• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

danışmanlık hizmeti yerine çevre mühendisi çalıştırmak.

Halil A.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MaviYildiz
Merhaba
Danışmanlığını yapmış olduğum tesisim 1 tane çevre mühendisi çalıştırmak istediğini ve artık danışmanlık hizmeti almak istemediğini söyledi. 1 tane çevre mühendisi ile bunu yapması mümkün mü extra başka bir şey yapması gerekiyor mu. Bu konu hangi yönetmelikte yazar ? Yardımcı olur musunuz.

Çözüm
istihdam sağlıyor adam ne yapsın ekstra olarak. Olması gerekende bu. Zaten her firma böyle yapsa Türkiye'de çevre mühendisi açığı çıkar... İşte o zaman işte o zaman geleceğin mesleği oluruz bak :d
Önceki cevapları görüntüle…
Fatih Koçakilk yıl "ben ne yapıyorum yaa" diyenlerdenim.
hala "hadi canımmm bu böyle mi yorumlanıyor" diyorum... bunda utanılacak bir durum yok.
"ben bu işin uzmanıyım" dedikten sonra o alanda sorulara cevap verememek belki utanılacak bir durum yaratabilir.
sormaya devam etmek lazım.
forum faydalı kullanmaya devam ...

GreenPeace0amacim sizi gücendirmek degildi, gücendirici bir dil de kullanmadim. ama cevre danismanliginin nasil yapilacaginin anlatildigi bir yönetmelik oldugu icin bilinmesi gereken ilk yönetmelik olduğu kanaatindeyim. tabi ki bütün yönetmeliklere hakim değilim ama bana yaptigim isi nasil ve hangi kosullarda yapacagimi anlatanbir yönetmelige hakim olmak bir tercih degil zorunluluktur. saygilar.

Son düzenleme:
Evet arkadaşlar, ne yazık ki sizlerden farklı düşünüyorum.

Arkadaşın ehliyeti var ama ne kullandığını bilmiyor.
Ben "danışmanım" diyen kişinin konuya vakıf olması gerekir mesleğe yeni başlamış olsa dahi.
Aksine konuya mevzuata daha da hakim olmalıdır ki karşısındaki kişi "siz daha gençsiniz....." diye başlayan cümlelerle onu ezmeye kalkmasın.
Ben bu düşüncedeyim.

Arkadaşımız en temel en basit konuyu sorması ve buna rağmen birçok kişi de yanıtlayarak yardımcı olması sizlerin paylaşımcı ve yardımsever olduğu gösterir. Bu kadar basit temel bir konuyu kendi danışman firmasından neden temin edemiyor onu da bilemiyorum.

Konuyu burada kapatalım. Ben haksız olayım umarım herkes bir gün iyi/kaliteli bir danışman olur. Mesleğin itibarı kalır.

Murat TÜYLÜMurat ağabeyimin stajyeri olduğum zamanlarda bir konuda soru sormam gerektiğinde bana ilk olarak "Önce Google amcaya sor. Orada bulabilirsin." deniyordu. Araştırma yapmaya teşvik ediliyordum. Daha sonrasında elbette anladıklarımı anlatıyor yanlış bir şey anladıysam da doğruları anlatılıyordu.
Şu anda da stajyerlerimi benzer şekilde yönlendiriyorum. Her ne kadar Murat abilerim gibi tecrübelerim olmasa da öğrendiğim ve araştırdığım yönetmelikleri önce onlara araştırtıyor sonrasında da bir masa etrafında oturup tartışıyoruz.
Beni bu şekilde yönlendirdiğiniz için teşekkürler Aykut, Murat ve Ufuk ağabeylerim.

3 ay danışmanlık sektöründe kısa bir süredir. Karşılaşmadığı için bilmemesi ve buradan sorması gayet normal arkadaşın. Sorarak öğrenme de bir araştırma yöntemidir :) Bence bu başlık vesilesiyle nereden arayabileceğini de öğrendi. Sorduğuna ilave olarak araştırma konusunda kendine başka bir şey daha kattı belki.
Demem o ki iş dünyasında henüz acemi olan arkadaşları teşvik etmek lâzım. Ama tabi ki iş dünyası yeni veya eski diye ayırmıyor. Danışmanlık sektöründe sizin konuya hakim olmanız bekleniyor. Gerçek şu ki bu da zamanla olacaktır. O yüzden danışmanlık firmalarının koordinatör çevre görevlilerini vs. daha etkin kullanması gerekiyor. Tecrübesiz arkadaşlar işi öğrenirken koordinatörün desteği şart.