• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk. (Yeni)

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur.

Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda belirtmişti. Cihan Bey'e şu anlık (!) 0.312.410.19.19 'dan ulaşabilirsiniz. Tabi telefonu düşürebilirseniz.

Birbirimize yardımcı olmamız dileğiyle, herkese iyi akşamlar..

Bugün danışmanlığını yaptığım firmanın gfb'sinin son günü. emisyon raporları anca yetişti ve son 3 gündür başvuru yapmaya çalışıyorum ama sürekli parmak izi değeri hesaplanamıyor diye hata veriyor. kısacası help :)

@mrtbgcgl
teknik olarak kimsenin birşey yapabileceğini sanmıyorum fakat bağlı olduğunuz il müd. arayıp durumu izah ederseniz daha iyi olur. sonuçta bu durum bizlerden kaynaklana yada il müd. kaynaklanan sorun değil tamamen bakanlığın sayfasında olan işlemlerden dolayı oluyor. yada bakanlığa ulaşabilirseniz arayın ama ulaşmak mümkün olmuyor.

kesinlikle ulaşılmıyor bakanlığa.. 6 aylık sürenin sonuna geldik... Emisyon ölçümü ancak yapıldı... ama yılbaşından beri sisteme yükleyemiyoruz... 09.01. son gün...firma cezalı duruma düşecek... :((

Ankara'ya gidip sistemsel bir hata olduğunun yazılı olarak alınması ve cezai sorumluluğun ortadan kaldırılmasını mı sağlamak gerekiyor, çözümsüz bir durum.

@Ümmühan Bektaş
verebileceğim tek tavsiye sürekli olarak sisteme yüklemeyi denemek, bence bilgileri yanınıza alın gece falan fırsatınız olursa evdede denemeye devam edin. ben 2-3 gündür kullanmadım ama birçok arkadaş mobil imzada sorun olduğunu söylüyor. kolay gelsin inş. cezalık bir durum olmaz çünkü bakanlık suç kabul etmez.

@Ümmühan Bektaş

bu durumu belirtir ekran görüntüsünü ekine koyacağınız detaylı dilekçenizi yazın, hem bakanlığa hem de il müdürlüğüne gönderin. gidip yerinde görüşme yapın. başvurusu geçen sistemi açma yetkisi veya iptal etme yetkisi onlarda. sistem otomatik kapanıyor doğru ancak, bakanlık ve il müdürlüğü yetkilileri size özel kısımları açabiliyorlar. sonuçta sayfa yöneticileri herşeyi yapabilir.

en sağlıklısı bencede ilgili kurumlara dilekçe ile yazılı başvurunuzu önceden yapın ki sorun olmasın, Kaandoğukan'ın söylediği gibi il müd. gitme imkanınız var ise yüz yüze görüşmekte fayda var.

ALO 181 E SORUN BEN ARADIM ŞİMDİ GEREKLİ BİLGİYİ ALDIM. İZİNLİSANS MAİLİDE ALO 181 DE ONLAR BAKIYOR MAİLEDE TELEFONADA

181 i aradık dediğiniz gibi ve bir kaç gün daha bu problemin devam edeceğini fakat sistem düzeldikten sonra 10 gibi bir ek süre verileceğini söylediler. Bakalım bekleyip görücez artık :)

@Yasemin Akıncı
bende bir kaç defa aynı sorunla karşılaştım ertesi gün ya kendinden yada çok kurcaladığımdan düzeldi ama büyük ihtimalle koordinat bilgisiyle alakalı mevcut koordinatları silip tekrar yeni nokta ekleyin derim

arkadaşlar,
ÇKAGİLHY kapsamında Emisyon iznine tabi olan işletmeler çevre izni için emisyon ölçümü yaptırıyorlar ve 2 sene sonrada teyit ölçümünü yaptırıyorlar peki; ÇKAGİLHY kapsamında yer alıp ta üretim kapasitesi eşik değerde olmadığından ÇEVRE İZNİNDEN MUAFTIR alan işletmeler ne yapacaklar. bunu kanıtlamak için ölçüm yaptırmaları mı gerekecek, çünkü maufiyet yazısında çevre izninden muaf olunsa dahi sınır değerleri aşmamak ile yükümlüsünüz yazıyor aşıp aşmadığımız nasıl belli olacak zaten muafiyet yazımız olduğundan rahatça işlemlerimizi yapıyoruz, yöneticiler de tabi ki durumumun neymiş bakalım emisyon konusunda diyerek bir para harcayalım da emisyon ölçümü yaptıralım demiyorlar ... uygulaması nasıl bu durumun?

@Mahmut Cimşit

işe yaramıyor, arkadaşım 2 sene önce online sistemde sistem arızası nedeniyle açılmıyor gibisinden bir yazı olmasına rağmen ve o ekran görüntüsünü alıp dosyada saklamasına rağmen, ceza yemişler. Siz de sona bırakmasaydınız, daha erken halletseydiniz denilmiş...