• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

ÇMO İstanbul Komisyon Çalışmaları

efeakcelik

CMNet Üyesi
Kayıt
21 Eylül 2011
Mesajlar
52
Beğeniler
39
#1
Şube çalışmalarımızın komisyon çalışmaları ile şekilleneceği, faaliyetlerimizi tüm üyelerimiz ile birlikte gerçekleştireceğimiz inancı ile yeni bir döneme başlıyoruz.

Şubemiz 11.Dönem Yönetim Kurulumuzca oluşturulan 11.Dönem komisyon ve çalışma grupları aşağıdaki gibidir. Bu komisyonlarda görev almak isteyen üyelerimiz cmoistanbul@cmo.org.tr adresine iletişim bilgilerini yazıp mail yolu ile bize ulaştırabilirler.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu

Bilim ve Teknik Komisyonu
Bilim ve Teknik Komisyonu; Çevre Mühendisliğinin uzmanlık ve çalışma alanlarına giren Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi`nin görüş ve politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunacak, alt çalışma gruplarıyla spesifik konularda üyelerimizin mesleki bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak, uygulamada görülen aksaklıkların düzeltilmesi yönünde etkin rol oynamayı amaçlamaktadır.

Çalışma Grupları ;
Su ve Atıksu Çalışma Grubu
Hava Kalitesi Çalışma Grubu
İSG Çalışma Grubu
Atık Yönetimi Çalışma Grubu
Gürültü Yönetimi Çalışma Grubu

Mesleki Haklar Komisyonu
Çevre Mühendisliği mesleğinin yok sayıldığı, hukuk dışı çalışma koşullarının meslektaşlarımıza dayatıldığı, Çevre Görevlisi tanımı içine sıkıştırılarak ve mühendislik disiplininden uzaklaştırılarak, evrak takibi işine çevrilmeye çalışıldığı bu süreçte; mesleğimize sahip çıkmak, Çevre mevzuatında yapılan değişikliklerin meslek ve meslektaş hakları üzerindeki yansımalarını değerlendirmek, mesleki sorunlarımıza odamızın çatısı altında birlikte çözüm aramak, meslek onurumuz ve mesleki haklarımız yararına geliştireceğimiz önerilerimizi ilgili kurum ve kuruluşlar ile paylaşmak hukuk dışı çalışma koşullarının meslektaşlarımıza dayatılmasına karşı çeşitli faaliyetler yürütmeyi amaçlamaktayız.


Çalışma Grupları;
Kamu Çalışanları Çalışma Grubu
TMMOB – SGK Protokolü Çalışma Grubu
Temel İş Hukuku Çalışma Grubu

[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
[/FONT]