Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Mühendisi kadro sıkıntısı.

Konu, 'ARŞİV' kısmında ebrubudak87 tarafından paylaşıldı.

 1. ebrubudak87

  ebrubudak87 CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba, http://guncelsinav.amirler.net/kadro-savaslari---iibfliler-makale,6.html yazısında bölümlerin sıkıntılarını dile getirdiklerini söylüyorlar. Bizde Çevre mühendisliği kadrosu konusunda sosyal medyada sesimizi duyursak.. Şimdiye kadar kaç kere duyurduk bir bilseniz diyeceksiniz belki ama yine yeniden olması gerektiğini düşünüyorum..

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı 119 kişilik mühendis kadrosunda bize yer vermemiş maalesef.. İnşaat mühendisleri üzerinde yoğunlaşılmış, keza Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da sözleşmeli alımlarda öyle.. 40 tane inşaat mühendisi alınırken, 5 tane çevre mühendisi alımı yapıldı. Başvuruyu yapabilmek için ise iş tecrübeniz olacak, ya da bölümden dereceyle mezun olacaksınız ..Bizden, özelde de kamuda da iş tecrübesi istenyr, biz nasıl tecrübe edineceğiz acaba.. Ayrıca AB sürecinden bahsediyoruz, arıtma tesisleri açıyoruz ama alımlarda adımız dahi geçmiyor..

  Linkini vermiş olduğum siteye bizde sıkıntılarımızı dile getirsek ve bizde ekli olan tüm Çevre Mühendisi arkadaşlara bunu iletsek?
   
  Selçuk Baysal ve Murat Erdem bunu beğendi.
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Ebru hanım merhaba,

  Öncelikle sizi desteklediğimizi bilmenizi isterim. Daha önce bahsedeceğim uygulamayı defalarca yaptık yine yaparız. Ortak bir metin oluşturalım ardından oluşturulan metni çevre şehircilik ve orman su işleri bakanlıklarının ilgili müsteşarlarına mail yolu ile gönderelim. Tabi gidecek mail sayısı önemli mümkün olduğunca fazla kişinin göndermesi gerekiyor.
   
 3. aldemir072

  aldemir072 CMNet Üyesi

  bence de fatih beyin söyledikleri çok mantıklı...katılıyorum
   
  Selçuk Baysal bunu beğendi.