Çevre Bilgi Sistemi

zavalli

Üye
Kayıt
1 Ocak 2016
Konu
1
Mesaj
5
Tepki
0
Şehir
Balıkesir
Arkadaşlar ben P.s olarak geçiyorum ve atık ambalaj yönetmeliği sistemim var , şuan ayrıyetten çevre bilgi sistemine kayıt olmam gerekli mi yoksa sistem beni direk oraya aktıracak mı . Çok kafam karıştı :(
Yoksa ben atıkambalaj beyanını direk atikambalaj.cbs.gov.'dan bildirip işime mi bakayım .
 

Meryem Öztürk

Daimi üye
Kayıt
29 Haziran 2014
Konu
3
Mesaj
117
Tepki
150
Şehir
Adana
Artık KDS Bildirimi de yapacağımız için evet çevre bilgi sistemine ihtiyacınız var. Ancak sistem sizin için açmayacak bulunduğunuz il çevreye müracat etmeniz gerekli @zavalli
 

yavuzselimatabek

Aktif üye
Kayıt
17 Mart 2013
Konu
1
Mesaj
14
Tepki
1
Arkadaşlar Merhaba,
Çevre bilgi sisteminde firmaların daha önceden girilmiş olan iletişim ve adres bilgilerini revize ettiğimde firmanın kendi sisteminin ana sayfasındaki iletişim bilgileri değişmemektedir. Ancak tekrar bilgileri güncelle kısmına girdiğim zaman orada yapmış olduğum değişiklik görülmektedir. Ana sayfada yaptığım iletişim bilgilerinin değişikliğin neden görünmediğini veya ne yapmam gerektiğini bilen bir arkadaşım varsa yardımını bekliyorum.

Kolay Gelsin...
 

dilek kaya

Daimi üye
Kayıt
15 Ocak 2010
Konu
24
Mesaj
195
Tepki
26
Arakadaşlar bizde tehsiz atık toplama ayırma firmasıyız.Tehsiz atıklarınızı ambalaj firmalarından hurdacılardan sahıs firmalarından alabiliyorsunuz tehsiz atık toplama ayırma belgesi olmak sartıyla.Sizde aldığınız tehsiz atıkları tehlikeli atık toplama belgeli firmalara yada tehsiz atık geri kazanımı yapan firmalara verebiliyorsunuz.Fakat bununla ilgili son vize eğitiminde konuşulan ve tanıdıgımız firmaların bakanlıkla telefon görüşmelerine istinaden tehsiz atık toplama ayırma belgesi ile atık alan firma sadece tehsiz atık geri kazanımı olan firmaya satabilirmiş böyle demişler.Aslında elimde tam aksi bi yazı var.Tehsiz atık toplama ayırma ile mal alan bir firma başka bir tehsiz atık top.ayırma belgeli firmaya satabilir diyor.İşin içinden cıkamadım.Bakanlığa tekrar yazı yazıcam.Sizde bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.Ambalaj gelincede tatlar tatlara mal satamıyor ve tatlar sadece gdtye mal satıyor.tatlar sanayiden ve mücavir alan içindeki yerlerden mal alımı yapabiliyor belediye kapsamında.Diğer bi konuda gdt lisansı olan bir firma malzemesini geri dönüştürdükten sonra satıyor ve 8cye işliyor.8cden sonra ise artık o malzeme thsiz atık oluyormuş.Satacağımız yerinde tehsiz atık geri kazanımı olan bir firma olması lazımmış.Bunla ilgili elimde resmi yazı var.o yüzden kütle denge sistemine girmemiz gerekiyormus ambalaj top.ayırma ve ger dönüşümü olan tesislerin.Şimdiden tşkler.Benim bildiklerim Bunlar.Sizdde bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.
 

levenntyildirim

Daimi üye
Kayıt
4 Şubat 2015
Konu
1
Mesaj
65
Tepki
21
Merhaba Arkadaşlar,
Çevre Bilgi Sisteminden firma kullanıcısına giremiyorum.Acaba bu 07.05.2018 tarihine kadar çevre bilgi sistemi bakım çalışmasından dolayı mıdır?
 

