• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,601
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
@Sim

Gönderdiğim resimdeki kısma bakar mısınız? Firmanın çevre izni süresi ne kadar var görünüyor?

MD8JG6.jpg

bakın bu şekilde gözüküyor . geçen ay bir tesisin başvurusu yaptım şu anda çoğu böyle gözükmekte

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    27.5 KB · Görüntüleme: 54
@Sim

Sistemsel bir sorun olduğunu umalım. Çünkü bende tesislerim görünüyor ve başvurular&tarihleri de doğru. eizin'e mail atın demek isterdim ama zaten cevap vermeyecekleri ortada. Bir ihtimal telefonla Bakanlıktan Çevre İzin biriminden birine (atıksu, emisyon v.s.) ulaşabilirseniz sorununuzu çözebilirler.

örneğin 13.06.2019 da çevre izni süresi dolacak ve bende 12. aya kadar başvuruyu tamamlayabilirim süre ile ilgili bir sorunum yok dediğiniz gibi sistemsel olabilir . firmalarımın yarısında kalan gün sayıları var yarısında ise yok .

@Sim

Şöyle bir sıkıntı olabilir mi? EÇBS'ye aktarırken birden fazla tesisi olanlarda, yanlış olanı aktarmış olabilir misiniz? Ya da Yeterlik kısmından sözleşme yüklerken, yanlış tesis ile sözleşme yüklemiş olabilir misiniz? 1 Firmama ait 3 tesis var. Hangisinde çevre izninin göründüğünü bulana dek epey uğraştırdı. Diğer iki tesisi de aktifleştirmek zorunda kalmıştım.

şöyle diyeyim size doğru olduğunu düşünüyorum çünkü sera gazları vardı imzalanması gereken ve sera gazına tıkladığım zaman raporlar göztüktü ve imzalayabildim . yanlıs olanlarda da sera gazına tıladığımda hiç biri gözükmüyordu bu yüzden UATV kodunu çoklu için açtırıp tekrar öyle ekledim ve sera gazı raporları gözüktü . Peki sera gazı ayrı çevre izni farklı tesiste gözükür mü ?

@Sim

Tabi ki olabilir. Benim de yaşadığım durum buydu. 1 Tesiste Sera Gazı açılmış, birisinde Kimyasal Envanter ve BEKRA sistemleri açık. Diğerinde ise atıksu, atık beyan sistemi, kirlenmiş sahalar açıktı. Doğru olan, en sonuncusu çıktı. Bu nedenle bir önceki mesajımdan yola çıkarak diğer tesisleri de üstünüze atamayı ve öyle izin aşamasına başlamayı deneyin. Muhtemelen çözülecek probleminiz.

Ekleme; maalesef henüz tesis birleştirme yapılmıyor. Bakanlık üzerinde çalışıyormuş, beklemedeyiz.

merhaba ben toplama ayırma tesisinde yeni işe başladım fakat tesisim 4 aydır faaliyeti durdurmuş yeni başlamış faaliyete. entegre çevre sistemine kaydını yeni yaptım kendimi bireysel çevre görevlisi nasıl kayıt edeceğim bilgisi olan var mı .

PEKİ O ZAMAN DİĞER EKLEDİĞİMDE ÇEVRE İZNİ ÇIKINCA SERA GAZIDA ÇIKICAK MI YOKSA ESKİ EKLEDİĞİMDEN Mİ SERA GAZI İŞLEMLERİNE DEVAM EDİCEM . BİRDE UATV KODU NASIL ULAŞABİLİRİM .

@MERVE.Ş

Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Entegre çevre bilgi sistemine tesisi kaydettikten sonra, öncelikle Hesap (Firma) kısmından kendinizi yetkili olarak atayın. Uygulamalar kısmından Yeterlik Uygulamasını ekleyin.

Yeterlik uygulamasına girdiğiniz zaman, ad-soyad yazan bölümün hemen altında firmanızın unvanı olan bir kısım gelecek. Orayı seçtikten sonra "Müstakil Çevre Görevlisi Ekle" kısmından kendinizi ekleyeceksiniz. Sonra da "Onay Bekleyen İşlemler" sayfasından girip, gerekli onayı vereceksiniz.

@Sim

Hayır, ikisi ayrı ayrı tesis hesaplarında çıkacak şimdilik. UAVT Koduna nasıl ulaşabilirim derken? Çoklu kullanıma açtırırken mail gelmiştir. Orada yazar. Eğer bulamıyorsanız, DASK sayesinde de bulunabiliyor.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

çok tşk ederim . hesap firma kısmından girince müstakil çevre görevlisi kısmı çkmadı. tesisi yetkilisnden mi yapmam gerekiyor acaba

Merhabalar;
Firmam da tam zamanlı olarak çalışmaktayım. Firma yetkilimiz tarafından önce firma sorumlusu olarak sisteme T.C. numaram eklendi daha sonrasında firma üzerine Çevre Görevlisi Atamam Gerçekleştirildi. (Müstakil Çevre Görevlisi Olarak Değil Ama)

Firmaya tanımlı alt tesisler bulunduğundan dolayı, firma yetkilimiz çevre görevlisi görevlendirme yükümlülüğü bulunan alt tesisimize tarafımı çevre görevlisi atamak istediğinde Tesisler listesinde “tesislerin görüntülememesi sorunu” ile karşılaşmaktayım.
Tesis yerine manuel olarak görevlendirilmem gereken tesis ünvanını yazdığımda bu çalışan başka firmada çalışıyor bu tesise atanamaz diye uyarı alıyorum (İkisi aynı yer olmasına rağmen muhtemelen Çevre Kimlik No.ları farklı olduğu için). Acaba ben müstakil çevre görevlisi olarak mı kayıt edilmeliydim. Eğer öyle ile mevcut çevre görevlisi atamamı nasıl silebilirim?

Tesise çevre görevlisi olarak atama işlemimi gerçekleştiremediğimiz için e-izin sistemine girememekteyim. Tesis izin başvuru süremizin dolmasına çok kısa bir süre kaldığı için sorunu çözmemiz gerekmektedir. Kendi sistemimden e-izin sitemine girmeye çalıştığımda ise "Eksikliklerinizi tamamladıktan sonra İzin Lisans sistemine giriş yapabilirsiniz. Eksiklik bilgilerinizi ECBS üzerinden yapınız. / İzin lisans sistemine Danışman Firma tarafından Tesisler de sorumlu olarak görevlendirilmiş Çevre Görevlileri giriş yapabilir. " diye uyarı veriyor. Sanki e-izin sistemine sanki danışman firma çalışanları dışında kimse giremiyormuş gibi. Bir çok defa sorun bildirden yardım kısmından ve Alo 181 den mesaj bırakmama rağmen malesef cevap alamadım.

Konu hakkında desteğinizi rica ediyoruz.
Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

@MERVE.Ş

Bakın şu kısımda yer alıyor. Önce tesis yetkilisi ekleyecek. Sonra siz girip onaylayacaksınız.

j6rBkJ.jpg

hesap firma kısmından yetkili ekle yaptık sonrasında firma sorumlusu/ firma ortağı ekle çıktı tc girince ili seçenek çıkıyor birincisi hesap (firma , kurum ..) sorumlusu diğeri firma ortağı. burda ben firma sorumlusu mu demeliyim çevre görevlisi olarak atama yapmak için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...