Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre bakanlığın' nın son alımlarında yapılan usulsuzluk

Konu, 'ARŞİV' kısmında buketcev tarafından paylaşıldı.

 1. buketcev

  buketcev CMNet Üyesi

  Merhabalar,
  Daha önce bu başlık ile bir konu açılmış ve uygun olmayan üslup nedeniyle kapatılmış. Ben bu konunun sıcak kalmasından yana olan bir çevre mühendisiyim. Meslektaşlarımızın bu atamalarla ilgili düşüncelerini bu portalda uygun bir dille açıkca dile getirmelerini isterim.

  Bakanlığın 29.08.2013 tarihinde sonuçlarını açıkladığı son alımlarla ilgili insanların kafasında bir sürü şaibe oluştu. Listeler 3-4 saat içinde 3 kez değiştirildi ve bu olaya memur hatası dendi.

  Nitekim memur hatası olduğuna inanmadığım bu hususla ilgili herkesin düşüncesini duymak isterim.
  3 yıllık mesleki deneyim ön şartı varken alımı yapılan bir çok arkadaşımızın mesleki deneyiminin olmadığı veya 1-2 yıllık mesleki deneyim taşıdıkları dile getiriliyor. Bu algılar zaten usulsuzluk yapıldığı yargısını kafalarda taşırken listelerde yapıldığı söylenen oynamalar da cabası.

  Kaldı ki neden artık KPSS sıralaması ile atama yapılmıyor. Sözlü mülakat şaibenin önünün açıldığı puanların net olarak ortaya konmadığı bir durum. Son atamalarda öyle olduğu yönünde. Puanlarla oynamak isimlerle oynamak çok kolaylaştı.

  Sizlerin bilgi ve paylaşımlarını bekliyorum.
   
 2. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Öncelikle usülsüz olan konuların açıklanması gerekir sanırım. Bir çok kişinin haberi olmayabilir olaylardan.
  Öte yandan bu tür konuların eğer bir haksızlık varsa konuşulması, protesto, karşı çıkılması gayet güzel ancak dediğiniz şekilde açık bir şey varsa bu konuda sadece tartışmakla ya da kızmakla bir yere varılmaz. ÇMO ile veya gerekirse toplu olarak hareket edilir ve bu kişilerin gerekli özellikleri taşımadığı ispatlanır. Atamanın iptali bu şekilde istenebilir sanırım.
   
 3. Gül Can

  Gül Can Çaykur Sevdalısı CMNet Üyesi

  Böyle şeylerle karşılaştıkça çalışmaktan nefret etmeye başlıyorum, doğru düzgün bir alım bile yapamıyorlar..:mad: Nasıl memur hatası olabilir aklım almıyor, Bakanlıktaki memurlar bu kadar salak olabilir mi? Torpil ihtimali üzerinde duralım desek, bir kaç saatte olacak iş mi bu? Bence isimleri değiştirilen arkadaşlar hemen pes etmesin, durumun üstüne gitsin, bakanın önünü kessin vs. vs..
  İnsanların emeğiyle, umutlarıyla oynamasınlar.:confused:
   
  Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
 4. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Daha önce açılan konu başlığı üslup nedeniyle tarafımca kaldırılmıştır. Alımlarda bahsedilen torpil konusuna hangi meslek grubu olursa olsun, kime yapılırsa yapılsın karşı olduğumun bilinmesini isterim. Bunu yapan kişininde yaptıran kişininde hukuki olarak ceza alması en doğru yoldur.

  Bu konuda adli yollara başvuru yapıldı mı bilmek isteriz. Yapıldı ise durum nedir? Avukatların görüşü ne yöndedir?
   
 5. Fatih bey konuyu kapattınız keşke kaldırmasaydınız Zeynep hanımın mesajı çok açıklayıcıydı, bir daha yapması mümkün mü acaba?
   
 6. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Eski konudaki mesajını Zeynep hanıma göndereyim ister kopyalasın isterse ayrı bir açıklama yapsın..
   
 7. melek yaren

  melek yaren CMNet Üyesi

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar hakkında zaten medyada ve diğer yayın organlarında sürekli bu tür torpilci tutumundan dolayı haberler yer almakta.Kendisi TOKİ'den gelme bi yetkilidir bilindiği üzere. TOKİ deykende sergilediği torpilci tutumu demekki aynen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na taşımış şimdi de... inanın hiç şaşırmadım bu konuyu duyduğumda bu insanlar göz göre göre kul hakkı yiyorlar, kul hakkı yiyenlerin bu dünyada da öbür dünyada da yatacak yeri yoktur zaten...hatta daha önce sözcü gazetesinde okuduğum TOKİ deyken yaptığı personel alımlarında ki torpilci tutumla ilgili bi haberi de sizinle paylaşmak istiyorum:http://sozcu.com.tr/2013/gundem/toplu-kadrolasma-idaresi.html haberin manşeti aynen şöyle "Toplu Kadrolaşma İdaresi" Türkçe meali = "TOKİ" sanırım herşeyi özetliyor :))
   
 8. buketcev

  buketcev CMNet Üyesi

  Öncelikle bu konu henüz çok sıcak... bu konuyla ilgilenen arkadaşların düşünceleri, görüşleri önemli.
  bu konuda ismi geçen arkadaşlardan biri yorum yapmış ve yorumunda kendisi de listenin sonradan değiştiğini kabul etmiş ve memur hatası olduğunun kendisine iletildiğini yazmıştı.bu bile bir sürü soru işareti doğuruyor...insan neden sonrasında bunun araştırmasına girsin ki.
   
 9. Fatih bey lütfen paylaşırsanız çok iyi olur "açıklayıcı bir cevaptı"
   
 10. buketcev

  buketcev CMNet Üyesi

  bu açıklama metnini okuduktan sonra aklıma takılan bir kaç soru;

  yeterli müracatın olmadığı nerde yazılı. Bakanlık bu konu da açıklama yapıp eksik müracat oldu dedi mi?hangi listeye göre bu alım yapılıp sonrasında mesleki deneyim şartı ortadan kaldırıldı. müracat listesinde 3 yıllık mesleki deneyimi olan 15 kişi yok muydu?
  bu alımın ön koşulunda 3 yıllık mesleki deneyim yazıyordu ve bir çok kişi diğer şartları sağlamasına rağmen bu ifadeden dolayı başvurmamıştır. kim nerden nasıl eksik eleman başvursu olduğunu biliyordu da başvuru yaptı.

  sözleşme imzalamaya gidildiğinde neden listenin değiştirildiği sorgusu yapıldı.?

  bu cevap metni karşısında bir sürü soru daha aklıma geliyor ama top konular bunlar.....sizlerin görüşleri nelerdir arkadaşlar.
   
  Cansu Bağ, Gül Can ve Fatih Özcan bunu beğendi.
 11. melek yaren

  melek yaren CMNet Üyesi

  zeynep hanım başvuru gerekçesini belirtmiş önceden yaptığı bi açıklama sanırım bu... yalnız benim duyduğum kadarıyla ilk açıklanan listede zeynep hanım ve farklı 2 kişinin daha listede ismi yokmuş sonradan listeye yüksek puanlarla eklenmişler. bakanlığın açıklaması da memur hatası diye olmuş. ancak arkadaşlar listeyi yazan memurun yüksek puan alan kişileri listeye yazmayıp sonraki listeye sonradan eklemesi (memur hatası!!!) sizce de düşündürücü bi durum değil mi?????
   
 12. Süleyman Azçetin

  Süleyman Azçetin CMNet Üyesi

 13. buketcev

  buketcev CMNet Üyesi

  Bakanlık hata üstüne hata yapıyor. bugün de göreve başlamaları için tarihleri belirtmişler fakat görev yerleri belli değil. görev yerlerini açıklamadan nasıl göreve başlayacak bu arkadaşlar... sanırım herkes ankara genel merkezde görevlendirildi.

  Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Uygulamalarında sözleşmeli personel olarak istihdam edilmek üzere 19-21/06/2013 tarihleri arasında bakanlığımızca yapılan sözlü sınavda başarılı olan adaylardan 31/07/2013 - 02/08/2013 tarihleri arasında sözleşme imzalayan adayların 26-28/08/2013 tarihleri arasında ALTYAPI VE KENTSEL DÖNÜŞÜM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDE göreve başlamaları gerekmektedir.

  ADRES:
  ALTYAPI KENTSEL DÖNÜŞÜM HİZMETLERİ
  GENEL MÜDÜRLÜĞÜSöğütözü Mahallesi, Anadolu Bulvarı, 2179 Sk. No:5
  Çankaya/Ankara
   
 14. Arkadaşlar Zeynep arkadaşımız aramızdan ayrıldı nedenini cidden merak ediyorum
   
  deren_beril bunu beğendi.
 15. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Üzerine gelindiğini ve baskılardan sıkıldığını iletmişti fakat ayrılma kararından vazgeçirmiştim. Ayrıldıysa kendi kararı ile ayrılmıştır.
   
 16. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Sayın arkadaşlar,

  Usülsüz alımlar ile ilgili bakanlıkta Personel daire başkanlığına kanıtlarınız ile birlikte başvurabilirsiniz. Lütfen bu birim haricinde ilgisi olmayan birimlere mail, telefon yada diğer yollarla başvuru yapmayınız.

  iyi çalışmalar..
   
  Gül Can bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...