Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed geçerlilik

Konu, 'ARŞİV' kısmında mr_ram87 tarafından paylaşıldı.

 1. mr_ram87

  mr_ram87 CMNet Üyesi

  merhabalar
  çalıştıgım şirket 2008 yılında kapasite artışı için çed gerekli değildir raporu almış bu rapor tüm fabrikayı kapsar mı yoksa sadece o proses için mi geçerlidir. rapor altındaki ada parsel numaraları tüm fabrikayı kapsamakta.. bir de belli yıldan önce kurulan tesislerde çed gerekli değildir diye bir yazı okumuştum bu doğrumudur? dogruysa hangi yıldan itibarren?
  teşekkürler
   
 2. 07.02.1993 tarihinden önce kurulan, projesi onaylanan vb. tesis ve faaliyetler ÇED Yönetmeliği hükümlerinden muaftır. Ayrıca bu tarihten sonra kurulsa dahi ÇED Yönetmeliği EK-1 ve EK-2 maddelerinde yer almayıp sonra çıkarılan yönetmeliklerde Ek-1 ve Ek-2 kapsamına alınan faaliyetler kapsama alındığı tarihten itibaren ÇED Yönetmeliğine tabidir. Örn. tavuk kümesleri 1993 yönetmeliğinde tabi değilken daha sonraki yönetmeliklerde kapsama alınmıştır. Çalıştığınız işyerine 2008 yılında kapasite artışı nedeni ile ÇED Gerekli Değildir kararı verildiğine göre daha önce mevcut proses için İl Müdürlüğünce gerekli inceleme yapılarak resmi yazı ile ya kapsamdışı olduğu bildirilmiştir ya da öncesinde ÇED Gerekli Değildir/ÇED Olumlu kararı verilmiştir. Önceki yazışmaların incelenmesi gerekir.
   
 3. Nihalll

  Nihalll Misafir

  Benim de aynı problemim var 2005 yılında kapasite artışı için ÇED gerekli değildir kararı alınmış, firma 1993 yılından önce kurulmuş, Şimdi Çevre izin sürecinde ÇED gerekli değildir raporlarının yanı sıra Fabrika Geneli ÇED istenmekte, bununla ilgili muafiyet yazımızı hemen alabilir miyiz? Ya da işlemler nasıl yürütülmeli?
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...