• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk. (Yeni)

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur.

Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda belirtmişti. Cihan Bey'e şu anlık (!) 0.312.410.19.19 'dan ulaşabilirsiniz. Tabi telefonu düşürebilirseniz.

Birbirimize yardımcı olmamız dileğiyle, herkese iyi akşamlar..

Böyle bir hata alıyorum belge yükleme aşamasında. Daha önce böyle bir hata ile karşılaşan oldu mu?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    50.7 KB · Görüntüleme: 127
Aynı hata bende de çıkıyor alo 181 den aldığım bilgiye göre sistemde güncelleme yapılıyormuş sürekli deneyin tavsiyesi verildi. bugün süresi dolacak olan başvurum için dosya yüklemem gerekiyor bakalım ne olacak .

hiç bir şey olmaz merak etmeyin.Sistemdeki problemlerden kaynaklı başvuru yapamazsanız bunu geçte olsa telafi ediyorlar.Sistem hataları ile ilgili ekran resimlerini alın ispatınız olsun.

Anladım arkadaşlar sadece bende olan bir sorun değil. sistemden kaynaklı sorun. İnş kısa zaman içerisinde çözülür . Teşekkürler.

çevre bilgi sisteminde firmaya ait kullanıcı adı ve şifresi ile girdiğim zaman sisteme girebiliyorum, fakat Tehlikeli Atık Beyan Sisteminde düzeltme yapmak için İl Çevreye dilekçe verdim. İl çevrede ki memur beyan sistemini açmak için vergi dairesi numarası ile sisteme girdiği zaman böyle bir tesis yok gözüküyor. Konu ile ilgili kontrolleri yaptık ama sonuçlanmadı. Bakanlıkta bilgi işlemi arıyorum orada Erol Bey varmış, ona ulaşmaya çalışıyorum ama kimse açmıyor telefonlarımız.
Konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz?

@gizemmkk
vergi numaranızda herhangi bir değişiklik oldu mu? Eğer olduysa maliye'ye giderek değiştirin. Eğer değişiklik yoksa il çevre vergi dairesi numarasını maliyeden alarak kayıt yapacaktı. İsterseniz il çevreden başka bir memurla konuşun.

@Olgaç Sürmelihindi

tesis yeni bir tesis. sistemi açtıralı daha 2-3 ay oldu zaten. 2 memurla konuştum yapamadı. Ne demem gerekiyor memura bu maliye ile ilgili.

@gizemmkk
maliyede kaydınız vardır vevergi dairesi numaranızı bir kezz daha kontrol edin ve sonra yasadıgınız problemi anlatan bir mail yazarak fbs@cevre.gov.tr adresine gönderin gerekirse il çevreye gidin ve bizim maliyede kaydaımız var ama sisteme giriş yapamıyorum diyerek sıkıntı çözülür.

@Olgaç Sürmelihindi
birde tesis yeni olduğu için bazen sıkıntı olabilir.

Hash degeri hesaplanamadı şeklinde bir sorunla karşılaşıyorum bende denedim bütün tarayıcıları ve bilgisayarları ama üç gündür yükleme yapamıyorum

Arkadaşlar Merhaba;
GFB si alınan bi firmanın izin lisans başvurusuna başladığımızda aşağıdaki gibi bir hata veriyor sebebi ne olabilir sizce?

Ekli dosyalar

• hata.png
    hata.png
    73.2 KB · Görüntüleme: 87
Belirli bir süre geçtikten sonra tekrar tekrar deneyin.Sistemde sıkıntılar var.Bir süre sonra düzelecektir.

@İbrahim Uysal
Nasıl yanlış?
ben kordinatı girdikten sonra harita göster diyorum doğru yerde çıkıyor ama kaydet dediğimde bu hatayı veriyor. sonra koordinat girmeden aynı koordinatı haritadan alarak denedim yine olmadı

belki tesisiniz il sınırındadır o yüzden olabilir yada sistemde hata vardır :)

firma vergi numarası ve isim değişikliğinden dolayı 10.03.2014 tarihinde lisans yenileme başvurusu yaptık fakat hala lisans yenilenmedi değerlendirme aşamasında görünüyor. coğrafi bilgi sistemleri müdürlüğüne de dilekçe yazdık bilgilerin güncellenmesi için ve bilgilerimizi güncellediler. bakanlıktan ali durak bey ile görüştüm sistemde başvurunuzu görüntüleyemiyorum dedi ve izinlisans@csb.gov.tr adresine mail atmamı istedi. mail attım ama 1 haftadır hala dönüş yok. bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim @tansel bey? sistemde ki görüntü şu şekilde.izin lisans portalı görünüm.jpg

Ek-2 kapsamında bulunan firmamıza kendimi çevre görevlisi olarak atamaya çalışıyorum. SGK Giriş bildirgemi sisteme ekleyip imzala dediğimde telefonuma gelen işlemleri yapıyorum. daha sonra tekrar imzala ekranına beni yönlendiriyor. sorun bir kaç gündür aynı şekilde devam ediyor. konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz?

işte aynı sorun bende de var. Bende bunun çözümünü istiyorum. Bilgisayara yüklenecek tüm programları yükledim. 1 haftadan beri aynı sorunu bende yaşıyorum belge yükleyemiyorum. Çözümünü bilen varsa bende yardım istiyorum.