Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çevre mühendisi şantiye şefliği yapabilir mi ?

Konu, 'ARŞİV' kısmında Tolga Kelesli tarafından paylaşıldı.

 1. Tolga Kelesli

  Tolga Kelesli CMNet Üyesi

  betonarme , yapı statiği gibi dersleri alsak şantiye şefliği yapabilir miyiz ?
   
 2. Tolga Kelesli

  Tolga Kelesli CMNet Üyesi

  Cevap: çevre mühendisi şantiye şefliği yapabilir mi ?

  kimse bilmiyor mu ?
   
 3. Noyan Temuçin

  Noyan Temuçin CMNet Üyesi

  Cevap: çevre mühendisi şantiye şefliği yapabilir mi ?

  Genel Açıklama:
  Hiyerarşi(Özet)
  Kontrol Mühendisi(Devlet veya Özel müşavirlik Firması)
  Şantiye Şefi
  Saha Mühendisi(Şantiye Mühendisi)
  Formen
  İşçi
  (Bunlar Harita Grubu,proje grubu,hakediş grubu,zemin ve etüt grubu,saha grubu,iş ve işçi sağlığı grubu,teknik formenler ve teknik ve idari personel olarak uzun uzadıya ayrılmaktadır ayrıca bu gruplama ana yüklenici ve taşeron olarak değişmektedir.)
  Hiyerarşi açıklaması

  Şantiye Şefi mühendis olarak teknik eleman sınıfından seçilir Şantiye şefi genel iş tecrübesi 5-10 yıl arasından ve daha uzun süre olan mühendis olarak ele alınmaktadır.Genel Hİyerarşide şantiye içinde bütün gruplardan sorumludur bu gruplardan kaynaklanan herhangi bir sorundan dolayı en fazla çile çeken kişidir :( çünkü herhangi bir sorunda genel olarak işi yürüten kişidir.Genel olarak doğru düzgün sabahı akşamı yoktur sürekli telefonu çalar insanları işi zamaında yapmaları ve doğru yapmaları hakkında telkinde bulunur.Genel olarak ülkemizde inşaat mühendislerinden seçilmektedir son dönemlerde harita mühendisleride bu yolda ilerlemektedir.Altyapı ve üstyapıda bir numaralı aktör olduğu için proje okumasını ve projeyi en iyi şekilde uygulama konusunda çok iyi olması gerekmektedir .
   
 4. Noyan Temuçin

  Noyan Temuçin CMNet Üyesi

  Cevap: çevre mühendisi şantiye şefliği yapabilir mi ?

  Şimdi gelelim esas konuya öyle hemen şu dersleri alıpta şantiye şefi olurmuyum diye sorman hata çünkü genel olarak saha mühendisliğini iyice kavraman lazım ondan sonra bilmem kaç yıllık tecrübe elde etmen lazım ayrıca özgüvenin ve işi yapma kabiliyetin çok çok ama çok olmalı ayrıca sinir sistemin çoğu zaman çok kötü bir duruma gelebilir ve mesuliyet alabilirmiyim diye kendine sorman gerek kimse öyle şak diye şantiye şefi olmaz
   
 5. lost

  lost CMNet Üyesi

  Cevap: çevre mühendisi şantiye şefliği yapabilir mi ?

  çevre mühendisi isen altapı işlerinde (kanalizasyon,içmesuyu şebeke inşaatları), arıtma tesisi beton işleri, katı atık sahası inşaatı v.b işlerde şantiye şefi olabilirsin...
   
 6. Tolga Kelesli

  Tolga Kelesli CMNet Üyesi

  Cevap: çevre mühendisi şantiye şefliği yapabilir mi ?

  cevaplar için teşekkür ederim.
   
 7. MÇK

  MÇK CMNet Üyesi

  Cevap: çevre mühendisi şantiye şefliği yapabilir mi ?

  Şantiye Şefliği için bir ders alman gerekli değildir.İstenilen şantiye şefi girdiğiniz ve kazandığınız ihalenin şartlarına göre değişir.Örneğin bir arıtma tesisi ihalesine girdiniz.İhale şartname ve sözleşmelerinde şantiye şefliği ile ilgili atıyorum 10 yıl tecrübeli Çevre veya İnşaat Mühendisi diye belirtilir.Firma elinde yetişmiş kim varsa onu şantiye şefi yapar.Çevre Mühendisi Şantiye Şefi Şartı arayan,duyduğum işler:

  -Altyapı işleri,
  -Arıtma Tesisi inşaatları,
  -Düzenli Katı Atık Depolama Sahası inşaatları.

  Bence şantiye şefi olabilmenin en önemli şartı herşeyden kısmen anlıyor(Beton,demir,sıva,zemin,elektrik-elektronik,mekanik,...) olabilmektir.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.