Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

E-çevre izinleri (arşiv)

Konu, 'ARŞİV' kısmında Can Güney Uyar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Güney Uyar

  Can Güney Uyar Misafir

  Arkadaşlar Çevre Bakanlığından Can ben;

  E-Çevre İzinleri hakkında ortak sorunlarınızı, sorularınızı bu forum üzerinden cevaplamayı düşünüyorum. Sizlerden ricam şahsi değil genel yaşanan sorunlar ve anlaşılmayan yerlerin tek bir konu başlığı altında açılmasıdır.

  Şahsi olarak tesis veya danışmanlık firması soru ve sorunlarınız için izinlisans2@ormansu.gov.tr adresine mail atmanızı rica ediyorum.
  Şahsi sorulardan konular açılırsa kaçmayı düşünüyorum bilginiz olsun. :)

  Yeni tesis kaydını www.cevre.cob.gov.tr adresinden yapabilirsiniz. Kaydı tamamladıktan sonra sistemin size oluşturduğu form ile bağlı bulunduğunuz İl müdürlüğüne giderek onay almanız gerekmektedir. Bu onayı aldıktan sonra belirttiğiniz mail adresine kullanıcı adı ve şifre gelecektir. Onayın ardından kaydettiğiniz tesisi e-çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.

  Aynen devam edebilirsiniz. Vergi numranızın değişmesi durumunda cici(çevrimiçi çevre izinleri) 'de güncellemeye gerek var. Mail yoluyla destek alabilirsiniz.

  Konuyu Çevre Ve Şehircilik Bakanlığından Adnan Macit bey'e danışın. Aldığınız cevabı burada paylaşırsanız daha yararlı olacaktır.

  Protokol yaptığınız tesis ile yeni bir protokol yapmak isterseniz eskisini iptal edip tekrar protokol yapmanız gerekiyor. Eğer protokol yaparken tesisi arattırıyor ve bulamıyorsanız ÇBS'ye kayıt yapıp ilden onay almanız gerekiyor. Protokol aşamasında tesisi bulabiliyorsanız ve tesis bilgilerinin doğruluğundan eminseniz kayıt yapmanıza gerek yok. Biz o tesisi ortak havuza yani ÇBS'ye atmışız demektir.

  Vergi numrası ile aratıp gerekli güncellemeyi yapmalısınız.

  Şahsi problemleri mail olarak bekliyorum sizlerden.

  Ekran görüntüsü, vergi numarası ile beraber mail gönderin bakalım.

  Yeterli

  Yetkilinin imzası varsa ve imza atacaksa vekalete gerek yok.

  Eski tesisler için onay almanıza gerek yok. E-Çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.
   
 2. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Can Bey Merhaba,
  Öncelikle sitemize katkınızdan dolayı sizi tebrik ederim. Bu konuyu takip ediyorum ve bir çok arkadaşımıza yol göstereceğinizi sanıyorum.
  Fazla teşekkür mesajını uzatmadan bir soru da ben sorayım:
  Sistemde silinmesi gerektiğini düşündüğümüz fazladan kayıt varsa nasıl bir yol izleyebiliriz ?
   
 3. muhendis85

  muhendis85 CMNet Üyesi

  Can Bey öncelikle böyle bir paylaşıma öncülük ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Telefon trafiyle yetkililere ulaşmak zor oluyor. Böyle bir yazışma ortamında sorunlara daha kolay çözüm bulunulabileceğini düşünüyorum. Ve soruma geliyorum, Bu Vekaletnameyle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Adnan Macit Bey'le görüşün demişsinizde Adnan Bey Bakanlıkda hangi bölümde iletişim bilgileri sizde mevcutsa eğer burda paylaşmanız mümkün mü.
   
