• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bilgi Sistemi

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Çevre Bilgi Sistemi

Bu sistem ile; bir çok uygulamada geçen firma, tesis, kullanıcı gibi kavramların ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Böylece;
Firma, tesis ile ilgili herhangi bir güncelleme için ayrı ayrı uygulamalarda tek tek işlem yapılmasına gerek kalmayacak.

Birden çok uygulama için ayrı internet adresi, kullanıcı adı, şifreye gerek duyulmayacak.

Giriş adresi:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Çevre Bilgi Sistemi Sunumu.pptx
    2.5 MB · Görüntüleme: 926
Evet oradan yaptım. Ancak yine kafama takılan bir şey var. Eski sistemde de hiç tesis devri yapmamıştım. O yüzden hatalı bir şey söylersem uyarın lütfen ama özet geçersem;
A firmasının A1 tesisini, B firması aldı. Bende A1 tesisinden "tesis devir başvurusu" yaptım. İl Müdürlüğünden de onay aldım. (Bu işlem için iki firmanın da vergi levhasını istediler bilginiz olsun) Şimdi A1 tesisim B firmasının şubesi gibi gözüküyor. Lakin herhangi bir isim değişikliği olmadı. Şimdi A1 tesisinin çevre iznini de devir edeceğim izin uygulamasından. Ama A1 in adını atıyorum B1 gibi değiştiremiyorum... Çevre İznini devir yapınca yine A1 adıyla çıkarsa diye korkuyorum. Sanırım eski sistemde çevre iznini devir etmeden önce online çevreden girip A1 adını silip B1 yapıp, sonra mı çevre izni devrini başlatıyorduk? Bunu bilen var mı? Sistem belgeyi basarken virgülüne kadar sistemdeki adı alıp yazıyordu belgeye çünkü. Şimdi de tesis adı düzeltme değiştirme yok. Sadece aktifleştirmeden önce ilk başta soruyordu... :confused: Yani önceden eski sistemde devir yapan var mı... eski isimle başvuru yapacağız da memur mu yeni adı yazacak? Yoksa ben yeni adı yazıp öyle mi başvuru yapacağım? Umarım çok karıştırmadım kimsenin kafasını :D Benimki karıştı çünkü baya :confused:

@ezgig
anladığım kadarıyla :) diyeceğim çünkü gerçekten biraz karışık. ben eski sistemde isim değişikliği veya devir olduğunda önce onlıne cevre den ismini değiştirip öyle başvuruyu yaptığımı hatırlıyorum. Yani şu anda eski ismi görünüyorsa bir şekilde değiştirip öyle başvuruyu yapın derim ben. Sistem değiştirmeye müsaade etmiyorsa İl Müdürlüğüne dilekçe verin bence. Şu anda evet İl Müdürlüğü de sistemi bilmiyor hiç bir şey yapmıyor ama muhtemelen onlara isim değişiklik yapma yetkisini verirler diye düşünüyorum.

@Gizem Kurban
teşekkür ederim ama olmadı maalesef bende ya :(

@chucker
ben yenileme deniyorum fakat imza kısmı olmuyor. Yalnız bende mobil imza yazmıyor e-imza yazıyor siz de mobil imza mı yazıyor acaba?

@Selin (Çevre mühendisi)

evet selin hanım e-imza yanlış söylemişim. sistem genel olarak başvuruları kapalı tutuyorsa telafi süresi verilecektir fakat eğer başvurular açıksa süremiz dolmak üzere o açıdan biraz tedirgin olduk.

@chucker
benim de hemen başvuru yapmam gereken tesislerim var o yüzden acele ediyorum ama umarım sıkıntı yaratmaz sonrasında. bir de kafama bir şey takıldı sistemde e-imzala gönder seçeneği var mobil imza ile ilgili herhangi bir şey yok. Mobil imza kullananlar da mı e imza almak durumundalar şu an acaba fikri olan var mıdır?

@Selin (Çevre mühendisi) çok teşekkür ederim. Evet bende öyle düşündüm. Çevre'ye gittik. Kimse hala bilmiyor sistemi. Eski sistem için de sorduk siz mi değiştiriyor dunuz ismi, yoksa size değişmiş mi geliyordu diye. Onu bile hatırlayamadılar... Bu şekilde yapın isterseniz fln dediler.. Mecburen yaptık çünkü 3 aylık sürenin son 2 günündeyiz. Umarım sonra memur değiştirebilir. Deneme yanılma yöntemiyle devam edeceğiz ne yazık ki..
Mobil imza seçeneği yoktu Selin Hanım. Biz de göremedik. ÇED'deki gibi heralde e-imzayı zorunlu kılacaklar gibi. Anlayamadım.

arkadaşlar merhaba; bugün entegre çevre bilgi sistemine girmeye çalıştığımda hata uyarısı alıyorum. Aynı sorunu yaşayan arkadaş varmı.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı 5.PNG
    Ekran Alıntısı 5.PNG
    73.6 KB · Görüntüleme: 31
İzin lisans başvurusu yaptım ama bütün atık kodlarını çıkarmışız gibi gözüküyor :) Lisans başvurusu yapıyorsun ama atık kodu yok. Bakalım nereye varacak bu iş...

Explorer EDGE kullanın arkadaşlar. Chrome eklentisini indirip pc'ye yükleyip Explorer EDGE ile imzalama işlemi yapabildim. Benimde chrome ve firefoxtan olmuyordu.

eski izin lisans sistemini degil de eski online cevre sistemini tekrar açsalar hayatımız kurtulur. en azından yetkilileri istediğimiz gibi değiştiririz. açılan sistem de eksiklik başvurumun günü geçmiş görünüyor, yani süre eklenecek demislerdi eklenmemiş. bakalim insalah sikinti yaşamayiz...

sisteme girmeye çalışıyorum ama sürekli aynı hatayı veriyor 10 gündür. nedenini bilen var mı? bütün tarayıcılardan deniyorum ama hepsinde aynı hatayı veriyor maalesef.

Ekli dosyalar

• hata.PNG
    hata.PNG
    138.4 KB · Görüntüleme: 52