• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,600
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
@Nazzzzz

İlgili sorgulama sayfaları EÇBS ile kaldırıldı gaiba o konuda halen bir çalışma yapmadılar. Eski izin çevre lisans sayfası kaldırığı için şu anlık beklemedeyiz.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi'nde son 2 haftadır Firma ve Tesis Aktifleştirme işlemi yapamıyorum arkadaşlar..Firma aktifleştirmede bütün formları doldurduktan sonra sistem Hata veriyor..Dün girilemiyordu, bugün ise "İşleminiz Yapılıyor" görüntüsünden sonra herhangi bir değişiklik yapılamıyor. Konuyla ilgili Yardım Masası'ndan 2 defa talep oluşturdum ancak herhangi bir dönüş yapılmadı. Benzer problemler yaşayan arkadaşlar, sorunun çözümü için nasıl bir yol izledi? Paylaşabilir misiniz?

@Günay Mutlu

peki mevcutta GFB'si ve uygunluk yazısı olup, daha sonra yönetmelik değişti yeniden uygunluk almanız gerekmektedir diyerek lisans eksikliği belirtilen firmalar ne yapacak? hiç uygunluk yokmuş gibi mi davranacağız ?

artık bir zahmet süreleri uzatsınlar iki gündür uğraşıyorum .. yazık ya ne hale geldik valla işi güçü bıraktık sistem
@F.N
evet şükür işlem yapabildim...

Arkadaşlar gfb olan firmamızın ilk defa yapıcam sistemde çevre izin lisans belgesi başvurusu yapıcam herşeyi doldurdum evrakları yükledim fakat.bilgileri onaylıyoruma bastığımda kapsam hatası diyor ve mobil imzayı açmıyor nasıl bir yol izlemeliyim.YArdımlarını bekliyorum.bu hata başına gelen varmı

@turkay23
Bununla ilgili bizde aynı problemi yaşadık..Bakanlık sistem kullanıma açıldı ancak veri aktarmaları halen devam ediyor diye bize bilgi verdi. Aktarım işlemleri tamamlandığında işlemleri kaldığımız yerden devam edebilecekmişiz.

@filizt

Merhaba,
Halen sorunu çözemedim. 181'i aradım İzin lisans şubeye de mail attım. Yardım masasından da sorunu anlattım. Geri dönüş alamadım. Umarım Bakanlık bu konuda bizleri mağdur etmez.. Bahsettiğim yenileme başvurusu yapıyorum. Sistem anlam veremediğim şekilde il Müdürlüğü Uyg. yazımı onaylıyor. (Uygunluk yazım var olduğu halde) devamında ilerleyemiyorum. Oysaki benim uygunluk yazımı onaylatmak gibi bir derdim yok. Zaten Çevre İl Müdürlüğünce oluşturulmuş yazı.

Bakanlık sadece numara dağıtmaktan başka yardımcı olmuyor. Kıymetli meslektaşlarım yardımcı olur musunuz?
1-Firmamın yetkili kişi üzerinden kaydını ve tesisleri ekledim. Firma yetkili adına; Şahıs Uygulamalarından Çevre izin lisans uygulamasına gidemiyorum. Eksik bilgilerim olduğunu söylüyor.
2- 2 tane tesisimiz ve kaydını tamamladım. Onaylandı olarak gözüküyor. Ambalaj bilgi, Tabs ve Yeterlilik uygulamasını kaydettim. (TAT Firmasıyız). Tesislerden birinin Çevre Görevlisi firma yetkilisi diğer tesis için çevre görevlisini yetkili kişi olarak gösterdik. Sorun şu ki; yeterlilik uygulamasından tesislerden biri için çevre lisansı almamız gerekiyor. Ancak yetkilendirilen kişinin kendi şahıs hesabından girdiği zaman herhangi bir işlem yapamıyor.
Özetle benim tesise çevre lisansı almam lazım firmayı üzerime alıp işlemlere nasıl başlayabilirim..

@Zeliha Ekinci

1- ECBS'ye aktarılmış tesislerinde eksik bilgi olmadığını varsayarsak; firmanızın ECBS'ye aktarılmamış tesisi varsa, onların da bilgilerini güncellemeniz gerekiyor. Uygulamaya girebilmeniz için tüm bilgileri eksiksiz tamamlamanız isteniyor. Eğer hepsi tamam ama hala hata alıyorum diyorsanız eizin@csb.gov.tr adresine durumu bildirerek şansınızı denemenizi öneririm. Sizin yapabileceğiniz bir durum yok bu aşamada.

2- Yeterlik Uygulamasından izin/lisans alamazsınız. İzin/Lisans işlemleri E-izin Uygulaması üzerinden yapılıyor. E-izin Uygulamasına da sadece Çevre Görevlileri giriş yapabiliyor. Firma Yetkilinizin (Çevre Görevlisi olan) ilgili tesis ile işlem yapabilmesi için o tesise Müstakil Çevre Görevlisi olarak atanmış olması gerekiyor.

* Sorunu çözemezseniz, ekran alıntısı paylaşırsanız daha kolay yardımcı olunabilir.

@Engin Bircan
firmamız üzerinde önceden 2 tane firma daha gözüyor ancak aktif değiller. Sanırım problem bundan kaynaklı. Aktif olan firmanın onaylamasını yaptık. yine de işletimde olmayan bu firmaları aktarmayı yapayım mı?

Zeliha Ekinci, firma ve tesis ayrımını tam yaparak bahsederseniz daha iyi olacak :)
Firmanızın üzerine kayıtlı, pasif durumda 2 tesis daha mı var, yoksa firmanızın yanında aktifleştirilmemiş 2 firma daha mı var?
Bakanlığın geçenlerde verdiği eğitimde; "Biz; hiçbir bildirimi, beyanı, belgesi(izin/lisans) vb. olmayan tesisleri yeni sisteme zaten aktarmadık." denildi. Eğer bahsettiğiniz 2 tesis ve mükerrer veya pasif ise aktarmanıza gerek yok, sadece bakanlığa durumu bildirip yardım isteyerek çözebilirsiniz. Eğer 2 firma ise, ECBS'ye aktarmanızda hiçbir sorun yok, aktarıp eksikliği giderebilirsiniz. Ancak yeni aktaracağınız firmaların da tesisleri varsa onlarda da eksiklikler olabilir, aynı sorunları tekrar yaşayabilirsiniz, bilginize.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...