• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bilgi Sistemi

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Çevre Bilgi Sistemi

Bu sistem ile; bir çok uygulamada geçen firma, tesis, kullanıcı gibi kavramların ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Böylece;
Firma, tesis ile ilgili herhangi bir güncelleme için ayrı ayrı uygulamalarda tek tek işlem yapılmasına gerek kalmayacak.

Birden çok uygulama için ayrı internet adresi, kullanıcı adı, şifreye gerek duyulmayacak.

Giriş adresi:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Çevre Bilgi Sistemi Sunumu.pptx
    2.5 MB · Görüntüleme: 926
arkadaşlar sayfayı yenileyin sürekli uygulamalarda güncelleniyor bende de aynı sıkıntı vardı şimdi tabs/motat/kds uygulaması çıktı ekledim ama motatat giriş yok

Ambalaj Bilgi Sistemi ve MoTAT için; Tesis (Şube) Listesi >Çıkacak olan tesise tıklayın >Uygulama Listesi > Ardından ekleme yapabilirsiniz :)

@Gökhan Kutlu
şöyle bir deneyin . silin yaptığınız işlemi tekrar kaydedin öyle olunca düzeldi bende. işleme devam ettim. şu an kaydettim kendimi de

@m.karakus
sistemden çıkıp tekrar girin aynı yere o zaman ekleniyor. bende de ilk çıkmadı adım sistemden çıktım tekrar giriş yaptım o zaman çıktı

@Tolgay Doğan
bende giriş yapamıyorum. hata veriyor.

günaydın arkadaşlar yine mağduruz kaç gündür işler aksadı ve bazı arkadaşların dediği gibi deneme yanılma ile bir şeyler yapıyoruz. umarım yapılanlarda hata çıkmaz. sonra birse bunların düzeltilmesi ile uğraşırız. kolay gelsin herkese bol sabır diliyorum.

@nil_ayy

Doğrulamacılarınızla görüştünüz mü? En son onlarda işlem yapamıyorlardı. Bende henüz emisyon raporunu sunamadım. Kesinlikle uzatmayız tarihi diyorlar. Nasıl olacak firmaları henüz sisteme kayıtlayamamışken?

@Merve bak
Aynı dertten biz de muzdaribiz. Sisteme giremiyoruz, emisyon raporumuzu onaya gönderemedik, yarın son gün. Nasıl yapacağız bilmiyorum. Allah yardımcımız olsun.

arkadaşlar şu sorun sizde de var mı bende yalnızca 1 tek seçenek var ve onunla da mail doğrulaması hata veriyor
Adsız.png

@Gökhan Kutlu
Bende iki seçenek vardı ve ben diğer seçeneği seçmiştim :) diğer seçenek eçbs'ye aktar gibi bişeydi yanılmıyorsam.

@Gökhan Kutlu
Ben kendi e devlet sifremle girip yeni hesap firma kurumdan yola çıktığımda aynı şekilde tek seçenekle il müdürlüğü onayına sundu.
daha sonra fabrika müdürümün e devleti ile giriş yaptığım zaman firma adı ve vergi numarası direk çıktı. bu şekilde yapınca onay kısmında iki seçenek de çıkıyor.

@Rukiye ARSLAN-
ben de şirket müdürünün e devleti ile giriş yaptım firma ekledim onaylama kısmına gelince 1 seçenek çıkıyor.

@Arifs

Doğrulama Ekibimize Bakanlıktan aşağıda ki yazı gelmiş. Aksaklık olduğunu sistemin düzgün işlemediğini kendileri de söylüyor ancak hala yeni bir tarih belirlemiyorlar. Bu şekilde kimse işlem yapamazken nasıl hala son gün 18.05.2018 diyebiliyorlar gerçekten anlamak çok güç.

Doğrulayıcı kuruluşların değerli temsilcileri,

Bildiğiniz üzere Bakanlığımız veri ve bilgi sistemlerinde altyapı ve güncelleme çalışmaları yürütülmektedir. Bu çerçevede daha önce de belirtildiği gibi E-Çevre Bilgi Sisteminin devreye alma çalışmaları Bakanlığımız Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmeye başlanmıştır. Bu sebepledir ki bu durumlar ve bu durumların uygulamaya erişimi askıya alacağı öngörülerek kapsamdaki tesislerin sera gazı emisyon raporlarını sunma yükümlülüğü 18 Mayıs 2018 tarihine ötelenmişti.

Sistem çerçevesinde veri tabanı ve hesapların (tesis/baş doğrulayıcı/doğrulayıcı kuruluş) aktarma çalışmaları devam etmekte olup mevcut durumda erişim mümkün değildir. Bu durum en az 2-3 gün sürebileceği gibi yine tarafınızdan kullanıcı/tesis/firma ekleme gibi işlemlerin yapılmaması gerekmektedir.

Baş doğrulayıcılarınıza da bu epostayı iletmeniz/duyurmanız önem arz etmektedir.

Bu süreçte tarafınıza nasıl yol izleneceğine ve ne gibi işlemlerin yapılacağına dair bilgilendirme bilahare yapılacaktır.

İyi çalışmalar. Yakup AYAN Çevre ve Şehircilik Uzmanı

yetkili olarak biz kendimizi de atadığımız zaman çevre mühendisi/görevlisi olarak görünüyor muyuz? yoksa farklı bir işlem mi yapmak gerekiyor?

@m.karakus
hesap sorumlusu olarak geçiyor adınız. çevre görevlisi olduğunuz için tc yazınca adınız çıkıyor entegreli yapmışlar sistemi galiba

@Evrem Yeşil

Önce firma sahibi veya yetkilisi kim ise o kişinin E-devlet şifresi ile giriş yapmamız gerekiyor sonra kendimizi yetkili kişi olarak kaydediyoruz (vekaletname ile). Sonrasında kendi e-devlet şifremiz ile girdiğimizde firma çıkıyor doğru mu anlıyorum?

@cgdm
Bu aşamaya gelmek için kendi e devlet şifrenizle mi sisteme giriş yaptınız? Yoksa tesis yetkilisinin e devlet şifresi ile mi?