• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bilgi Sistemi

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Çevre Bilgi Sistemi

Bu sistem ile; bir çok uygulamada geçen firma, tesis, kullanıcı gibi kavramların ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Böylece;
Firma, tesis ile ilgili herhangi bir güncelleme için ayrı ayrı uygulamalarda tek tek işlem yapılmasına gerek kalmayacak.

Birden çok uygulama için ayrı internet adresi, kullanıcı adı, şifreye gerek duyulmayacak.

Giriş adresi:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Çevre Bilgi Sistemi Sunumu.pptx
    2.5 MB · Görüntüleme: 926
@Gizem Kayıkçı

bana da bişiy gelmedi. Hatta onay işlemi bittikten sonra 'çevre il müdürlüğüne gidip hesabınızı onaylatmanız gerekmektedir' yazıyordu. gitmedim de. ama şu an sistemi aktif olarak kullanabiliyorum. kütle dengeyi bitirmek üzereyim bile.

@OSMAN EROĞLU
Ben çıkan başvuru numarasını dilekçe ile gönderdim. İlerleyen zamanda sorun olmasın diye. Zaten yapılacak bir şey yoksa yapmazlar:) bende de su an aktif sistem. ama bir çok belediyemiz var onlarda nasıl bir yol izleyeceğim bilmiyorum. belediyelerin çoğunda çevre konusunda yetkili insan yok

@OSMAN EROĞLU

biz daha önceki sistemde firma ortaklarından birini firma yetkilisi olarak atamış idik. şimdi ise şirkette bazı görev/yetki değişiklikleri oldu. ticaret sicil gazetesinde ismi geçen başka bir şirket ortağının bilgileri ile bu işlemleri yapabilir miyiz? yoksa daha önce ki sistemde firma yetkilisinin bilgilerini mi kullanmamız zorunlu olur ?

@hakan çağlar

biz daha önceki sistemde firma ortaklarından birini firma yetkilisi olarak atamış idik. şimdi ise şirkette bazı görev/yetki değişiklikleri oldu. ticaret sicil gazetesinde ismi geçen başka bir şirket ortağının bilgileri ile bu işlemleri yapabilir miyiz? yoksa daha önce ki sistemde firma yetkilisinin bilgilerini mi kullanmamız zorunlu olur ?

@Abdulkerim DOĞAN

e devlet üzerinden giriş yapıldığından dolayı kimin hesabından giriş yaptıysanız onun yetki belgesini yükleyin. görev değişikliğinden sonra atanan yetkilinin e devlet hesabı üzerinden giriş yaptığınızda firma görünüyor ve aktifleştirilmesi isteniyorsa devam edebilirsiniz. fakat bir önceki sistemdeki gibi devam etmesi daha güçlü bir ihtimal. daha önce atanan yetkili üzerinden olabilir yani.

Herkese Merhaba

Firma aktarımı yaparken son aşamaya kadar geliyorum. "Danışman firma olarak işlem yapıyorum" seçeneği seçili iken istenen bilgileri girip ileri dediğimde tüm bilgiler doğru olmasına karşın "Kişi bilgileri hatalı girilmiştir" şeklinde uyarı alıyorum. Aynı sorunu yaşayan kimse var mı şu an?

Arkadaşlar bu sisteme şu güne kadar herkes girip bilgilerini yükleyecek diye bir duyuru falan var mı? Çünkü sadece uzaktan bakıyorum şu an sadece e devlet şifremi yazıp girdim hiç bir şeye başlamadan çıkış yaptım.

@Dilara TUĞRUL SÖYLER

Evet bende 1 saattir uğraşıyorum neyi yanlış yazmış olabilirim diye. Hata olmadığına eminim ama hata veriyor.

1526558265587.png

@Dilara TUĞRUL SÖYLER
Aynı durum bendede oldu. Kişi bilgilerini tekrar tekrar girdim bu sefer hata vermedi fakat kayıt kısmınada geçmedi. Danışmanlık firması olunsada öncelikle Firma yetkilisi ve tesis yetkilisi üzerinden işlem yapmak gerekir diye düşünüyorum. Çevre Müdürlüğünden onay yapılması gerek gibi uyarılar alan arkadaşlar tesislerine yeni bir kullanıcı kodu ve şifre alma işlemi yapıyorlar sanki. Danışmanlıkta en çok başımıza gelen durumlar aynı adreste aynı firma için 4-5 tane tesis eklenmesi ve çevre bilgi sistemi kaydının olması. atık beyanı bir kullanıcıdan sera gazı doğrulaması ayrı kullanıcıdan kütle denge ayrı kullanıcıdan... Sanki bu durumlar çoğalacak..

@Merve bak
evet bizde de aynı durum var.Danışmanlığını yaptım firma kendi şifresiyle girip firma aktarımını yapıyor son aşamaya geldiğinde kayıt kısmına geçmiyor hata falan da vermiyor bilgiler eksiksiz girilmesine rağmen. Bu nasıl bir sistem ya sanırım bu son aşamada bir düzenleme yapıyorlar diye düşünüyorum

@Nazzzzz
ben firmayı kaydettim en son kayıt kısmında (mail gönderiliyor onay için ) sıkıntı çıkıyordu onuda onayladılar ama il müdürlüğü tarafından firmanıza bakılıp onaylanacaktır diyor. Dilekçe ve ekran görüntüsünü alıp il müdürlüğüne gideceğim en kısa zamanda