• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi belgesi olmayan Çevre mühendisleri şu an nasıl iş bulabilir?

oğuzkağan eryücel

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Arkadaşlar merhaba, ben Çevre mühendisiyim ama çevre görevlisi belgem yok. Yapılan kanun değişikliğine göre artık o belgeye ihtiyacım da yok. Lakin yaptığım her iş başvurusu ve gittiğim her iş görüşmesinde bu belge olmadığı için reddediliyorum. Bu belge olmadan nerelerde çalışabilirim ya da ne zaman bu belge olmadan da işe alınırım. Fikir verin lütfen

@Çağatay Atay
yazmak istemezdim ama gerçek fiyatlar :) adamlara iyi kazandırıyoruz ama bari ata yapsalar karşılığın da :D

PATRONLARIN OLMAYABİLİR. teknik kademede çalışanlarla görüşün. yada teknik elemanlar patronları bilgilendirmemiş olabilir. çekinmeyin arkadaşlar arkanızda kanun var.

Şöyle bir durum var. Çevre Görevlileri ile ilgili olan yönetmeliğin dayanağı Ek-2 ye dayanıyor. Değişen Madde 2 deki tanım. Ek-2 de bir değişiklik yok. O yüzden Bakanlığın Madde 2 ile ilgili yeni bir yönetmelik veya daha farklı bir yayımına ihtiyacımız var. Ayrıca, mevcut Çevre Görevlisi belgesi olan arkadaşların belgeleri de geçerli olduğundan, işverenin o arkadaşları işe alma hakları da mevcut. Yazılım değişikliği falan yapmalarına da gerek yok. Çünki mevcut madde ve üstüne yönetmelik var.

Çok merak ediyorum bu resmi gazete ne zaman yayınlanacak? İş buluyoruz belgen yok diyorlar ve bu bizim suçumuz dahi değil ne olcak böyle...

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190424-122758.jpg
    Screenshot_20190424-122758.jpg
    240.6 KB · Görüntüleme: 37
Nacizane tavsiyem belge eğitimi açılınca katılıp alın heran neler olacağı belli olmuyor ülkemizde belge kalktı diye ortalığı velveleye verenler şuan ses çıkmıyor ...

Sorun şu açılmıyor Ferhat bey ne yapacağımızı şaşırdık zaten iş güç yok bulduklarımızda bizim suçumuz dahi olmadığı halde belgen yok diyip göndermesi insanı alt üst ediyor

ARKADAŞLAR NACİZANE BİR ŞEYLER SÖYLEMEK İSTİYORUM. Daha öncede yazdım.1. sayfada. ne yönetmeliği bekleniyor anlayamadım. kanun çıkmış ya. Yönetmelikmi üst Kanun mu. Başvuru için gittiğiniz İşyerlerinde bu maddeyi okuyunuz kişilere. Daha belgeye gerek yok. Bakanlığın e-izin sistemi kabul etmiyorsa bu onların eksikliği. düzeltmeleri gerekir. düzeltilmiyorsa kanuna aykırı hareket ediliyor demektir. kırmızı ışıkta geçmek gibi bir şey. kanundaki şu son cümle "Bakanlıkça usul ve esasları ilgili Yönetmelikle belirlenen görevliyi" ibaresi diğer branşlarda görevli olacakları anlatıyor. bizle alakası yok. Onlar bekleyebilir. Çevre Mühendisi olanların beklemesine gerek yokki..
ÇEVRE KANUNU VE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK
YAPILMASINA DAİR KANUN Kanun No. 7153 Kabul Tarihi: 29/11/2018
MADDE 28- (12) 9/8/1983 tarihli ve 2872 sayılı Çevre Kanununun 2 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan Çevre yönetim birimi/Çevre görevlisi tanımında yer alan “görevliyi” ibaresi “çevre mühendislerini, mevcut çevre görevlilerini ve Bakanlıkça usul ve esasları ilgili Yönetmelikle belirlenen görevliyi” şeklinde,
olup yayımı tarihinde de yürürlüğe girmiştir.

Aydın bey bütün ilanlarda hala çevre görevlisi belgesi isteniyor ve bu belgeye sahip olamama nedenimi anlattığımda yapabileceğimiz birşey yok diyor şirketler.

Şu anda gerçekten siz ve sizin durumunuzda olan arkadaşlar için ne desek boş. Tek temenni edeceğimiz konu yönetmeliğin bir an önce çıkması ve bu problemin ortadan kalkması.
Umarım her şey daha güzel olur herkes için.

Aydın Bey, çevre görevlisi belgeniz aktif değilse ecbs sisteminde izin kısımları açılmıyor, yani Çevre mühendisliği diploması ile şuan için çevre görevlisi yetkinlikleri kullanılamıyor malesef

Çevre Mühendisleri bir olmadıkça daha çok sorunlarla uğraşacaz .... kaldı ki işte maaş yok şartlar önce birliktelik olacak ki düzen ve sorunlar kesin çözülebilsin tabi başka konuları da içerir de forum da başka konularda açıklanmıştı ..

Aydın Bey, çevre görevlisi belgeniz aktif değilse ecbs sisteminde izin kısımları açılmıyor, yani Çevre mühendisliği diploması ile şuan için çevre görevlisi yetkinlikleri kullanılamıyor maalesef..
bunun için diyecek bir şeyi yok maalesef. sitemde neyi bekliyorlar bilemiyorum.