 4. Gülfem Polat

  Gülfem Polat CMNet Üyesi

  Can bey hoşgeldiniz.
  firmaya danısman olarak kendimi atadım. izin başvurusu yapacağım ama çevre gorevlisi işletme secim ekranı dıye bir bölüm var orada "Dijital İmza Sahibi İşletme Yetkililerini Ekleyiniz. " yazıyor. şimdi tesiste yetkililerden biri digital imza mı almak zorunda demek oluyor bu?
   
  muhammed çam bunu beğendi.
 5. filizaslan

  filizaslan CMNet Üyesi

  Can Bey,
  Belediyemize bağlı katı atık düzenli depolama tesisi ve evsel atıksu arıtma tesisi bulunmaktadır. Çevre yönetim birimi kurmak istiyoruz fakat şu anda benden başka çevre görevlisi yok belediyemizde çalışan ve başka branşlardan olup çevre belgesi almak için eğitime ve sınava müracaat edecek personelimiz mevcut. Bu süre içersinde çevre yönetim birimi kurup onlardan biri ÇGB alana kadar her iki tesis için çevre lisans izin müracaatlerini tek başıma yapabilir miyim?

  iyi çalışmalar
   
 6. Kutay Ertul

  Kutay Ertul CMNet Üyesi

  Can Bey Merhaba.

  http://cevre.cob.gov.tr/ adresi şu anda deaktif durumda. Bu geçici bir şey midir? Yoksa sayfa adresi mi değişti?
   
 7. Özlem Kocaman

  Özlem Kocaman CMNet Üyesi

  Can Bey CBS sistemine giriyorum atık beyanı yapmak için tıkladığım zaman Kullanıcı bilgileriniz sistemde bulunamadı. diye bir yazı çıkıyor. yardımcı olursanız sevinirim
   
  basarg bunu beğendi.
 8. basarg

  basarg CMNet Üyesi

  Can Bey,

  Firma vergi no'su istanbuldaki merkez ofise ait ama fabrikamız çerkezköy organizede... Geçici faaliyet belgesi başvuru formunda çıkan bilgilerde vergi numarasına ait bilgiler otomatik atandığı için istanbulu atıyor.
  Vergi no aynı iki farklı yerleşke olduğu için çevre yönetim birimi kurmaya çabalıyorum. Fakat çevre görevlisi olarak kendimi seçemiyorum. Çevre görevlisi ekle kısmını doldurunca ise "Belirtilen T.C. Kimlik numaralı çevre görevlisi halen çalışmaktadır" uyarısı geliyor.
  Çevre Yönetim Birimi içerisindeki hiç bir yerde çevre görevlisi olarak kaydım geçmiyor. Fakat kendi kullanıcı adımla çevre görevlisi olarak girdiğimde fabrikada çalışıyor görünüyorum.

  Ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

  Teşekkürler, iyi eğitimler
   
 9. Sevtap Şanseçer

  Sevtap Şanseçer CMNet Üyesi

  Can Bey;
  Her şeyden önce size burda aramızda görmek çok güzel,teşekkür ederiz. Kaydını yaptığımız tesislere çevre görevlisi ataması yapamıyoruz ayrıca il çevre müdürlüklerinin gönderdiği şifreler maiilerimize ulaşmıyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
   
 10. Merve Yeşildağ

  Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

  merhaba; TAT firmasında çalışıyorum ben ve ambalaj atığı portralında yeni bölümler açılmış 7C de ve 7B de bumesela belgelendirilen belediye gibi şu anda bir belegelendirme yapmıyorum ben ve o sutünü boş bırakıp işlemimi yapıyorum pekı o belgelyı daha sonradan belgelendırdıgımde gerıye donup o sutunları doldurmam gerekır mı? bu konuyla ılgılı yanı eskı sısıtemle ilgili bakanlık power point sunumu hazırlamıştı yine oyle bır sunum hazırlanırsa çok iyi olur:) teşekkürler şimdiden
   
 11. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  aynı durum benim için de geçerli sanırım sistemin geçici bir sorun.
   
 12. Can Güney Uyar

  Can Güney Uyar Misafir

  Atık beyan sistemi ile bir alakam olmadığı için soruyu dikkate alamadım malesef. Sadece Çevre İzinleri ve ona bağlı olarak ÇBS ile ilgili soruları cevaplayabilirim.
   
 13. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Teşekkür ederiz Can Bey, ben arkadaşa bilgi amaçlı yazmıştım, geçici bir sorundu. Şuan sorun yok :)
   
 14. Can Güney Uyar

  Can Güney Uyar Misafir

  Kullanıcı adınız,tesis adı, hatanın ekran görüntüleri ile beraber mail atarsanız inceleyebiliriz.


  Kullanıcı adınız,tesis adı, hatanın ekran görüntüleri ile beraber mail atarsanız inceleyebiliriz.

  Yapamazsınız.

