Çevre Mühendislerine Mesul Müdürlük Hakkı

Şevkiye Turan

Aktif üye
Kayıt
31 Ekim 2009
Konu
5
Mesaj
15
Tepki
2
21 Mayıs 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile çevre mühendislerine de bu alanda mesul müdürlük yapma hakkı verildi. 27Ocak 2005 Tarihinde yayınlanan Yönetmelikte Çevre Sağlığı Bölümü önlisans diplomasına sahip olanlara bu hak tanındığı halde çevre mühendisleri uygulamanın dışında tutulmaktaydı. Son yapılan değişiklikte 8.Madde yeniden düzenlendi ve çevre mühendislerinin de haşere ilaçlama firmalarında mesul müdürlük yapmasını önündeki engel kaldırılmış oldu.

CevreHukuku.net
 

Aykut Gökçay

Daimi üye
Kayıt
4 Nisan 2011
Konu
4
Mesaj
296
Tepki
14
Şehir
Bursa
Uygulaması nasıl olacak. Herhangi bir yerde çalışırken dahi LPG istasyonlarında olduğu gibi sorumlu müdürlük yapma hakkımız olacakmı?
 

gocayörük

Daimi üye
Kayıt
12 Ağustos 2009
Konu
2
Mesaj
65
Tepki
41
Şehir
Antalya
lpg sorumlu müdürlüğü gibi ekstradan bi belge mi gerekecek..
 
Kayıt
23 Eylül 2015
Konu
0
Mesaj
0
Tepki
300
Evet eğitimi var .Sağlık bakanlığı organize ediyor.Lpg gibi değil en azından yönetmelik öyle diyor.Tek bir yer için yapabiliyoruz.Çok ekstra bir kazanç gibi durmuyor açıkcası ama burası Türkiye güzel ülkemde işini bilenler olduğu gibi çok komik rakamlara ciddi mesuliyet alanlarda var...
 
Yukarı Alt