• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bilgi Sistemi

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Çevre Bilgi Sistemi

Bu sistem ile; bir çok uygulamada geçen firma, tesis, kullanıcı gibi kavramların ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Böylece;
Firma, tesis ile ilgili herhangi bir güncelleme için ayrı ayrı uygulamalarda tek tek işlem yapılmasına gerek kalmayacak.

Birden çok uygulama için ayrı internet adresi, kullanıcı adı, şifreye gerek duyulmayacak.

Giriş adresi:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Çevre Bilgi Sistemi Sunumu.pptx
    2.5 MB · Görüntüleme: 926
@cgdm
il çevreye danışmanız gerekiyor

@demet.e
yani bana gelen mail o şekildeydi. ama ben daha önce de belirttiğim gibi 2 tane aynı firma görülüyordu sildim birini işlemlerime devam ettim

@Selin (Çevre mühendisi)
benim o sistemde yapılmış görülüyor ama emin de olamıyorum şimdi

@Selin (Çevre mühendisi)

hayır günü geçmedi mobil imzanın yani güncel :([/QUOTE]
yok başvuru süresini diyorum. bir tesiste 180 günü kaçırdık dediğiniz gibi onaylanmıyor

bu vize yenileme ve ya diğer işlemler için süre uzatımı verilecekti ama sistemde görünmüyor arkadaşlar? bilgisi olan var mı?

@Tolgay Doğan

Detaylı paylaşabilir misiniz rica etsem. Mobil imza ile giriş yapıyorum ancak hala e imza çıkıyor onaylamada. Explorer da o şekilde. siz nasıl yaptınız ?

arkadaşlar tam zamanlı çevre görevlisi olarak çalıştığım tesiste sistem üzerinde tesis sorumlusu olarak görünüyorum. tesis yetkilimizde ise tesisimiz firma olarak değil şube olarak görünüyor. şube olarak göründüğü için firma aktifleştirme yapamıyorum. fakat tesise ait şube bulunmamakta. alo 181 i arıyorum net bir cevap yok, böyle bir durumla karşılaşan var mı?

danışmanlık yaptığım bir tesisin çevre izni başvurusunu yapmaya çalışıyorum hava emisyon konusunda bir sıkıntı yaşamadık ama atıksu deşarjı konusunda bilgileri girerken atıksu arıtma tesisi bilgileri kapsamında Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği kapsamında sektör soruyor fakat tablo seçimi yapamıyoruz, böyle bir hata ile karşılaşan oldu mu acaba.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    68.3 KB · Görüntüleme: 46
Arkadaşlar danışmanlığını yeni aldığımız firmayı sisteme nasıl nerden yüklüyoruz bilen var mı?

@Akif Güvercin
Şahıs Uygulamaları - Yeterlik Uygulamaları - Tesis İşlemleri - Danışmanlık Yapılan Tesisler sırasıyla tıklanınca sağ üstte yeni tesis ekle butonu var. Oradan yapıldığını düşünüyorum.

Ordan yaptım ben geçende ama durumu başlamadı diyor ve tesise çevre görevlisi ekleyeceğim zaman tesis görünmüyor....

arkadaşlar ÇYByiz. yeterlik uygulamasına girince Dikkat! Firmanıza ait personel eksikliği bulunmaktadır diyor

halbuki ben sisteme 4 tane Çevre görevlimizi de tanımladım

ayrıca Çevre Görevlisi tesis ilişkilendirmesi yapamıyorum tesis kutusu boş çıkıyor. Karşılaşan çözebilen oldu mu.

Bir yerde tesis tanımlama var protokol süresi diyor. Ben ÇYB'yim ne protokolü çalıştığım sürece Çevre Görevlisi olacağım.

hem ek-2 hem ek-1 kapsam seçemiyorum bizde ikisi de var. ek-1 seçince ek-2ler gidiyor, ek-2 seçince ek-1 gidiyor

@Ozgebilgic6526
eski izin lisans sistemi tekrar acildi ya. ben ordan bahsediyorum. yeni sistemde görünmüyor izin lisans eksikligi ile ilgili birsey hala...

@Tolgay Doğan

benimde normalde bugün başvurumu tamamlamam lazım. ancak ne il müdürlüğü uygunluk için geldiler ne de sizin söylediğiniz gibi yeni sistemde eksiklikler ile ilgili bir şey yok. hatta eksiklik bildirilen başvurular kısmına geliyorum başvurum gözükmüyor.

@putperest

ben de çevre yönetim birimiyim, aynı sorunu yaşıyorum bir haftadır, şu an kontrol edeyim dedim yeterlilik sayfası açılmıyor :/