesi

  Herkese iyi çalışmalar tat tesisinde aylık değerlendirme tutanağını nasıl doldurabilirim bu tip tesisler hava ve gürültü bakımından muafmı ayrıca zaten tat tesisiyiz ambalaj atıkları kısmına ne yazmam gerekir şimdiden teşekkürler
   
 2. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Ambalaj atıkları ile ilgili yazacağınız çok şey var; ambalaj atık miktarları (türlerine göre), aylık olarak bildirimlerinizi yapıp yapmadığınız vs. Ambalaj Atıklarının Kontrolü yönetmeliğinde yükümlülüklerinizi gerçekleştirip gerçekleştirmediğinizi denetleyip rapora yazabilirsiniz.

  Yakma prosesi yoktur sanırım, olursa Isınma Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrolü yönetmeliğine göre olan gerekliliklere bakarsınız (periyodik baca temizliği gibi).
   
  Can Doğan, Melih Coşar ve Arzu Doğan bunu beğendi.
 3. Can Doğan

  Can Doğan CMNet Üyesi

  yakma prosesi yok sadece pres makinası var o halde hava dan muafız heralde onun haricinde gürültü konusunda da ne yazabilirim onda da bir muaflık söz konusu olacak galiba
   
 4. E.Onur Özçiçekçi

  E.Onur Özçiçekçi CMNet Üyesi

  proseste enerji kaynağı olarak yakma sistemi kullanmasanız dahi emisyon iznine tabi olabilirsiniz. yani ısınmak için katı, sıvı ya da gaz yakıt kullanıyorsa ve kazanların yakma ısıl gücü 1 mw'ı geçiyorsa hava konusunu dahil etmeniz gerekiyor.

  1.2 Aşağıdaki yakıtları yakan tesisler.*
  1.2.1 Katı (Kömür, kok, kömür briketi, turba, odun, plastik veya kimyasal maddelerle kaplanmamış ve muameleye tabi tutulmamış odun artıkları, petrol koku) ve sıvı (fuel-oil, nafta, motorin, biyodizel ve benzeri) yakıtlı tesislerden toplam yakma sistemi ısıl gücü 1 MW ve daha büyük 100 MW’tan küçük olan tesisler.
  1.2.2 Gaz yakıt (doğalgaz, sıvılaştırılmış petrol gazı, kokgazı, yüksek fırın gazı, fuel gaz) yakan ve toplam yakma sistemi ısıl gücü 2 MW ve daha büyük 100 MW’tan küçük olan tesisler.
  1.2.3 Biyokütlenin (Pirina, ayçiçeği, pamuk çiğiti vb) yakıt olarak kullanıldığı toplam yakma ısıl gücü 500 kW ve daha büyük 100 MW’tan küçük olan tesisler.
  1.2.4 Yukarıda belirtilen yakıtlar dışındaki, yakıt tanımına girmeyen katı ve sıvı yanıcı maddelerle çalışan, toplam yakma ısıl gücü 1 MW ve daha büyük 50 MW’tan küçük olan tesisler.
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...