• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,601
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
bir Kurumumuzun vergi numarası iptal olmuş bizde bunu bilmeden yeni vergi numarası iLe ekleyip şube atadık. Şimdi hem eski vergi numarası iLe bende yeni vergi numarası iLe şubeler çıkıyor ve çkn numaraları birbirine karıştı ne yapabilirim

@Sim
Merhabalar dekontu sistemde görünen referans numarasına göre yatırdıktan sonra sistemden "girmiş olduğum bilgileri onaylıyorum" u tıklayıp imzalayarak başvuruyu göndermeniz gerekmekte. İlgili memurun kendi sayfasında dekont bilgileri görünmekteymiş.

Arkadaşlar EÇBS sisteminden bir tesisime unvan değişikliği yaptım, onaylandı ve adı Ticaret Sicil'de yazdığı gibi düzeldi. Ama Çevre izin ve lisans uygulaması üzerinden tesislere baktığımızda eski hatalı unvan gözüküyor. İşin komik kısmı İl uygunluk başvurum vardı. Memurda onayladı yazıyı şimdi elimde sanki tesise değilde merkeze alınmış gibi bir uygunluk yazısı var.. Çok sinir bozucu. Bu sorunu yaşayan var mı bilmiyorum ama EÇBS ile İzin lisans kısmı örtüşmüyor hala...

@ezgig
bende bugün unvan değişikliği yaptım başvuru aşamasında tesisim bakalım gfb cıkınca tesis adresi doğru yazacakmı...ve adres değiştirmem lazım yapamıyorum

@Kara--
Adres değiştirmeyi ben de bilmiyorum açıkçası. Ama umarım belgeniz doğru unvanla çıkar. :/

Arkadaşlar çevre izni başvurusu yapmıştım eksiklik bildirimi gelmiş fakat eksiklik hiç bir yerde yazmıyor .

@Selin (Çevre mühendisi) teşekkür ederim . Aynen dediğiniz gibi yaptım ama sistemde hala değerlendiriliyor gözüküyor .

@ezgig
maalesef ben de benzer durumla karşı karşıyayım. Adresini güncellediğim ve İl Müdürlüğünden onaylattığım tesisimin sayfasında yeni adres başvuru formunda eski adres görünmekte. Bakanlık bu durumu eksiklik olarak bildirdiği için henüz geri dönüş yapıp başvurumu da onaylayamıyorum. Yardım masasına yazdım cevap EÇBS den kaynaklı olmadığı ve eizin e mail atmam gerektiğini yazmışlar. Ona da yazdım ama cevap yok :(

@Sim
Tamam, memur dekont bilgilerine bakıp onaylayınca bilgilendirme mesajı olarak süreç tamamlandı diye mesaj geliyor. Ama müdür imzaları tamamlanana kadar yine değerlendiriliyor olarak görünmekte. Bilginize

merhaba arkadaşlar, son 15-20 gündür sisteme firmalarımın sözleşmelerini yükleyemiyoruz, sözleşme ekle butonuna bastığımda imza gelmiyor başa dönüyor dolayısıyla çevre görevlisi atama işlemini de yapamıyoruz. daha önce yüklediklerimde ''tamamlandı_4'' yazıyordu şimdi ise ''başlamadı_0'' yazıyor. Sözleşme yükleyip çevre görevlisi atayabilen var mı çözümünü bilen var mı? aşağıda hatanın resmi var . Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    32.8 KB · Görüntüleme: 30
@Kara--
firma sahipleri derken danışmanlık firmasından mı bahsediyoruz? çünkü danışman firma sahibinden giriş yapıyoruz.

@Atilla. Cm
hayır danısmanlık yatıgınız fırmanın sahıbının e devletınden gırıp sahıs uygulamaları- yeterlilik uygulaması deyıp onay bekleyenlerde sizin eklediğiniz görünüp sözleşme yüklenecek... en azından ben öyle yaptım ..

@Kara--
ben de oyle yaptım 2 hafta önce ve oldu, fakat şu an aynı şekilde yaptım onay firma yetkilisinde gözükmedi.

bir sorunum daha var. yeni bir tesisin ilk çevre kaydını yaptım onaylandı fakat sözleşmeyi yüklemek için vergi numarasını girdiğimde tesis gözükmüyor. normal olarak kaydedemiyoruz. bilen duyan yardımcı olmak isteyen varsa çok minnettar olurum :D

Merhabalar,
Danışmanlığını yaptığım bir firmada online çevre zamanında gfb alınmış, çevre izni başvurusu sürecinde valilik tespit raporu (VTR) yüklenemeden sistem kapanmıştır.
EÇBS üzerinden çevre izni başvurusu yaparken ise ekteki uyarı yazısı çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı çevre izni başvurusuna devam edemiyorum.
Not: Taslak kısmında "Gösterecek Kayıt Yok" yazıyor.
Ekran görüntüsü ektedir.
Bu veya buna benzer sorun ile karşılaşan ve çözüme ulaşan oldu mu? Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Ekli dosyalar

• Çevre İzni Başvuru Sorunu.jpg
    Çevre İzni Başvuru Sorunu.jpg
    35.7 KB · Görüntüleme: 51
Merhaba ,

gönderdiğiniz ekran görüntüsünün büyük halini iletebilir misiniz ?

@Kara--
aynı şekilde dediğiniz yolu izliyoruz fakat sözleşmeyi sisteme yüklememize izin vermiyor, imza gelmiyor. sorun uzun süredir devam ediyor birçok firmamız şu anda başlamadı_0 uyarısı ile duruyor. şu anda yeni bir firmayı eçbs üzerinden aktifleştirip sözleşmesini yükleyip çevre görevlisi atayabilen var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...