Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bu haber çevre ile alakalı mı ?

Konu, 'ARŞİV' kısmında Müjdat Öner tarafından paylaşıldı.

 1. Müjdat Öner

  Müjdat Öner CMNet Üyesi

 2. Özge Gökmen

  Özge Gökmen CMNet Üyesi

  Haberi ilk okuduğumda bende oldukça şaşırmıştım. Sonra düşününce bunu keşfeden adama hayran kaldım. İnançları gereği cesetler yakılıyor ve yine inançları gereği üstlerinde değerli malzemelerle yakılıyor, bu malzemelerin toprağa karışıp yok olmasındansa değerlendirilmesi güzel birşey bence. Ah bu bir çevre haberi mi, sanmıyorum. Herşey sadece para kazanmak için, çevreyi korumak için değil...
   
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  çevreyi koruyan bir uygulama biliyorum. biraz tuhaf hatta iğrenç gelebilir okumadan önce uyarayım sizi.

  sızı azotla cesetleri tamamen dondurup kolaylıkla kırılabilir hale getiriyorlar (demolition man filmini izleyenleriniz hatırlayacaktır). daha sonra bekletmeden biyolojik olarak kolayca bozunabilen bir tabuta koyuyorlar. bu sırada tabutun içinde ufak bir darbe ile kolayca kemiklerine kadar parçalanıyor ceset. tabut dışına bir sızıntı bulaşma yok. kişi daha sonra vasiyet edilen yere gömülüyor. toprağa karışma süresi epey kısalıyormuş. dini inançları kısıtlamıyorsa kişi belirli bir yere mesela bir özel mülkte bir bahçeye falan da doğrudan organik gübre (toz ya da sıvı) olarak serpilebiliyor. ilk güneşli havada gül bahçesinde tomurcuk falan oluyor mefta..
  matrix filmindeki ölüleri sıvılaştırıp dirileri beslemekte kullanan makinelerden sonraki en gelişmiş bertaraf yöntemi :)

  tabii total organ bağışı ya da öldükten sonra kadavra olarak tıbbın hizmetine girmek bence en güzeli. hem çevreci hem tıbba mütevazı bir katkı sağlıyor. hem de yeniden kullanım kavramını yaygınlaştırmaya güzel bir örnek olur.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...