• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,600
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayın Engin Bey söyle izah edeyim. Firma yetkilisi adına daha önceden 2 tesis var ancak aktif durumda değil yani işletimde değiller. Hatta bu tesisler isim değişikliğine gitmişler. Yeni ismi ile tesis adına kaydını yaptım. Ancak eski isimleri ile hala onaylanmayan tesis listesinde gözüküyorlar. Bu eski tesisleri sildim. Bakanlık ile sabahtan beri iletişim halinde olmaya çalışıyorum. Ya ulaşamıyorum yada başkalarına aktarılıyor. İşin aksi yanı üzerimde bulunan tesis için bir an evvel Çevre izni almam gerekiyor. Sistemsel bi problemim var sanırım.eksik bilgileri tamamlanması başka ne olabilir?

@DilaraT

ben de birebir aynı durumdayım. Sorunu çözülürse bilgi verirseniz sevinirim.

Merhaba arkadaşlar.

MOTAT Sistemi ile ilgili bir sorum olacak. Önceden MOTAT sistemine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıyorduk, bu zamana kadarki bütün tehlikeli atık gönderimlerimiz o hesapta. Entegre çevre ile motata TC numaram ile giriş yaptığımda hesap bomboş, eski atık gönderimlerimiz gözükmüyor. Hesapları birleştirmek, eski gönderdiğimiz atıkları TC numaramla giriş yaptığım yeni hesaba aktarmak mümkün mü acaba? Bu konuda bilgisi olan var mı?

@DilaraT
firma sahibiyim seçeneğiyle hata vermeden ilerliyor ama daha sonra problem yaşar mıyız emin olamadım..

@Tunç Bozkurt

Bizim sorun çözüldü ancak nasıl sorusunu malesef ki cevaplayamıyorum. Bakanlığa giden arkadaşımızın verdiği cevap şu şekilde:

"FİRMANIN BİLGİLERİNİ ALDILAR VE KENDİ SİSTEMLERİNDEN BİLGİLERİ GİRİNCE OLDU..."

Üzülerek söylemeliyim ki ya bir müddet daha sistemin düzelmesini bekleyeceksiniz ya da Ankara'ya gitmekten başka çareniz yok gibi gözüküyor.

Arkadaşlar. bir kaç tesisimde aynı sıkıntıyı yaşıyorum başka yaşayan arkadaşlar var mı? durum şu: çevre izni yenilemesi yapacağım tesislerimde uygunluk yazısı alınmış durumda ve geçerlilikleri devam ediyor. çevre izni yenileme dediğimde ise ekteki uyarı çıkıyor ve işlem yaptırmıyor. bakanlığa da yazdık ay oldu ama halen cevap yok.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı11.JPG
    Ekran Alıntısı11.JPG
    62.7 KB · Görüntüleme: 77
@Sim
aşağıda ödeme yaptıysanız onaylayın anlamında bir ibare var. ben de yükleme yapacak yer bulamadım. ancak onaylayınca il müdürlüğü ekranında ödeme yapıldı olark gözüküyor. muhtemelen referans numarasından otomatik olarak eşleştiriyor.

arkadaşlar şimdide tesis adresimde sıkıntı var eksiklik geldi.. il başta yazıyor . adres güncelleme var ama aktif değil galiba.. adresi düzeltebilen oldu mu hiç ?

@Tunç Bozkurt
dekont isteği gelince firma parayı yatırıyor . dekont istegi sayfasına gelip girmiş oldugum bilgiler doğrudur tik atıp e imzala ile imzalayın gönderin.. para yatmayınca e imzalama aktif olmuyor . arkadaslar ben böyle yaptım gönderdim dekont isteğinden onay sürecine geçti firma..

Merhaba arkadaşlar Acil Yardımınızı rica ediyorum KAYDET VE İLERLEME EK3A FORMDA ÇALIŞMIYOR BELGELERE GEÇEMİYORUZ , izin lisans belge süre bitimi var,daha önce başka firmanın tüm belgelerini yükledim fakat bu firmada Ek3a formun yanıdaki belgeler sekmesine geçemiyorum tıklanmıyor BÖYLE BİRŞEY BAŞINA GELEN VE ACİL ÇÖZÜMÜ OLAN VARMI( JAVA GÜNCELLEDİM TASLAĞI SİLİP TEKRAR YÜKLEDİM ,BAŞKA ÇEVRE GÖREVLİSİ ÜZERİNE ATIP TEKRAR ALDIK YİNE AYNI HATA VAR)
hata1.jpghata2.jpghata2.jpg

@Şafak Yılmaz

Merhaba,
Aynı sorun ile karşılaştım. Sağ alttaki işlem menüsüne tıklayarak işleme devam ettim (bir nevi GFB yi elektronik sisteme aktarmış gibi oldum) Sistemin istediği bilgileri doldurdum. 1 hafta içinde başvurum onaylandı

kolay gelsin bizim sistemde 2 tane tesis vardı ben birini kaydettim ve uygulamaları ona kaydettim. Daha sonra yanlışlıkla aktarmadığım tesisi sildim. Meğer mükerrer kayıt varmış ve diğer uygulamalar o tesis içindeymiş. Acaba yeniden tesis eklesemmi bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. Çünkü bakanlığı aradım açmadı yardım talebinde bulundum hala cevap gelmedi. Bu konu da bilgisi olan varsa yardım ederseniz sevinirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...