• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk. (Yeni)

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur.

Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda belirtmişti. Cihan Bey'e şu anlık (!) 0.312.410.19.19 'dan ulaşabilirsiniz. Tabi telefonu düşürebilirseniz.

Birbirimize yardımcı olmamız dileğiyle, herkese iyi akşamlar..

arkadaşlar gfb basvurusunda elektronik imzalama islemini crom dan halledebiliyorsunuz, Explorer dan da diger islemler yapılabiliyor ben ole yaptim ama biraz sinirleriniz bozulabilir :-D herkese kokay gelsin

crom'dan halletmeye çalıştık ama yine aynı hatayı veriyor. Siz nasıl bir yol izlediniz? crom'dan halletmeye çalıştık. ama olmadı. Siz nasıl bir yol izlediniz....

@gerturk

şimdi explorer den gfb başvuru e imza ile yaptım. bi sorun olmadı arada sisteme tekrar giriş yaptım okadar. cromdan sadece kordinat girişlerini kaydettim

crom dan da denedim fırat bey olmadı. Daha önce belge yükleye biliyorduk..revize etmeye çalıştılar tamamen bozmuşlar yazılımı ,3 yıl oldu iyi bir yazılım yapamadılar

@adnanyildizz

hocamm bn simdi 2. gfb basvurumu yapiyorum bnde takir takir imzaliyor yukleme kaydetme hepsini yapiyor. bilgisayarinizi bi resetleyin sistemden guvenli cikis alin. bunlari deneyin bi olmazsa baska bir sorun vardir ozman

Firma çalışanı olarak dün gfb başvurusunu yaptım. hava emisyon izni konulu çevre izni alacağım .Yönetmeliğe göre en geç 30 gün içinde cevap gelebilmekte. ama en erken ne zaman dönülür ?
Tabi bu yoğunluğada bağlıdır. Firma ek-2 kapsamında ; istanbul il çevre müdürlüğü avrupa yakasaı

mrb. arkadaşlar ek-2 kapsamında 2.19 faliyet konusu olan bir tesise ek-2 kapsamı 2.18 faliyet konulu gfb aldım bunu nasıl düzeltebiliriz.ilerisi için ne tür sıkıntı olur

@ersoy
yanlış konu seçmeniz çevre izin ve/veya lisans alma süreci yeniden başlatılmasına sebep olur,il müd. ve bakanlıktan Cihab bey ile görüşün belki düzelte bilirler.
(3) Çevre izin veya çevre izin ve lisans şartları değişikliğe uğrayan işletmeler, değişen şartlarla ilgili bilgi, belge ve raporlarla birlikte yetkili mercie bildirimde bulunurlar.

(4) Aşağıdaki durumlarda çevre izin ve/veya lisans alma süreci yeniden başlatılır:

a) İşletmenin faaliyet yerinin değişmesi,

b) İşletmenin faaliyet konusunun değişmesi,

c) İşletmenin yakıtının ve/veya yakma sisteminin değişmesi,

ç) İşletmenin toplam üretim kapasitesinin en az 1/3 oranında artması,

d) İşletmenin yakma/anma ısıl gücünün en az 1/3 oranında artması.
gfb yi iptal etirmeniz gerekir, çünkü

o kadar sıkıntı yani:( çevre müdürlüğü emisyon uygunluğu verirken de benim yazdığım gibi yanlış yazmışlar. Cihan beyle nasıl bir iletişime geçebilirim. tlf varmı acaba