Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre İzni Başvurusu son başvuru tarihi

Konu, 'ARŞİV' kısmında pinarodabasi tarafından paylaşıldı.

 1. pinarodabasi

  pinarodabasi CMNet Üyesi

  Acil yardım gerektiren bir konu var,çevre izni başvurusu için sistemde bugün itibariyle başvuru yapmanız için son 1 gün yazıyor,atıksu analiz sonuçlarını bekliyorum sadece onlar da bugüne yetişmiyor,sizce yarın başvuru yapabilirmiyim,(GFB aldığımız tarih,14.06.2011)
   
 2. Serkan Kala

  Serkan Kala CMNet Üyesi

  (1) EK-1 ve EK-2 listelerinde yer alan işletmelerin, geçici faaliyet belgesinin alınmasından itibaren en geç altı ay içerisinde çevre izin veya çevre izin ve lisansının e-başvuru sürecini tamamlamaları zorunludur. Başvuru sürecinin tamamlanması aşamasında, EK-3C’de belirtilen bilgi, belge ve raporlar sunulur. Bu süre içinde başvuru tamamlanmaz ise geçici faaliyet belgesi iptal edilir.
  (4) Geçici faaliyet belgesi iptal edilen veya geçici faaliyet belgesinin süresi içerisinde Çevre izni veya Çevre İzin ve Lisansını alamayan işletmeler 6 ay süresince tekrar müracaatta bulunamaz. Geçici faaliyet belgesi veya Çevre izin veya Çevre İzin ve Lisansı belgesi olmaksızın faaliyette bulunan işletmeler hakkında Çevre Kanununun ilgili hükümleri uygulanır
   
 3. Serkan Kala

  Serkan Kala CMNet Üyesi

  Aslında sisteme bilerek eksik bilgi yükleyip,bakanlığın eksiklik giderilmesi için vereceği 80 günlük süre kullanılabilirdi bu zamanda yeterdi size.bunu yapmanız için şu an çok geçmi bilmiyorum saat olarak başvurular mesai saatine kadar mı sürüyor bilmiyorum.
   
 4. keops

  keops CMNet Üyesi

  hemen başvuru yap eksik bilgi diye reddedilsin analız sonucu gelınce yuklersın 80 gun ıcınde
   
 5. Nazan Şirin Kande

  Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

  ahhhh aynı sorunu su anda bende yasıyorum, gfb aldıgım tarıh 23.05.2011 sısteme cevre ıznı ıcın dosyaları 06.09.2011 tarıhınde yukledım ancak 3 adet eksık ewrak bıldırımınde bulunulmuş. ikisini halletım ama camur analızı yetısmeyecek sanırım. bugun sısteme dosyaları yuklemek ıcın 18 gunun kaldı denıyor. bendemı aynı sekılde camur ıcın olan yere eksık bılgı yukleyeyeım acaba. sonucda 18 gun bu evraklar ıcın verılmıs sure gfbnın son gecerlılık tarıhı 23.05.2012 degılmı?
   
 6. Canan Erkan

  Canan Erkan CMNet Üyesi

  bu konuda çevre izni başvurumda emisyon ölçüm raporum yetişmiyor. Son 10 gün yazıyor. Bu süreç uzatılamaz mı? Geçici faaliyet belgem iptal mi oluyor?
   
 7. İbrahim Uysal

  İbrahim Uysal CMNet Üyesi

  gfb alındıktan sonra 6 ay içinde izin başvurusunu tamamlamazsan gfb iptal olur. emisyon raporu olmadan izin başvurusunu bitir, müdürlük emisyon raporu olmadığı için eksiklik bildirir. o zaman emisyon raporunu yüklersin. emisyon raporunun eksiksiz olması lazım ikinci kez eksiklik bildirimi olmaz izin başvurusu reddedilir.
   
 8. Serkan Aynacı

  Serkan Aynacı CMNet Üyesi

  Arkadaşlar,

  Bir kaç firmada bu tür bir sorun yaşadığımdan şöyle bir yol önerebilirim. Başvurunuz Ek - 2 yani Müdürlük ise muhakkak ilgili teknik eleman ile görüşülüp onay alındıktan sonra, eksiklik açılan sistem boşluklarına muhakkak bir bilgi yazısı ile (eksikliğin neden tamamlanamadığı ile ilgili) giriş yapın. Çevre İzni başvuru süresi 6 ay olmasına rağmen GFB süresi 12 aydır. Boşluğa bilgi girişi yapıldığında İl Müdürlükleri ve Bakanlık tarafında esneklik sağlanıyor. Önemli olanın GFB son geçerlilik tarihinden önce tüm eksikliklerin tamamlanması diyorlar. O tarihten sonra yapılabilecek hiç bir şey yok. Başvurunuz Ek - 1 yani bakanlık ise genelde dosyayla ilgilenen teknik eleman bilinemediğinden bilgi girişi yapın, dönüş yapıyorlar.

  İyi çalışmalar dilerim.
   
  Temel Atik bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları