• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk. (Yeni)

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur.

Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda belirtmişti. Cihan Bey'e şu anlık (!) 0.312.410.19.19 'dan ulaşabilirsiniz. Tabi telefonu düşürebilirseniz.

Birbirimize yardımcı olmamız dileğiyle, herkese iyi akşamlar..

@Ezgi Özturan
ÇBS de kayıt yaparken danışman firma kutucuğunu işaretleyip onaylama işlemlerini bu şekilde gerçekleştirmişsiniz. Sisteme müdahale edemediğim için işleminizi gerçekleştiremem :( 0312.586.30.84 nolu telefondan Arzu Hanım ile görüşün isterseniz.

teşekkür ederim ben de aynı numarayı bakanlığın operatöründen aldım ama telefonu kimse açmıyor. tekrar şansımı denerim. tekrar teşekkürler.

hayır henüz kurulmadı. kendimi çevre görevlisi olarak ben atadım. çevre izinlerinde sorun çıkıyormuş galiba il müdürlüğü bizi görmüyormuş. görevlendirme yazısımı koymalıyım. nasıl ekleyeceğim sisteme. sisteme giriyorum ben kendimi orda organizenin çevre görevlisi olarak bgörüyorum. görevlendirme belgesini nasıl yükleyebilirim.

@Sedat Azizoğlu
hayır henüz kurulmadı. kendimi çevre görevlisi olarak ben atadım. çevre izinlerinde sorun çıkıyormuş galiba il müdürlüğü bizi görmüyormuş. görevlendirme yazısımı koymalıyım. nasıl ekleyeceğim sisteme. sisteme giriyorum ben kendimi orda organizenin çevre görevlisi olarak bgörüyorum. görevlendirme belgesini nasıl yükleyebilirim

@serpil
Protokolü iptal etmeden yenileme işlemi yapamazsınız, bu arada protokolü yeniden yapsanız da yalnızca ek-2 kapsamlı tek bir tesis için çevre görevlisi olabilirsiniz.

@Sedat Azizoğlu
evet organize sanayi bölgeleri ek 2 kapsamına giriyor. yönetmelikte okuduğum kadarıyla. o zaman benim işten ayrıl deyip çıkış yaparak tekrar kendimi sisteme kaydetmem gerekiyor değilmi. çıkış yapıp tekrar girsem bir sorun oluşurmu

İyi günler Sedat bey;
Danışmanlığını yaptığımız tesisimizi ÇBS ye kaydettik. Fakat şifre ve kullanıcı adını alamadık çünkü tesis daha önce kkaydeeilmiş ve onaylanmış gözüküyor. İl müdürlüğüne gittik Bakanlığı arayın dediler. Arıyoruz ama telefonu bakan yok. sistemdeki sıkıntıyı nasıl giderebiliriz. Şimdiden teşekkürler.
Vergi no: 6850437491

Sedat bey merhaba

https://www.cevremuhendisleri.net/k...için-Çevre-görevlisi-atama-İşlemleri-hk.6937/

Ek-2 tesiste tam zamanlı çalışan çevre görevlisiyim. Sisteme kendimi atamaya çalışıyorum ancak bir türlü olmuyor.

Sorunlar:

- Firmanın sistemde kayıtlı gözüken çevre görevlisi ve tesis yetkilisi değişti. Eski çevre görevlisi sistemden çıkışını yapmış ancak ben tesise baktığımda hala yetkili olarak onları görüyorum. "Tesis Yetkililerini Düzenle" kısmında "Sil" dediğimde silinmiş gözüküyor ancak başka bir sayfaya tıklayıp yetkili sayfasına tekrar döndüğümde yine eski çevre görevlisini ve fabrika müdürünü görüyorum.
Onları silmeden kendimi eklemeye çalıştığımda yine benzer durumla karşı karşıya kalıyorum.
- Yeni fabrika müdürünün mobil imzası ve noter vekaletnamesi var. Ancak ben tesis yetkilisini ekleyip "Vekil Ata" dediğimde noter vekaleti yüklenebilecek tek kişi olarak benim adım çıkıyor. Tesis yetkilisini seçip de vekaletnamesini yükleyemiyorum.

Bakanlığı aradım sadece bir kez düşürebildim il müdürlüğünü arayın Çevre Bilgi Sistemi'nde sizin adınız gözükürse İzin Lisans sistemi de sizin adınızı çeker dedi. İl Müdürlüğü ÇBS'deki bütün yetkileri benim adımla değiştirmesine rağmen hala İzin Lisans sisteminde eskiler gözüküyor ve kaldıramıyoruz.

Yardımcı olabilir misiniz?

@Fecriati
Hocam e-izinde vergi nosu ile sorgulama yapıp bulduğunuz firma kaydı çbs de ilk kayıt yapılırken orada görülen firma ve tesis yetkilileri otomatik olarak karşımıza gelecektir. Eğer çbs de gerekli güncellemeyi yaptınız e-izin sisteminde de sildiniz buna rağmen halen görülüyorsa o zaman sistemden bakanlık yetkilisi tarafından müdahale edilmesi gerekiyor, kullanıcı işlemi yapamayabilir. Şu an yetkimiz bulunmadığı için sisteme bu şekilde müdahale edemeyiz. 0312.410.19.19 Cihan Bey ile görüşün isterseniz.

iy günler sedat bey.
danışmanlığını yaptığımız firmaların seveso bildirimini en son hangi tarihte yapmalıyız. Ayrıca kimyasalların yıllık kullanımına göre mi yoksa stok durumuna göre mi bildirim yapılacak. Bi de yapacağımız bildirim 2012 yılınımı yoksa bildirim yapacağımız tarihe kadar olan kimyasalı mı kapsayacak. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
İyi çalışmalar.

Seveso ile ilgili hiçbir bilgiye ulaşamıyorum il çevre de konuya hakim olmadığını bakanlıkla görüşmem gerektiğini söyledi bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. büyük endüstriyel kazaların kontrolü yönetmeliğine göre mi kimyasalların envanteri yönetmeliğine göre mi giriş yapmalıyız ? tesiste depolanan maddeler için mi yoksa tüm kullanılan maddeler için mi giriş yapılacak? zamanı var mı bir de seveso sistemini hangi firmalara açmalıyız tüm firmalara açıp giriş yaptıktan sonra muaf mı olacak yoksa kimyasal kullanılmıyorsa sistemi açmamalı mıyız?

Bir sorum daha var kütle denge sistemini tehlikeli atıkların bertarafını yapan sistemler için mi açıyoruz yoksa plastik geri dönüşümü yapan firmalar için de açılacak mı ?

Sedat Bey Merhabalar,
Geçici Faaliyet Belgesi bulunan bir tesisle yapmış olduğumuz sözleme sunucu firma üzerime atancak fakat sistemden girdiğimizde firmanın ek kapsamı ve geçici faaliyet belgesi görünmüyor. Cihan bey'le görüşme şansı buldum ve görüştüğümde kendilerinin bu firmanın geçici faaliyet belgesini ve ek kapsamını gördüğünü belirtti fakat çözüm sağlanamadı. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misiniz

@Tolga Polat
Danışman firma olarak sisteme giriş yapacaksınız, Protokolü sisteme yüklerken başvuru yapılan doğru tesisi seçmelisiniz. Firma adının bulunduğu satırın en sağında bulunan Tesis İşlemleri butonunu tıklayalım, Lütfen Seçiniz alanında tesisi seçip hemen yanında "Tesis Bilgileri" butonunu tıklayarak detaylı tesis bilgilerini ve hangi tesis üzerinde başvurularımızın olduğunu görebiliriz, doğru tesismizi bu şekilde seçip protokol dosyasını yükleyerek tesis ekleyebiliriz. Daha sonra danışman atayıp işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Sedat Bey,
Söylemiş olduğunuz işlemleri yapıyoruz fakat tesis üzerindeki başvurular gözükmemektedir. Tesis bilgilerinin içerisine girdiğimizde tesisin ek kapsamıda görünmemektedir, tesis için yapılmış başvurularda görünmemektedir. Cihan Bey'le görüştüğümde kendisi görebildiğini söyledi bana.