• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bilgi Sistemi

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Çevre Bilgi Sistemi

Bu sistem ile; bir çok uygulamada geçen firma, tesis, kullanıcı gibi kavramların ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Böylece;
Firma, tesis ile ilgili herhangi bir güncelleme için ayrı ayrı uygulamalarda tek tek işlem yapılmasına gerek kalmayacak.

Birden çok uygulama için ayrı internet adresi, kullanıcı adı, şifreye gerek duyulmayacak.

Giriş adresi:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Çevre Bilgi Sistemi Sunumu.pptx
    2.5 MB · Görüntüleme: 926
@çevre mühendisi/görevlisi
O LİNKİ EXPLORER DEN AÇAMADIM. CROM DAN DENEDİM ORADANDA YÜKLEME YAPILMIYOR

@çevre mühendisi/görevlisi
ben gfb için yeni sistemden başvuru yaptım bu sefer eski sistemde görünmedi başvurum sanırsam yeni sistem daha güvenilir olacak başvurular için şuan

@orangehead026

Firmalara yetkili olarak kendinizi atama işlemini nereden ve nasıl yapıyorsunuz acaba?
Çünkü firma yetkililerine bu işlemleri anlatıp yaptırmaya çalışmak onlara da bize de tam bir külfet.

@Bağcan Dübek
Evet pafta numarası ve dilim numarası istedi onları doldurdum sanırsam koordinatlar harita açılmıyor diye yüklenmedi ama sorun oluşturucağını düşünmüyorum

Tesis aktifleştirmede yetki belgesi olarak ne yükliycez acaba bilgisi olan var mı.firma aktifleştirmede vekaletname ve ticaret sicil gazetesi yüklemiştim. Tesis aktifleştirmede yine vekaletname yükleyebilir miyim acaba

@hatice kaya

Firmamız olan xxxxx adına Çevre ve Şehircilik bakanlığının işlemleri için kullanacağımız eçbs işlemlerinde firmamızı temsil etmeye xxxx tc nolu emrahı vekil temsil ettik.

şeklinde birşey yazdım.

@Şafak Yılmaz
Çalıştığım danışman firmanın aktifleştirme işlemi için ben de İl Müdürlüğüne dilekçe verdim ve dediğiniz gibi İl Müdürlüğü onaylıyor ama onlarda da bende de onay bekliyor şeklinde görünüyor. İl Müdürlüğünün söylediği şey ise beklememiz gerektiği ve sistemdeki güncellemenin tam olarak tamamlanmadığından kaynaklandığını tahmin ediyorlar. Yani sanırım en iyisi ve doğrusu bir türlü tamamlanamayan güncelleme ve entegrasyon sürecini beklememiz malesef ki...

Merhaba
Çevre görevlisi onay verme kısmında, firma bilgisi ve tesis bilgisi doğru olmasına rağmen adres Adana Ceyhan gözüküyor ve telefon numarası yanlış bu konuda bilgisi olan var mı ?

tam bir yurttan manzaralar hali. bakanlık çözüm değil sorun üretiyor. çevre bilgi sisteminde sorunlar devam ediyor. il çevre tüm memurlarını imar barışı için belediyelerde görevlendirmiş 20 gündür il müdürlüğü uygunluk için gelmediler ve ne zaman gelecekleriyle ilgili bilgisi olan kimse yok. lisans başvurusu için 1 haftalık süre kaldı. patron sıkıldı tesisi kapatacağım diyor. sonumuz hayrolsun.

@hilalparslan
Firma yetkilisinin e devlet şifresiyle girdiğiniz de ilk önce sol tarafta bulunan firmalarım kısmından firmayı aktifleştiriyorsunuz, ay yerden yani firmalarım kısmından firmanın yan tarafında bulunan işlem yap şeçeneğinden tesis yetkililerine geliyorsunuz yeni tesis yetkilisi ekle dediğinizde firma sahibi olarak gözükürsünüz yani ben öyle yaptım tam da emin değilim

Sadece tesis yetkilisi olmak için de sol tarafta bulunan tesislerim kısmandan tesisi aktifleştirdikten sonra aynı yerden işlem yap deyip, tesis yetkili ekle dediğiniz de bu sefer sadece tesis yetkili olarak gözükürsünüz

Eski sistemin suyu mu çıkmıştı da yenisini getirip başımıza bela ettiler !!

@Merve Erbilgin
Benim de öyle görünüyordu kendiliğinden düzeldi. Sistemden kaynaklı galiba beklemenizi öneririm.

@Gizem Kurban
haklısınız zaten cesaret edemedim eski sistemden başvuru yapmaya. Bir de eski sistemden GFB form bilgilerini tamamladığım sadece belge yükleme işlemi kalan firmamın başvurusunu tamamlasam diye düşündüm ama ekteki gibi uyarı çıkıyor.

@Yasemin Akıncı
chrome dan giriş yaptım ben bilginiz olsun.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    50.7 KB · Görüntüleme: 52