Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi belgesinin çalıştırılması

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Zeynep Zülal tarafından paylaşıldı.

 1. Zeynep Zülal

  Zeynep Zülal CMNet Üyesi

  çalıştığım danışmanlık bürosu madencilik mühendislik alanında hizmet vermektedir. danışmanlığını yaptığımız taş ocaklarında çevre görevlisi olarak hizmet verebilir miyim?

  Bu firmada çalışırken, herhangi bir çed projesine imza atma yetkisine sahip miyim ? çed projesine imza atabilmek için , yeterlilik almış bir firmada çalışma zorunluluğu var mı? bilgilendirirseniz çok sevinirim.
   
 2. Alattin Yıldırım

  Alattin Yıldırım CMNet Üyesi

  Çevre görevlisi olarak çalışa bilirsin. O firmada zaten yeterlilik mevcuttur çed için. Senin yanı sıra başka çevre görevliside mevcuttur firmada çed e imza atmış daha önce yoksa o firma açamaz. Dolayısı ile seninde imza yetkin olmuş oluyor. @Zeynep Zülal

  Ayrıca Yeterlilik madde5 i oku sana yardımcı olur.
   
 3. Zeynep Zülal

  Zeynep Zülal CMNet Üyesi

  firmamızın yeterlilik belgesi yok ve firma unvanında çevre danışmanlık yazmıyor. firmamızın unvanı xyz Madencilik Mühendislik Danışmanlık İş Sağlığı ve İş Güvenliği San. ve Tic. Ltd. Şti.bu şekilde. @Alaattin Yıldırım
   
 4. Alattin Yıldırım

  Alattin Yıldırım CMNet Üyesi

  hmm bu durumda aslında siz çevre mühendisi olduğunuzdan atabilirsiniz ancak firmanın yeterlilik belgesinin olmaması kafamı karıştırdı. Ama yazdığın şekildeyse firmanın adı yeterlilik olması lazım danışmanlık yazıyor çünkü. Çevre Danışmanlığı yazmasına gerek yok ki danışmanlık yazar zaten. Eğer dediğiniz gibiyse bunun için firmanızın yeterlilik belgesi alması gerek.
   
 5. Mine ERARSLAN

  Mine ERARSLAN CMNet Üyesi

  • Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik (21.11.2013-06.05.2014) ve ÇED Yeterlik Belgesi Tebliğini inceleyebilirsiniz.
  • Çevre danışmanlık belgeniz olmadan firmanız adına çevre görevlisi hizmeti veremezsiniz aynı şekilde de firma çed yeterlik belgeniz olmadan ve yeterlik biriminde bulunmadan da imza atamazsınız, yeterlik almış firmada çalışma zorunluluğunuz bulunuyor, ancak çed projesinde örneğin hayvancılık konusu, yetkili memur ilave olarak veteriner imzası istedi, o zaman yeterlik biriminde olmayan veteriner imza atabiliyor.
   
 6. Arzu Cürebal

  Arzu Cürebal CMNet Üyesi

  maden danışmanlıklarında yeterlilik belgesi daha yeni zorunlu hale getirildi. yani şuan firmanızın ytk sı olmaması normal. ayrıca ÇED danışmanlık la maden danışmanlığı farklı prosedürlerde ilerliyorlar . maden danışmanlık da çalışıyorsan zeynepcim çevre görevlisi belgene ihtiyaçları yok .
  çevre görevlisi belgesini ayıyetten .ed danışmanlık yada başka firmalarda çalıştırabiliyorsun ama tam detaylı bi bilgiyeulaşamadım henüz araştırman lazım çok iyi
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...