• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-çevre izinleri (arşiv)

C

Can Güney Uyar

Arkadaşlar Çevre Bakanlığından Can ben;

E-Çevre İzinleri hakkında ortak sorunlarınızı, sorularınızı bu forum üzerinden cevaplamayı düşünüyorum. Sizlerden ricam şahsi değil genel yaşanan sorunlar ve anlaşılmayan yerlerin tek bir konu başlığı altında açılmasıdır.

Şahsi olarak tesis veya danışmanlık firması soru ve sorunlarınız için izinlisans2@ormansu.gov.tr adresine mail atmanızı rica ediyorum.
Şahsi sorulardan konular açılırsa kaçmayı düşünüyorum bilginiz olsun. :)

@Mehtap Işık, member: 871

Yeni tesis kaydını
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden yapabilirsiniz. Kaydı tamamladıktan sonra sistemin size oluşturduğu form ile bağlı bulunduğunuz İl müdürlüğüne giderek onay almanız gerekmektedir. Bu onayı aldıktan sonra belirttiğiniz mail adresine kullanıcı adı ve şifre gelecektir. Onayın ardından kaydettiğiniz tesisi e-çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.

@Kübra Arslan, member: 3178

Aynen devam edebilirsiniz. Vergi numranızın değişmesi durumunda cici(çevrimiçi çevre izinleri) 'de güncellemeye gerek var. Mail yoluyla destek alabilirsiniz.

@b.tumturk, member: 2016
Konuyu Çevre Ve Şehircilik Bakanlığından Adnan Macit bey'e danışın. Aldığınız cevabı burada paylaşırsanız daha yararlı olacaktır.

@tuba-ak, member: 2573

Protokol yaptığınız tesis ile yeni bir protokol yapmak isterseniz eskisini iptal edip tekrar protokol yapmanız gerekiyor. Eğer protokol yaparken tesisi arattırıyor ve bulamıyorsanız ÇBS'ye kayıt yapıp ilden onay almanız gerekiyor. Protokol aşamasında tesisi bulabiliyorsanız ve tesis bilgilerinin doğruluğundan eminseniz kayıt yapmanıza gerek yok. Biz o tesisi ortak havuza yani ÇBS'ye atmışız demektir.

@Sevinç, member: 784

Vergi numrası ile aratıp gerekli güncellemeyi yapmalısınız.

@nahrugaluk, member: 1675
Şahsi problemleri mail olarak bekliyorum sizlerden.

Ekran görüntüsü, vergi numarası ile beraber mail gönderin bakalım.

Yeterli

Yetkilinin imzası varsa ve imza atacaksa vekalete gerek yok.

@çevre88, member: 6027

Eski tesisler için onay almanıza gerek yok. E-Çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.

Merhabalar Can bey; cbs sistemi için uygulamaları isaretliyerek basvuru formu ile il müdürlügüne basvurdum. kullanıcı adı ve sifre mail adresime geldi fakat atık beyen sistemi,ömrünü tamamlamış araç kayıttan düsme uygulamaları görünmüyor ama ek uygulama basvuru formunda görünüyor ne yapmam gerekir

@behsattugrul

Sorunun sebebı su : Firma / Tesıs bılgılerını kaydederken danısman fırma kutucugunun ısaretlenmesı. Islemını yaptıgınız tesıs danısman fırma deıl buyuk ıhtımal. Danısman fırma olarak ısaretlendıgınde kullanıcı hesabı da danısman kullanıcısı tıpınde acılıyor ve o kullanıcının da hıc bır sekılde bıldırım yapmaya yetkısı yok. Ben bu seferlık "qzcd" kullanıcısının tıpını degıstırcem, bundan sonrakılerde Il Md ye gıtmenız gerekır.

-ıyı calısmalar

@behsattugrul uygulama liklari geldi ma simdide ömrünü tamamlamış araçlar bertaraf takip sistemine tıkladıgımda sisteme giriş yapamadınız. tesisi tip kaydı yok diye uyarı ekranı çıkıyor

@behsattugrul

Bunun ıcın Cevre Yonetımı Genel Mudurlugun Hasan Secgın Beye ulasmanız lazım. Tesısını tıp kaydı yapılmalı. (İşleme tesısı vb. gibi)

Merhaba Alper Bey,
Size bir sorum olacak izninizle. Çevre Bilgi Sisteminde ÖTA için kullanıcı kodu ve şifre aldım fakat giriş yaptığımda 'Sisteme Giriş Yapamadınız. Tesis Tip Kaydı Yok' diye bir ibareyle karşılaşıyorum. Sorun nedir sizce ? ( Tesis kullanıcı adı: ffgm )

@Tahsin43

Sorun cevre yonetımınce tesısınızın tıp kaydının henuz onaylanmamıs olması. Hasan Secgin Beye danısabılırsınız konuyla ılgılı olarak

@Alper Bilgin

Alper bey kırmızıyla işaretlediğim kelime "deil" olarak yazılmamalı "değil" diye yazmalıdır. Ayrıca Türkçe karakterlere ve imla kurallarına dikkat etmelisiniz.
Beni size müdahale etmek zorunda bırakmayın :)

Alper Bey Merhaba,
ambalaj portalında verileri girdim. bildirim gönder yapacağım ama 7b yi açmaya çalışınca hata veriyor. 7c açılıyor, 7c-1 de açılmıyor. 7c üzerinden bildirim gönder dersem ikisinide gönderir mi? yada bu hata düzelir mi? Şimdiden teşekkürler.

Alper bey bana da yardımcı olabilirmisiniz? ben firmamı çbs ne kaydettim başvuru formunun çıktısını aldım il müdürlüğüne götürdüm.. 3 saat sonra telefon geldi sistemde gözükmüyorsunuz diyorlar.. eksik ne yapmış olabilirim anlamadım.. çünkü formu alabildim.. ve ben girip baktığımda onay bekleyen tesislerde görüyorum o tesisimi ?? sizce hata nerde olabilir..

Can bey Merhaba ve Hoşgeldiniz;

Öncelikle foruma katkılarınız ve katılmanızdan dolayı teşekkürler.

Bir geri dönüş yapmak istedim ve çok küçük bir sorum var sistem ile ilgili;

Sisteme veri yüklüyorum ve imzalıyorum.(Mobil imza ile - T.cell)

Ekranda hiçbirşey görünmüyor bembeyaz boş bir ekran akabinde iexplorerdan geri yaptığımda sisteme yüklediğim dosya gözükmüyor.
Fakat cici den çıkış yapıp tekrar girdiğimde yüklemeye çalıştığı evrak yüklenmiş ve imzalanmış oluyor.

Çok büyük bir sıkıntı teşkil etmiyor ama yüklediğim evrağı yüklediğim anda göremiyorum.

Saygılarımla, iyi çalışmalar.

merhaba; belediyenin ve arıtma tesisinin ayrı vergi numarası var. bu gibi durumda ayrı çyb mi olması gerekiyor. yada bunu tek çatıda nasıl toplayabiliriz??