• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bilgi Sistemi

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Çevre Bilgi Sistemi

Bu sistem ile; bir çok uygulamada geçen firma, tesis, kullanıcı gibi kavramların ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Böylece;
Firma, tesis ile ilgili herhangi bir güncelleme için ayrı ayrı uygulamalarda tek tek işlem yapılmasına gerek kalmayacak.

Birden çok uygulama için ayrı internet adresi, kullanıcı adı, şifreye gerek duyulmayacak.

Giriş adresi:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Çevre Bilgi Sistemi Sunumu.pptx
    2.5 MB · Görüntüleme: 926
tesislere çevre görevlisi ekleyemiyorum hep hata veriyor böyle hata alan var mı acaba

Arkadaşlar çevre görevlisi olarak çalıştığınız yerden nasıl istifa edebiliyorsunuz bu sistemde, nereden yapılıyor bilen var mı

@mhmtcll

E-ÇBS uygulamasına giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan şahıs uygulamalarına giriş yapın. Ardından karşınıza
"Çevre İzin ve Lisans Uygulaması ------> Uygulamaya git "
"Sera Gazları İzleme, Raporlama ve Doğrulama ------> Uygulamaya git"
"Yeterlik Uygulaması (Çevre Görevlisi,Danışman Firma,Çevre Yönetim Birim Başvuru ve İşlemleri) ------> Uygulamaya git" ibarelerinden oluşan sayfa çıkıcak.
Siz yeterlik uygulamasına girmelisiniz.
Sonra soldaki panelden Kullanıcı İşlemleri -----> Kişisel Bilgiler sekmesine tıklayın. Açılan sayfada üst menüden "Çalıştığı Kurum/Kuruluş" sekmesine tıkladıktan sonra üzerinizde bulunan tesislerin listesini göreceksiniz. Hemen sağ kısımda ise işten çıkış butonu var.
Umarım açıklayıcı olmuştur.

@S. Sancar Tural

Birde o sayfaları açabilsek :) o zaman açıklayıcı olmuş diyebileceğim . malesef bende hala açılmıyor bu sayfalar

Arkadaşlar Merhaba,
çevre danışmanlık firması olarak yetkilimizin e devletiyle giriş yapıp firmamızı ve şubemizi aktfleştirirken, hesap firma bölümünde nace kodunda danışmanlıkla ilgili nace kodu mevcut değil. Firmanın faaliyeti danışmanlıkla ilgili değil zaten, şubenin faaliyeti danışmanlık. sistemden otomatik olarak çıkan nace kodlarının yerine danışmanlıkla ilgili olan nace kodunu eklesek uygun olur mu.
teşekkürler.

Merhaba sayın arkadaşlarım, danışman firma olarak yeni sistemde işlem yapmak istiyorum. Aylık takvim yükleme, yeni çevre görevlisi ekleme gibi. Şimdi sormak istediğim şey danışman firma olarak işlem yapabilmem için yetkilimizin e devlet şifresiyle sisteme girip danışmanlık firmasını yeni sisteme aktarma yapmam mı gerekiyor ya da farklı bir yol mu izleniyor danışman firmalar için? şimdiden teşekkürler

danışman firma sahibinin e-devlet sisteminden girip tıpkı fabrikalara yaptığımız gibi aktifleştirme işlemi yapılması gerekiyor.
Takvim yükleme kısmı ile ilgili henüz net bir kısım yok. benim bildiklerim bu en azından :)

@çevre mühendisi/görevlisi
Teşekkür ederim. Firmayı aktifleştiriken belgeler kısmında firma sahibiyim olarakmı işlem yapacağız yoksa danışamn firma olarak işlem yapıyorum seçeneklerinden hangisini seçip işleme devam edeceğiz?

yeni çevre görevlisi ekle kısmından ekleme yaptım ama onay bekliyor yazıyor. Kimin onayı anlamadım. Eğer benimse zaten kendi hesabımdan ekledim :/
Bir de çevre yönetim birimimiz var, onu nasıl yapıcaz hiç fikrim yok. Danışman firma ya da çevre görevlisi gibi kısımlar var. ANLAMIYORUM NEDEN BU KADAR KARIŞIK OLMAK ZORUNDAYDI. :/

Arkadaşlar kendimce yapabildiğim kısımlarla ilgili 2 adet döküman hazırladım. Umarım hatalı bir işlem yoktur ve sizlere yardımcı olur. Yazmayı unuttuğum şeyler olabilir kusura bakmayın.

Ekli dosyalar

• EÇBS İŞLEMLERİ 1. aşama.pdf
    666.6 KB · Görüntüleme: 154
  • EÇBS İŞLEMLERİ 2. aşama.pdf
    629.9 KB · Görüntüleme: 135
@Fikret C
Ben teşekkür ederim. Kalan kısımları da çözebilirsem, umarım, hazırlayacağım yine.

merhaba arkadaşlar,

çevre yönetim birimi olarak işlem yapan ya da yapmaya çalışan var mı acaba içinizde? ve bu izin lisans sistemi açık mı belgeler düşmeden bu işi halledebiliriz umarım:S

@ezgig
Ellerinize sağlık.. Sadece bi yere takıldım. 1. aşama 2.4 ** "Aynı adreste 2 tesis varsa tarafımıza haber verilmesi gerekmektedir" diye yazmışsınız. ben böyle olan tesisler için farklı UAVT kodu alınması için dilekçe hazırlayıp bağlı oldukları birime sundum. henüz cevap almadım. Bakanlığa da bildirmek mi gerekiyor.?