Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Bilgi Sistemi ( ÇBS )

Konu, 'ARŞİV' kısmında WalkMan tarafından paylaşıldı.

 1. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Arkadaşlar bu sistemle ilgili sorun çeken başka arkadaşlarımız var mı aramızda bilmiyorum ama pek bir yorum yapılmamış sanırım burada.

  Danışmanlık yaptığımız bazı tesisler var. ÇBS ye danışmanlık firmasının kullanıcı bilgileriyle giriş yaptığımda Tesislerim başlığı altında danışmanlığını yaptığımız 2 yeri, Anlaşmalı Tesislerim başlığı altında ise bu 2 yer de dahil olmak üzere diğerlerini görüyorum. Sanki o 2 yer bizim firmaya ait birer tesismiş gibi kabul ediyor anladığım kadarıyla sistem. Neye göre nasıl böyle bir şey yapılmış anlamadım açıkçası.

  Bir diğer konu ise GFB başvurusu yaparken Başvuru Formu doldurma aşamasında başvuru yaptığım tesisin ana merkezini adres olarak veriyor. Oysa faaliyet çok başka bir yerde. Adres değişikliği yapmanıza da izin vermiyor. Üste de not düşmüş: " Bilgiler firma bilgi sisteminden alınmaktadır, değişiklik yapılamaz. Değişiklik talebiniz için İl Müdürlüğüne başvurunuz." İl Müdürlüğünü aradığımda konuyla ilgili net yanıt alamadım. Başvuruyu bu şekilde tamamlayıp eksiklik bildirimi veya ret edilmesi için bekleyeceğim anlaşılan.

  Bbu konularda sorun yaşamış olan başka arkadaşımız varsa fikir verirse sevinirim.
   
 2. dilek kaya

  dilek kaya CMNet Üyesi

  hep sıkıntı var
   
 3. Selma Akdoğan

  Selma Akdoğan CMNet Üyesi

  Benzer sorunu ben de yaşıyorum. Sisteme giriş yaptığımda kullanıcı uygulamaları sayfasında danışmanı olduğum bütün tesislerin isimlerini görebiliyorum.Kullanıcı uygulamaları olarak yalnız e-izinler görünüyor.Ancak firma bilgilerim kısmında yalnız iki tesisimin bilgilerini görüyorum.Yalnız bu iki tesisi için güncelleme yapılabiliyor.Diğer tesislerle ilgili hiç bir şey yapamıyorum.Konuyla ilgili geçen hafta e-posta gönderdim.Cevap gelmedi.
   
 4. insomnia

  insomnia CMNet Üyesi

  evet bu sorun bende de var bir tesisi ayrı gösteriyor sanki bizim danışmanlık firmamız gibi neye göre ayrılmış anlamadım
   
 5. Arif Doğan

  Arif Doğan CMNet Üyesi

  gfb başvuru formunda kaydet ve devam et butonu çıkmıyor böyle bir problemle karşılaşan varmı?
   
 6. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Arada yapabiliyor. Sayfayı geriye alıp tekrar devam edin, düzeliyor.
   
 7. Meltem Mermeroluk

  Meltem Mermeroluk CMNet Üyesi

  arkadaşlar benim daha önceki sistemde kaydettiğim firmam yeni sistemde listede hiç görünmüyor neden olduğuyla ilgili bilgisi olan var mı??
   
 8. yarabandı

  yarabandı CMNet Üyesi

  şuan problemsiz olarak portalı kullanabilen var mı ?
   
 9. dilek kaya

  dilek kaya CMNet Üyesi

 10. Fecriati

  Fecriati CMNet Üyesi

  Ben şimdi İl Müdürlüğü'nü aradım Atık Beyan Sistemi ve Çevre Bilgi Sisteminin entegrasyonunda bazı veriler kaybolmuş. Düzeltilip düzeltilmeyeceğiyle ilgili bilgileri yok.
   
 11. yarabandı

  yarabandı CMNet Üyesi

  il müdürlüğü bilmiyor, bakanlık bilmiyor biz nasıl işlem yapacağız hala anlamış değilim. yardım menüsü diye bir zavazingo koymuşlar nasıl kaydedileceğini anlatıyor. iyide zaten neyin nasıl kaydedileceğini biliyoruz. Hangi bilginin niçin kaydedildiğini bilmiyoruz. Birde yardım menüsünde bunu bulundursalar çok makbule geçecek :confused: :suspus:
   
  dilek kaya bunu beğendi.
 12. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Arkadaşlar bir tesis için şifre aldım. Giriş yaptım. Karşıma gelen ekranda Tesislerim başlığı altında bu tesis var. Tesis hakkında değişiklik de yaptırıyor tamam. Ancak atık beyanını nereden yapacağız ? Atık beyanı için bir link yok.
  Öte yandan bir başka tesisim ÇBS den şifre almadı. TABS şifresi var. Onunla giriş yaptım. Bu şekilde giriş yapınca o tesise ait direkt atık beyanı linki karşıma geliyor.
  Şimdi 2 sorum var bilgisi olanlara.
  1. İlk bahsettiğim tesisin atık beyanı bu durumda nereden yapılacak ?
  2. İkinci bahsettiğim tesisin TABS şifresi varken bir de ÇBS için başvurmak lâzım mıdır ? O hazır beyan yapabiliyorken onu da beyan yapamaz duruma getirmek istemem.
   
 13. dilek kaya

  dilek kaya CMNet Üyesi

  tabs şifresiyle girdiğinizde çbs çıkmadımı direk tabs a mı yöneltti sizi normalde çbs çıkıyo bu şekilde
   
 14. Birgül Bakanoğlu

  Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

  arkadaşlar meraba,
  çalıştığım bir tat firmasının lisans işlemlerini e izin sisteminden yapmıştım. daha sonra bu firmadan ayrıldım. yeni bir çevre görevlisi arkadaş işe başladı. e izin sistemimden firmadan çıkış gösterdim. çevre bilgi sistemine, e izin de kayıtlı kullanıcı adım ve şifremle giriş yaptığımda bu çıkış yaptığım firmayı görüyorum. ve firma yetkilisi olarak ben ve yeni başlayan arkadaş beraber gözüküyoruz. benim kafama takılan bu çevre bilgi sistemi çevre görevlisinin mi firmanın sistemimi. yani o kullanıcı adıyla çevre bilgi sisteminde kim işlem yapmalı şuanda.?
   
 15. zuhall

  zuhall CMNet Üyesi


  aynı şey benim çalıştığım tesis içinde oldu. ama şöyle mesela tabs için şifre ayrı seveso için şifre kullanıcı adı ayrı alınmıştır. her iki şifre ve kullanıcı adıya girebiliyorsun ama uygulamalar eksik. şimdi bende yeniden form doldurdum bütün işlemler için tek kullanıcı adı ve şifre verilmesi ve şirket bilgilerimin güncellenerrek bunların birleştirilmesini istedim yazı ile il çevreden...

  örneğin ben tabs şifre ve kullanıcı adını kullanarak atık beyanlarını yaptım ama sistemde geçmiş yılların beyanları görünmüyor...nedenini anlamadım... sıkıntı çok valla...
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...