Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izni alındıktan sonra öncesinde belirlenen lisans konusu değişikliği

Konu, 'ARŞİV' kısmında Didem Girgin tarafından paylaşıldı.

 1. Didem Girgin

  Didem Girgin CMNet Üyesi

  Arkadaşlar,

  Geri dönüşüm tesisimiz için izin lisans belgemizi alırken lisans konusu olarak tek bir atık kodu belirlenmiş, biz bu konuyu genişletmek istersek ne yapmalıyız?
   
 2. Didem Girgin

  Didem Girgin CMNet Üyesi

  Arkadaşlar bilgisi olan kimse yok mu?
   
 3. Şeyma Huyut Eyigün

  Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

  Biraz enteresan olmuş. :)

  TAT tesisi olarak mı lisans alacaksınız?
   
 4. Didem Girgin

  Didem Girgin CMNet Üyesi

  GDT olarak alacağız, neden enteresan? :)
   
 5. Şeyma Huyut Eyigün

  Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

  sorunu bilemediğimden, enteresan dedim. Ya da ön yargılı davrandım. :) Alacağınız kodlara bağlı olarak değişebilir, tesisiniz gerekli koşulları sağlıyorsa bir üst yazıyla lisansa ek olarak bu kodları ekleyebilirsiniz.
   
 6. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  lisans bakanlıktan verildiği için kapasite artışı olarak tanımlanmaktadır. bunun içinde lisansınızı yenilemeniz gerekmektedir.
   
  Pınar Özgen bunu beğendi.
 7. Didem Girgin

  Didem Girgin CMNet Üyesi

  Aldığımız ambalaj miktarının yükseleceğini düşündüğünüz için mi kapasite artışı olarak tanımlanacağı söylüyorsunuz. yoksa yeni bir proses kurulması gerekeceğini öngördüğünüzden mi? Çünkü mevcut sistemde almak istediğimiz ambalaj atığını geri dönüştürebiliriz ama şuan kabul edemiyoruz tesisimize.
   
 8. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  mevcut lisansınızın ekinde yer alan kodların değişmesi gerekmektedir. ilk lisansı alırken ki teknik uygunluk, fizibilite raporu gibi konularda arttırmak istediğiniz kodlar yer almamaktadır.
   
 9. Nihal Ş. Aksoy

  Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

  Ben de bir soru eklemek istiyorum buna ilave olarak. Tehlikesiz atık geri kazanım için lisans aldık diyelim. Daha sonra aynı tesise ambalaj atığı geri kazanım lisansı da almak istediğimizde halihazırda mevcut olan lisansımızı mı yenilememiz gerekiyor, yoksa ikinci bir lisans olarak diğerini etkilemeden de Ambalaj atığı geri kazanım lisansını alabiliyor muyuz?
   
 10. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  @Nihal Ş. AKSOY hanım iki lisansı birleştiriyorsunuz. Süreci sıfırdan ele alıyorsunuz.
   
  Pınar Özgen bunu beğendi.
 11. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  @Didem.GİRGİN hanım ve @Nihal Ş. AKSOY hanım ikinizin de durumu aynı size şöyle örnek veriyorum kendi tesisimizden
  tehlikesiz atık geri kazanım lisansım mevcuttur. (plastik üzerine) ambalaj atıkları almak istedik ayrıca Belediye'den. bunun içi otomatik olarak kodlar değişiyor. proses baştan aşşağı aynı olmasına rağmen lisansı yenilemeniz gerekmektedir.
  15 li kodlar ambalaj atıkları ( sadece ambalaj için tat tesislerinden ambalaj alabilirler)
  20 li kodlar belediye atıkları( ambalaj atıkları alamazlar)
  12 li kodlar fire atıkları( sadece üretim firesi atıklardan alabilirler)
   
  Nihal Ş. Aksoy bunu beğendi.
 12. Kadir A.

  Kadir A. CMNet Üyesi

  Didem Hanım başıma gelen olayı şöyle anlatayım belki yardımı dokunur. Daha önce Ankarada Atık yağ taşıma lisansına sahip bir şirkette çalışıyordum. lisansa kod eklemek için müdürlükle görüştüm öncelikli olarak TSE belgelerimizin yenilenmesi gerektiğini söylediler. Araçların uygun olduğu atık kodlarını TSE belgesine eklettim. Daha sonra dilekçeye yeni TSE belgelerini ekleyerek lisansın yenilenmesini talep ettim. Yani aracların, taşınacak olan atık kodu ile uyumlu olduğunu TSE ile ispatladık. sizde durum nasıldır bilmiyorum ama bu izlediğim yoldan belki kendinize pay çıkarabilirsiniz.

  iyi çalışmalar.
   
 13. Didem Girgin

  Didem Girgin CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim @pigment87 ve @Mahmut Cimşit ben de en sonunda il müdürlüğünden yardım alacağım zaten ama öncelikle bir hazırlık yapmam gerekiyor mu onu merak ettiğim için konuyu açtım. Tehlikesiz sınıfta ambalaj kabul ediyoruz, tehlikeli yani kontamine almak istersek ne yapacağız asıl sorun bu aslında.
   
 14. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Didem Hanım,

  Kapasite artışı ile çevre lisansı yeniletmeye başvuracaksınız. Bu yeniletme kapsamında ise ne yapıyorsanız yapacak ona göre lisansınızı yenileyeceksiniz. Teknik uygunluk raporlarına dikkat edin bu arada. Şimdiden kolay gelsin :)
   
  Didem Girgin bunu beğendi.
 15. Kadir A.

  Kadir A. CMNet Üyesi

  Benim fikrim; Yönetmelikte belirtilen Bertaraf veya geri kazanım işlemlerinden hangisini yapacaksınız ? Ara depolama yapacaksanız şartları sağlıyor musunuz ve bu standartlara sahip misiniz ? önce bu sorular sorulmalı. Değilseniz Standartlara uyumu sağlayıp o şekilde başvurursunuz. Mantıklı olan bu bence. hiç bir şey yapmadan başvurursanız memurlardan haklı olarak fırça yiyebilirsiniz :)
   
 16. Didem Girgin

  Didem Girgin CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim @Melih Coşar bey, biz GDT yiz @pigment87 hali hazırda sistemi yürütebilecek imkanlara sahibiz ama büyük ihtimalle ayrı bir lisans almamız gerekecek bakalım deneyip göreceğim ilerleyen günlerde :)
   
  Melih Coşar bunu beğendi.
 17. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  tehlikesizden tehlikeliye geçiyorsunuz bu durum daha farklı bir sistem. şimdiden uyarayım.
   
 18. Didem Girgin

  Didem Girgin CMNet Üyesi

  geçmedik böyle bir fikrimiz var da ne yapmamız gerekir diyoruz Mahmut Bey
   
 19. Şeyma Huyut Eyigün

  Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi


  Yepisyeni bir lisans almanız gerekebilir sayın Didem Girgin. ;) Gfbnizden başlayarak tüm süreç yenilenir diye düşünmekteyim. Kolay gelsin.
   
 20. Didem Girgin

  Didem Girgin CMNet Üyesi

  Sağolasın başımıza iş aldık @Şeyma Huyut :) sana sormam gerekler var arasamm?