• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Görevlisi Belgesi Vize İşlemi Nasıl Yapılır - Resimli Anlatım

arkadaşlar merhaba çevre görevlisi vize işlemlerini başlatacağım ama vize süreci başlat dediğimde referans numarası çıkmamaktadır.

Konuyla ilgili olarak Adnan Macit ya da Mehmet Gürsoy ile iletişime geçtiniz mi?

yok hayır geçmedim cem bey ama taslak başvuruya girdiğimde çıkıyor referans numarası.

@A.samet Tamam işte yatırdıktan sonra taslağı gönderiyorsunuz :D

@Cem Yılmaz bey direk başvuru vize süreci başlat dediğimde çıkması gerekmiyordu ben taslak başvuruya girdimde çıkıyor referans numarası

@A.samet Zaten vize sürecini başlat dediğinizde "taslak" başvuru oluşturuyor. Taslakta yazan referans kodu ile ödemeyi yaptıktan sonra imzalayıp başvurunuzu gönderiyorsunuz. Süreciniz o zaman başlamış oluyor esasen.

Cem bey vize yenileme sürem geçti ücret ödeniyor mu kimi arkadaş ödeme işlemi kalktı diyor ? @Cem Yılmaz
[automerge]1571249362[/automerge]
@Cem Yılmaz birde benim başvuru formu kısmına geldiğimde eğitim bilgilerim çıkmıyor ekli olduğu halde

Merhaba Sema Hanım, ücret ödemesi sadece ilk alanlar için kalktı. Vize yaptıran hâlâ ücret ödüyor. 2019 yılı için normal vize ücreti 330 TL'dir. Ancak geç kaldığınız için %50 zamlı şekilde; 495 TL ödemeniz gerekecektir. Eğer "Kişisel Bilgiler" sayfasında eğitim bilgileriniz yazdığı hâlde sistemden çekemiyorsa, başvurunuzu öyle yapın gitsin. Muhtemelen sistemsel bir karışıklık var ancak inceleyen kişi sizin profilinize girip eğitim bilgilerini görebiliyor.

@Cem Yılmaz çok teşekkürler. Belgem çok önce süresi doldu ama 350 yazıyor. Daha fazla mı ödemem lazım ?
[automerge]1571250453[/automerge]
@Cem Yılmaz sistemde yazan 350 ama yuzde elli fazla mı ödeyeceğim ? kafamda deli sorular :)

Sıfırdan alıyor gibi mi görünüyor :rolleyes: İsterseniz adnan.macit@csb.gov.tr 'ye bir bilgilendirici mail atın. Başvurunuzun REF kodu dahil olsun bu maile. Kendisi gerekli düzenlemeleri yapacaktır.

@Sema Baş hanım başvuru yaparken eğitim bilgileri kısmında kullan var orayı işaretlerseniz başvuru formunda eğitim bilgileriniz görünür.

Ekli dosyayı görüntüle 23924

Arkadaşlar merhaba vize işleminde bu şekilde hata ile karşılaşıyorum. Telefon numarası ve sistem adıma ait. Nasıl çözebilirim?

SİSTEMSEL HATAYMIŞ BİR KAÇ DEFA DAHA DENEDİM OLDU. BAŞINA GELEN OLURSA BİLGİSİNE :)

@Cem Yılmaz Bende anlattıklarınızı uygulayarak başvurumu yaptım, onaylandı. Arkadaşımızın attığı resimdeki durumdayım. Sormak isteğidim iki şey var:
1- Artık çevre görevlisi belgesine sahip miyim ?
2- Sitedeki belge yazısına tıkladığımda bu belge çıktı.InkedEkran Alıntıbelgesı_LI.jpg Çevre görevlisi belgesi bu mu ?

@burakckucuker Merhaba,
1: Evet, artık eski adıyla Çevre Görevlisi yeni adıyla Çevre Yönetim Hizmeti Yeterlik Belgesi'ne sahipsiniz.
2: Eski adıyla çevre görevlisi, yeni adıyla Çevre Yönetim Hizmeti Yeterlik Belgesi budur. Bakanlık ekstradan evrak göndermemektedir.

Hayırlı olsun :) Kazasız, belasız ve cezasız günlerde kullanmanız dileğiyle.

Aynısını Sn. Birpınar'a sunduğumuz dosyaya yazdım :) Mantıklı bir açıklama yok.

Cem YılmazCem bey merhaba;
Bir sorum olacak, ben Çevre Mühendisi değilim , 2011 yılında yapılan bir sınav ile Çevre Görevlisi Belgesini aldım ve 2016 yılında Ankarada bakanlığın yaptığı eğitim ile çevre görevlisi süremi 2020 yılı ortasına kadar uzattım. Şimdi gelecek yeni vize işlemimi sizin resimli anlatımla yapmış olduğunuz yöntem ile yapabilir miyim? yoksa bir önceki sefer gibi eğitime mi katılmam gerekiyor?
Şimdiden teşekkür ederim

Merhaba Ömer Bey,

Normalde diğer meslekten arkadaşların eğitime katılması gerekiyor. Ancak açık konuşmak gerekirse eğitimi açacaklarından bile şüpheliyim. Bu konuda size önerim, taslak başvuruyu bile oluşturmadan önce adnan.macit@csb.gov.tr adresinden konuyu bilgilendirir bir mail ile Bakanlığa ulaşmak olacaktır. Kendilerinin yönlendirmesi ne ise; sonrasında gerekli vize ücretini ödeyerek belgenizi vize ettirebilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim.

Merhaba Cem Bey, Çevre mühendisiyim/Çevre görevlisi tam zamanlı olarak 8 yıldır çalışmaktayım

.24.05.2020 de bitiyo belgemin geçeliliği.Vize eğitimine katılmamız gerekiyor mu?