• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bilgi Sistemi

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Çevre Bilgi Sistemi

Bu sistem ile; bir çok uygulamada geçen firma, tesis, kullanıcı gibi kavramların ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Böylece;
Firma, tesis ile ilgili herhangi bir güncelleme için ayrı ayrı uygulamalarda tek tek işlem yapılmasına gerek kalmayacak.

Birden çok uygulama için ayrı internet adresi, kullanıcı adı, şifreye gerek duyulmayacak.

Giriş adresi:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Çevre Bilgi Sistemi Sunumu.pptx
    2.5 MB · Görüntüleme: 926
Ben onaylamaya ihtiyaç duymadan kaydetmiştim, uygulamaları da ekledim kendimi de yetkili listesine ekledim. Kendi edevletimden girip onayladım da görüyorum tesisimi. motata da giriş yapabiliyorum sadece atık gönderdiğim tesis problemi aşamadığından beklemedeyim.
1526624917197.png

şirketin çevre görevlilerinin her birinin yetkili olarak tanımlanması mı lazım bu sistemde.

her zaman ben giremem diğer arkadaşların da işlem yapması lazım

EÇBS ile alakalı teknik çalışmalar ve tespit edilen hataların düzeltilmesine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Benim sistemde hala böyle uyarı var. Bu uyarıyı alanlar var mı?

Arkadaşlar Merhaba az önce Coğrafi Bilgi Sisteminden yetkililerle görüştüm.Çevre görevlisi olarak bir firmada çalıştığımı ve işlemleri nasıl tamamlamam gerektiği ile ilgili sorular sordum. Aslında bu işlemleri ilk olarak Firma sahibi üzerinden yapılması gerektiğini ve daha sonra onun bize yetki vermesi gerektiğini söylüyor. Ben firma müdürümüzün E-devletiyle giriş yaptım ancak firma ismi onun ekranında çıkmıyor. Benim sistemimde tanımlı. Bu durumda yetki değişikliği başvurusu mu yapmamız gerekir. Bu şekilde ilerleme kaydeden arkadaşımız var mı?

Arkadaşlar şu an sisteme giriş yapabiliyor musunuz? Bende kullanıcı doğrulanmadı hatası veriyordu, şimdi ise e-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra direkt kilitlenmiş giriş yapılamıyor.

@Kara-- PEKİ ONAY İŞLEMLERİ YAPILDIKTAN SONRA SİSTEME CEVRE UYGULAMALARI EKLERKEN CEVRE GÖREVLİSİ HESABINDAN MI YOKSA YETKİLİ HESABINDAN MI GİRİŞ YAPIYORUZ

@OSMAN EROĞLU @Nazzzzz PEKİ ONAY İŞLEMLERİ YAPILDIKTAN SONRA SİSTEME CEVRE UYGULAMALARI EKLERKEN CEVRE GÖREVLİSİ HESABINDAN MI YOKSA YETKİLİ HESABINDAN MI GİRİŞ YAPIYORUZ DİYELİM YETKİLİ HESABINDAN YAPTIK AMBALAJ BİLGİ SİSTEMİNİ EKLEDİK BU UYGULAMAYA GİRERKEN CEVRE GÖREVLİSİ KENDİ HESABINDAN MI GİRECEK YOKSA YETKİLİ HESABINDAN MI GİRECEK ŞİMDİDEN ÇOIK TSK EDİYORUM YARDIMLARINIZ İÇİN

@Şafak Yılmaz
Kişi bilgileri hatalı girilmiştir,danışman, firma yetkili, firma sahibi nasıl girerseniz hepsinde çıkıyor. Bu sistemi uygulama uygulama çekmek varken birden çekmek niyedir.Bakanlık resmen milleti meee letmenin peşinde.

@dilek kaya

@dilek kaya Hanım yetkili hesabından sisteme girip kendinizi yetkili olarak atadıktan sonra o firmanın çevre bilgi sistemi hesabında firma yetkilisi ile aynı yetkilere sahip oluyorsunuz. Uygulama ekleme, belge yükleme, atık çıkışları vs. tüm işlemleri kendi hesabınızdan girdiğinizde de gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

@Ömer Es
Sesli düşünüyorum başka fikri olan yazabilir tabiki; bunun çok önemli olmadığını düşünüyorum siz sistemden yapılacak olan bütün işlemleri yapın eninde sonunda siz yapacaksınız zaten en azından kendi hesabınızdan yapmış olursunuz daha sonra müdürünüzü yetkili olarak eklersiniz. Tam tersi işlem yapın yani şirket sahibi/müdürü sizi eklerken siz onu ekleyin değişen bişeyin olacağını sanmıyorum. O bilgilerin girilmesi gerekli kimin tarafından girilmesi önemli değil.