Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu ne yaman çelişki...

Konu, 'ARŞİV' kısmında Emrah Bozkaya tarafından paylaşıldı.

 1. Emrah Bozkaya

  Emrah Bozkaya CMNet Üyesi

  Değerli arkadaşlar yeni yayımlanan çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkındaki yönetmelik hastaneler ile ilgili 20 yatak ve kapasitesi olanların yanı sıra günü birlik tedavi yapan yerleri de kapsamaktadır başka bir yönetmelik taslağında ise 500 yatak ve üzeri diyor. soruyorum size bu nasıl bir uyuşmazlık bu nasıl bir çelişkidir. artık kendileri de fark edip istihdam alanlarıyla oynamasınlar. cidden sıkıldık yeter.
   
 2. yarabandı

  yarabandı CMNet Üyesi

  yönetmelikle ilgili çelişkileri zaten bir başlıkta yazıyoruz. tekrar tekrar bu kadar forum başlığı açmasanız daha iyi olacak sanki
   
 3. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  @Emrah Bozkaya diğer yönetmelik taslağı bu yönetmelikte de geçen Ek-1 ve Ek-2 yi içermektedir. Şu anda Ek-2 kapsamında 20 yatak ve üstü sağlık kuruluşları olarak geçmekte ve bu sebeple bu kuruluşların çok büyük bir çoğunluğu emisyon ve deşarj izninden muaf olmasına rağmen Çevre İznine tabi olmaktadır, bu durum da geçen süreçte büyük problem yaratmaktaydı. Ek-2 deki 500 yatak kapasitesi değişikliği bu sebeptendir. Bu şekilde 500 yatak kapasiteli olup Çevre İzninden muafiyet alan bir hastane bu madde sayesinde Çevre Hizmeti almak zorunda kalacaktır.

  Bu yönetmelikte ise 20 yatak kapasitesi kalması ve ayrı bir madde ile belirtiliyor olması yönetmeliğin en büyük artılarındandr, zira burada karşı şıkmamız gereken ve hem çevreyi hem de mesleğimizi daha da baltalayan olay çevre izninden muaf olan firmaların çevre hizmetinden de muaf sayılmasıdır.