  ÇBS hakkındaki bu tür sorularınız için 03122075872'yi arayabilirsiniz. Alper bey size yardımcı olacaktır.
  [/size]
  [/size]
   
  Alper Bilgin bunu beğendi.
 15. Can Güney Uyar

  Can Güney Uyar Misafir

  Bende arkadaşa yazmıştım ama size geldi aceleden :)
   
 16. mohammed

  mohammed CMNet Üyesi

  Can bey merhaba
  Ben belediyede çalışıyorum. Evsel atıksu arıtma tesisinin yetklisiyim aynı zamanda çevre görevlisiyim, izinlisans.cob.gov.tr kendi kullanıcı adımla girip tesis bilgileri kayıt kısımına giriyorum beni cevre.cob yönlendirdi başlangıçtan belediye ( sadece atık ambalaj ve belediye atıkları uygulamaları için) ona bastım belediye listesinden belediyemizi seçtim sonra belediye atıkları işratlayıp devam ettim kaydınız tamam cevap çıktı. fakat hala tesisi bilgileri gözükmüyor. izin lisantan protokol işlemlerinde belediyeyi seçtim yetkli ismi kendi ismimi girdim vekleti yüklediğim zaman hata veriyor ne yapacağım bilemiyorum
   
 17. Sevinç

  Sevinç CMNet Üyesi

  Merhaba Can Bey, yardımlarınız için öncelikle çok teşekkür ederim. Ancak ÇBS ile ilgili pek çok sorun oluyor. Neredeyse bütün firmaların daha önceden kaydı yapılmış. Bu kayıtlar eksik ya da hatalı. Tekrar giriş yapmaya çalıştığımızda eksikleri tamamlayabiliyoruz ama yanlışları düzeltemiyoruz. Eksikleri tamamlayıp kaydet dediğimde ise yine eski kayıt görünüyor ve yeni tesis ekle butonu çıkıyor. Yeni tesis eklediğimde ise o firmanın şubesi gibi oluyor. Bu konuda bir çalışmanız var mı acaba ?
   
 18. ayşegül10

  ayşegül10 CMNet Üyesi

  Can Bey merhaba,
  benim sorum biraz daha farklı aslında. belediye bünyesinde çevre yönetim birimi kurulmasıyla ilgili kayıt yaparken çevre görevlisi ekleme adımında takıldım.
  size bu konuda sayfa görüntüleriyle birlikte mail gönderdim. bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
   
 19. Meltem Karagöz

  Meltem Karagöz CMNet Üyesi

  Gülfem Hanım sorunuzun cevabını öğrenebildiyseniz bilgi verirseniz sevinirim :)
   
 20. Can Güney Uyar

  Can Güney Uyar Misafir

  O alan Danışmanlık Firmanızın imza yetkilisinin istendiği yerdir. Danışmanlık yaptığınız tesisin yetkilisinin imzalamasına gerek yoktur.

  Öncelikle bunu hangi ekranda yapıyorsunuz ÇYB demi yoksa Danışmanlık Firmasında mı? ÇYB 'de vekalet eklemek zorunda degilsiniz. İlçe bilgisi eşleşmedi diyorsa mutlaka ÇBS den güncellemeniz gerekir. Dogru şekilde güncellerseniz sıkıntı kalmayacaktır. Sıkıntının devam ettiğini düşünüyorsanız Alper bey'e ulaşmanızı tavsiye ederim.

  Tabi; Protokol yenilediğiniz tesislerin protokollerini yükleyin. İptal edip yaniden yükeyeceksiniz ve tesisten vekaletname alacaksınız.

  Kayıt Başlangıç tan kayıt türünü firma olarak seçerek kayıt işlemini yapın ve il müdürlüğünden onay alın

  İş yerinin SGK numrası olmalı zaten. Problem yok.

  Bilgi amaçlı görünsün problem yok. Önemli olan size bağlı bir çevre görevlisinin o tesis adına işlem yapamamasıdır.

  Web sayfasından yayınlanacağını biliyorum. Çevre yönetimi ve çed resmi sayfalarından takip edebilirsiniz.

  0312 2075612 numralı telefonu arayarak Alper bey'den destek isteyebilirsiniz. Veritabanını kontrol ederek sizi bilgilendirecektir. Aramadan önce sistemi tekrar gözden geçirmenizi ve kendi hatanız olup olmadığını son kez kontrol etmenizi öneriyorum.
   
  Alper Bilgin bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.