• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Görevlisi Belgesi Eğitimi

hurri time

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
als
Çevre Görevlisi Belgesi
Merhabalar, uzun bir süredir eğitimin verilmesini beklemekteyim. Bakanlıkla defalarca iletişime geçmeme rağmen hiç kimse konu ile ilgili yardımcı olmadı. Bahsi geçen eğitimin ne zaman verileceğine dair bilgisi olan var ise lütfen bildiriniz.

@Sümeyraa08

Hayır, 2019 yılında açılan için yapmanız daha mantıklı olacaktır. Şimdi yapabilirsiniz ama 1 yıl önceden yaptığınızdan boşa gitmiş olur.

@Sümeyraa08

Sistem 07.05.2018 tarihinde kapandı. 14.05.2018 tarihinde tekrar açılacak. Ancak e-devlet vasıtası ile girişler sağlanacak, bu kapanışın amacı da entegrasyon işleminin yapılması :)

Merhaba, benim belgemin süresi 31.01.2018 de doldu iptal değil,kasım 2017 eğitimine giremedim ve şimdi bakanlığa mail göndermiştim onun cevabı geldi ve bu eğitime girebiliyormuşum yani vize eğitimi de oluyor bu eğitim. Tereddütte kalanlar bence durumunu açıklayan bir mail göndersin cevregorevlisi@csb.gov.tr adresine

Emin olmak için bir daha sordum ve verdikleri cevap bu "Eğitime katılmanız için engel bulunmamaktadır fakat Çevre görevlisi belgesi almak için iptal tarihinden bir yıl sonra başvuru yapabilirsiniz.(Bkz: Çevre Görevlisi Yönetmeliği 14-7. madde) veya Bakanlıkça açılacak vize eğitimini bekleyebilirsiniz. Vize eğitimi için belirlenmiş herhangi bir tarih henüz yoktur." Şimdi benim ne yapmam gerekiyor ben anlamadım

Arkadaşlar anlamadım bir kısım yeni alacaklar için diyor, bir kısım vize yenileme, bir kısım iptal olan belgeler..
2018 yılı sonunda belge sürem doluyor bu eğitime katılmalı mıydım? yıl içinde sadece vize yenileme için ayrıca eğitim açılır mı? Bilen biri aydınlatabilir mi?

Ağustos ayı sonunda doluyor belgem, mail attım henüz cevap gelmedi.. :/

cevap geldi; duyuruyu takip edin şu an belirlenmiş bir tarih yok deniyor :/

Arkadaşlar merhaba,

Benim çevre görevlisi belgemin 17.04.2018 tarihinde süresi doldu ve cevregorevlisi@csb.gov.tr mail adresine durumu açıklayan bir mail attığımda yeni açılan eğitim için gelen cevap şu şekildedir:

''Şu an açık olan eğitime katılmanız için bir engel görülmemektedir. ''

Bence belge süresi dolan ve muallakta kalan herkes mail atsın ve gelen cevaba göre başvursun derim. Ben başvurdum şimdi .

Mail ile referans numarası da geldi ancak mailde başvuru onaylanması gibi bir durum var. Direk 150 TL yi yatırmak gerekiyor mu yoksa bekleyecek miyiz? Bilgilendirirseniz sevinirim

Mükemmel Sistem! Bakanlığa en sonunda ulaştım ve belgemin iptal olup olmadığı belli değil,bu eğitime katılırsam belgemin yenilenip yenilenmeyeceği belli değil, bu yıl içerisinde açılabilme ihtimali olan vize eğitiminde nasıl bir duyuru olur bilinmez,karar bana kalmış.Bu sözler bana değil Bakanlığa ait. Bu eğitime girdiğimde karşılığında belgem yenilenmezse param yanar diyorum bizim yapabileceğimiz bir şey yok, kesin bir şey söyleyemeyiz diyorlar.:mad::acpsnr:

Günaydınlar,

Bakanlıkla şimdi görüştüm. Belgemin süresi 17.04.2018 de dolduğu için bu eğitime katılabiliyorum ancak zamanında vize eğitimine katılmadığım için belgemi 1 yıl boyunca kullanamayacakmışım bakanlıktan böyle bilgilendirdiler. Bence süresi dolmasına az kalan arkadaşlar biran önce iletişime geçip eğer katılabiliyorlarsa başvursunlar sonra belgenin 1 yıl donması söz konusu. Eski sistem bunu farkedemiyordu yeni geçtiğimiz sistem bunu farkedip otomatik olarak belgeleri iptal edecek dedi bakanlık yetkilisi personel

Merhaba. Belgeyi ilk defa alanlar için bir sorum olacak daha önce almış olanlar yanıtlarsa sevinirim.
Uzaktan eğitimi tamamladım, sertifika verildi. Şimdi süreç nasıl ilerliyor? E-imza falan alınacak mı?

@diğdemy
İzin lisans sayfasından kayıt oluşturup istenen bilgileri ve belgeleri yükledikten sonra size referans numarası veriliyor. Referans numarası ile Halkbank’ın herhangi bir şubesine belge ücretini yatırıyorsunuz. Dekontu da yükledikten sonra bakanlığın onayı kalıyor. Bunları e-imza veya mobil imza ile yapmanız lazım

@mustafa_kibaroglu
Uzaktan eğitime başlamadan
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden kayıt oluşturup referans numarası aldıktan sonra halkbanka ücreti yatırdım. Şuan eğitimi de tamamladım, sertifikam yüklendi. Bundan sonra ne yapılacağını kimse bilmiyor, süreç değişmiş sanırım :rolleyes:

Geçen hafta pazartesi başvurumu yaptım salı günü ücreti yatırdım ve onaylandığına dair mail geldi fakat eğitimim hala başlamadı . 1 hafta uzun bi süre değil mi başlaması için aynı problemi yaşayan var mı ?

@Aysel Ünal
ben de aynı durumdayım dün bakanlıkla görüştüm hata/ istek bildirimi yapın denildi, onu yaptım sonra gruplar halinde alınıyor size mail gelecektir diye mail geldi.