GüldenASLAN

Daimi üye
Kayıt
11 Ağustos 2016
Konu
6
Mesaj
106
Tepki
174
Şehir
KÜTAHYA
@levenntyildirim

Sisteme firma kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapabiliyoruz fakat sadece uygulamaları kullanabiliyoruz.
 

levenntyildirim

Daimi üye
Kayıt
4 Şubat 2015
Konu
1
Mesaj
65
Tepki
21
Firma uygulama kullanıcısında uygulamalar açılmıyor.07.05.2018 tarihinde tekrar bakacağım.Teşekkürler.
 

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Kayıt
19 Aralık 2009
Konu
16
Mesaj
1.127
Tepki
1.557
Şehir
Çorlu/Tekirdağ
Mezuniyet
2013—14
@merveaydogan

Sicil Gazetesinde ismi geçen tesis yetkililerinden herhangi birinin.
 

merveaydogan

Aktif üye
Kayıt
19 Nisan 2018
Konu
2
Mesaj
14
Tepki
0
Şehir
sakarya
ben nasıl yaptıysam kendı adımı yazdım ve izin lisansa girdiğim zaman çalıştığım tesis gözükmüyor

işin aslı ben işe yeni başladım ve e imza da problem yaşadım ne fakülte bilgilerim,ne kimlik bilgilerim hatta soyadı değişikliği için evrak bile yükledim hiç biri gözükmüyor aynı zaman da da çalıştığım tesis de gözükmüyor neden acaba?
 

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Kayıt
19 Aralık 2009
Konu
16
Mesaj
1.127
Tepki
1.557
Şehir
Çorlu/Tekirdağ
Mezuniyet
2013—14
@merveaydogan

Kendi adınızı yazabilirsiniz, ben de yazabiliyordum 2 hafta öncesine kadar. Ama yazabiliyor olmanız, sizin kendi adınızı yazmanız gerektiği anlamına gelmiyor maalesef. Orada yazan kişinin e-devlet hesabı ile sisteme giriş yapılabilecek yakın zamanda. Bir nevi firmayı sizin gibi göstermiş olacaksınız. En azından imza yetkilisiymiş gibi :)

Diğer konu, sistemsel arıza nedeniyle görünmüyor olabilir. 14 Mayıs tarihine kadar E-Devlet sistemi entegre edilecek. Edildikten sonra bir daha deneyin, çıkmazsa bakanlık ile iletişime geçersiniz.
 

emelkarakulak

Daimi üye
Kayıt
5 Ocak 2016
Konu
8
Mesaj
90
Tepki
15
Şehir
HATAY/İSKENDERUN
Arkadaşlar atık çıkışım var ve sistem hata veriyor giriş yapamıyorum nasıl bir yol izlemeliyim
 

Neriman SERT

Daimi üye
Kayıt
24 Mayıs 2013
Konu
2
Mesaj
62
Tepki
13
Onlinecevre sist. yerine getirilen EÇBS sistemine firmalara giriş için eski kullanıcı adı ve şifreyle değilde e devlet sistemiyle mi giriş yapacağız?
 

demet.e

Daimi üye
Kayıt
29 Kasım 2017
Konu
6
Mesaj
79
Tepki
43
Şehir
kahramanmaraş
@emelkarakulak
DÜN KÜTLE DENGE YAPMIŞTIK BİZ Bİ SIKINYI YOKTU
 

Arif Öztürk

Daimi üye
Kayıt
23 Temmuz 2011
Konu
6
Mesaj
268
Tepki
126
@neriman sert

Evet arkadaşlar,

Ve sistem için firmanın kuruluşu, sgk numarası vırtı zırtı birsürü ayrıntısı var. Ayrıca sistem acayip yavaş 5 dk da hallederim diye düşünmeyin en az 1 saat ayırın.
 
Yukarı Alt