• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bilgi Sistemi

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Çevre Bilgi Sistemi

Bu sistem ile; bir çok uygulamada geçen firma, tesis, kullanıcı gibi kavramların ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Böylece;
Firma, tesis ile ilgili herhangi bir güncelleme için ayrı ayrı uygulamalarda tek tek işlem yapılmasına gerek kalmayacak.

Birden çok uygulama için ayrı internet adresi, kullanıcı adı, şifreye gerek duyulmayacak.

Giriş adresi:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Çevre Bilgi Sistemi Sunumu.pptx
    2.5 MB · Görüntüleme: 926
@Şafak Yılmaz
Şafak Bey aynı problem ile karşı karşıyayım.Bir haftadır mail atıyorum arıyorum dönüş alamıyorum. Eğer bir cevap alabilirseniz beni de bilgilendirebilir misiniz ?

@Fikret C
yetkilisini bilmediğim tesisimde kendi e devletimden yetkili değişiklik başvurusu yaptım ve bu değişiklik başvurusu İl Müdürlüğü tarafından onaylanınca aktifleştirme işlemi yaparken bu kısmı kullandım ben. İl Müdürlüğü de bu şekilde doğru olduğunu söylemişti.

@Fikret C
tesiste çalışan cevre mühendisleri direkt sistemde tek başına tesis yetkilisi oluyor eğer yetkili sadece size yetki vermek istiyorsa kendi yetki almak istemiyorsa bu işlemi yapın, danışmanlık yapıyorsanız firma yetkilisi vekaleten işlemi tamamlamalı yada firma sahibi işlemi tamamlamalı daha sonra yetkili ekle sekmesinden sizi eklemeli

@Selin (Çevre mühendisi)
CHROME DEN AÇILIYOR HATTA ESKİ SİSTEME GÖRE NE KADAR GÜN VAR HEPSİ GÖRÜNÜYOR. SİSTEM KAPALIYKEN EK BELGE GÖNDERMİŞLER ONU BİLE GÖREBİLDİM. AMA DOSYA YÜKLEYEMİYORUZ. ESKİ SİSTEM SADECE EXPLORER DEN DOSYA YÜKLEMEYİ KABUL EDİYORDU. ORDAN DA AÇILMADIĞI İÇİN İŞİMİZİ GÖRMÜYOR MALESEF.

ARKADAŞLAR BAKANLIĞIN BANA YAP DEDİGİ ŞEYLERİ YAPTIM. SİSTEM İLK AÇILDIĞINDA ACELECİLİK YÜZÜNDEN DANIŞMANI OLDUĞUM TESİSİ ÖNCE KENDİMDEN EKLEMİŞTİM. FİRMA SAHİBİNİN SİSTEMİNDEN GİRİŞ YAPIP TESİS YETKİLİSİ DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIR FİRMA SAHİBİ FİRMAYI ÜZERİNE ALSIN DEDİLER ONU DA YAPTIK. AMA HESAP AKTİFLEŞTİRME KISMINI YAPIYORUZ(TESİS SAHİBİ HESABINDAN) AKTİFLEŞTİRİLDİ DİYOR ARDINDAN TESİS AKTİFLREŞTİRMEYE GİRİP EÇBS AKTAR DİYORUM ÖNCE HESABI AKTİFLEŞTİRİN DİYOR. KARŞILAŞAN OLDU MU

img_20180529_132120-jpg.20600
Merhaba arkadaşlar. Bu sayfada "Danışman Firma Yetkilisi" ve "Danışmanlık Verilen Firma Yetkilisi" tanımlamalarında kimlerden bahsediyor?

@nilgünn
Danışman Firma Yetkilisi : Danışman firma sahibi
Danışmanlık Verilen Firma Yetkilisi: Danışmanlığını yaptığınız tesisin/işletmenin yetkilisi

arkadaşlar merhaba e-izin sistemi ile ilgili biraz gelişme var gibi sistemde. eski izinlerin süresi geçmiş görünüyordu şimdi düzelmiş durum. Ancak izin yenileme başvuru kısmını göremedim ben. İzin yenileme yapabilen var mı acaba?

Danışmanın hesabından çevre izin uygulamasına gireceksiniz. Sol taraftaki menüden "çevre izni/lisans belgesi" ne basın açılan listeden iznini yenileyeceğiniz firmayı seçeceksiniz. Yenilenme için uygun seçeneği seçerek "uygunluk başvurusu" butonuna basacaksınız. Henüz ben de yapmadım. Ama mevcut ay içerisinde yapmam gerekiyor. Ekstra birşey görürsem size haber veririm.

@ezgig
tamamdır çok teşekkür ederim.

@ezgig
Başvuru adımlarını izleyip en sonda e-imza ile başvuruyu gönder seçeneğine tıklayınca ekteki uyarı çıkıyor. e-imza firması ise "Bu kurumun burada kullandığı uygulama çalışmamaktadır." diyor. Bilginiz olsun sizin de..

Selin hanım öncelikle x ve y koordinatları sizde de 1 ve boş şeklinde mi çıktı ? ikinci olarak bende de aynı hatayı verdi firefox ve chrome tarayıcılarında. Ardından son çare explorer edge ile denedim imzalayabildim.

Selin hanım ne yazık ki ben "yeni başvuru" yapmadım için size yardımcı olamıyorum :(
Ancak benimde ayrı bir sorum olacak. Bir tesisim başka bir firmaya devir oldu. Sistemde devir başvurusunu da yaptık. Şimdi de çevre izninin devrini yapacağım. Ancak tesisin adını değiştiremiyorum. Eskiden online çevrede müdahale edebiliyorduk. Ama şuan böyle bir şey yapan oldu mu?

Arkadaşlar o imza olayında chrome da pops up yani yeni pencere açılmasını engellerseniz öyle kalır. Yukarıda ki link çubuğunun en sağında çarpı işareti ile gözükür. Her zaman izin ver diyince imzanızı atabilirsiniz.

@Bağcan Dübek
evet bende de koordinat bu şekilde çıktı ve elle girilme imkanı vermediği için o şekilde bıraktım.

@ezgig
Tesis bilgileri sayfasında solda en altta tesis devir başvurusu var ona tıklamayı denediniz mi?