Çevre Mühendislerine Mesul Müdürlük Hakkı

Şevkiye Turan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
31 Ekim 2009
Mesajlar
15
Beğeniler
2
#1
21 Mayıs 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile çevre mühendislerine de bu alanda mesul müdürlük yapma hakkı verildi. 27Ocak 2005 Tarihinde yayınlanan Yönetmelikte Çevre Sağlığı Bölümü önlisans diplomasına sahip olanlara bu hak tanındığı halde çevre mühendisleri uygulamanın dışında tutulmaktaydı. Son yapılan değişiklikte 8.Madde yeniden düzenlendi ve çevre mühendislerinin de haşere ilaçlama firmalarında mesul müdürlük yapmasını önündeki engel kaldırılmış oldu.

CevreHukuku.net
 

Aykut Gökçay

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
4 Nisan 2011
Mesajlar
295
Beğeniler
14
Şehir
Bursa
#4
Uygulaması nasıl olacak. Herhangi bir yerde çalışırken dahi LPG istasyonlarında olduğu gibi sorumlu müdürlük yapma hakkımız olacakmı?
 

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
250
#6
Evet eğitimi var .Sağlık bakanlığı organize ediyor.Lpg gibi değil en azından yönetmelik öyle diyor.Tek bir yer için yapabiliyoruz.Çok ekstra bir kazanç gibi durmuyor açıkcası ama burası Türkiye güzel ülkemde işini bilenler olduğu gibi çok komik rakamlara ciddi mesuliyet alanlarda var...