• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,601
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
il müdürlüğüne gidip sorduğumda yeterlılıkle ilğilenen kişilerle irtibata gecın dedı ama kendı sayfasında doğru adres göründüğünü de belirtti . anlamsız bı anlam kargasası var . @MERVE.Ş

• Beğen
Tepkiler: HTM
hmm anladım. bende yeni işe başladım deneyimim yok o yüzden yanlış olmasın diye onaylamadım. bende firma yetkilisinden baktım adres doğru herhangi bi sıkıntı yok fakat kendi sistemimde onaylarken adana ceyhan diyor

ne yapacağız peki :/ @F.N

@F.N
Ben bazı işlemlerimi olmayınca il çevre de mühendislerle birlikte yaptım. Şuan tüm kullanıcılarda Adana Ceyhan yazıyormuş buna takılma dedi bana girişi yaptık.

@F.N
Merhaba;Tarifini, yaptığınız yeri malesef bulamıyorum. Nerede acaba? @F.N

Ekli dosyalar

• Görüntü.jpg
    Görüntü.jpg
    67.3 KB · Görüntüleme: 30
@Meryem Öztürk
Meryem Hanım,
Ambalaj bilgi Sistemindeki hata düzeldi mi. Biz hala giriş yapamıyoruz eğer sizin sisteminizde düzeltme yaptılarsa bizde aynı kişiye mail atalım diye yazmak istedim.

çevre görevlısının sıstemıne gırıp sahıs uygulamarından yeterlılık secılıp kişisel bilgiler oradan çaliştiği kurum kuruluştan çıkış yapabılırısınız .... @Çevreseli

E yeterlilik Sistemiyle ilgili 2 adet sorum var :/

1) EÇBS' YE geçiş sürecinde danışmanlık faaliyetini sonlandırıdığımız ve ayrıca kapanmış olan 2 adet firmamı Eçbs'ye aktaramadık. İşletme hala sorumlu olduğum tesislerde ve danışmanlık verilen tesislerde bulunuyor.
Bu işletmeleri yani eçbs'ye geçiremediğim faaliyetini durdurmuş işletmeyi nasıl sorumlu olduğum tesislerden çıkartırım ? (Danışmanlık verilen tesisler bölümünde de eçbs'ye aktaramadığım için çıkmıyor )

2) Sorumlu olduğum tesisler kısmında aynı firma ismini taşıyan aynı isimli 2 adet firma var. Bunun için ne yapmam gerekir ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

@Emre Kurt
Bakalım olmadı sizin yaptığınızı bende deneyeyim. Farklı bir sonuca ulaşırsam size haber veririm.

@Emre Kurt

Emre Bey, ben yine sistemin aslında "entegre" olarak çalışmamasına bağlıyorum. 2. sorunuz için; benim bir tesisimde hem unvan değişikliği oldu, hem de firma devir oldu başka firmaya ve vergi numarası da değişti. Şuan sizin ki gibi yeni unvanla aynı tesis 2 adet gözüküyor. Çözüm bulamadım. Çalıştığı kurum/kuruluş kısmında da bir adet eski firma adıyla gözüküyor, yenisi hiç yok.

İlk sorunuz için de firma kapandığı için sistem vergi numarasını bulamıyor olabilir. Belki bakanlıkla görüşürseniz eski sistemden belki giriş sağlayıp düzeltebilirler.

Bir tesisime kapasite artışından dolayı Hava Emisyon konulu Çevre İzin Yenilemesi yaptım ve dün belgem çıktı, belgemin üst yazısında tesise kabul edilecek atıklar ve kodları kısmı boş olması gerekirken ambalaj atığı geri kazanım ve tehlikesiz atık geri kazanım konuları kapsamında bir kaç tane atık kodları yazmaktadır, böyle bir durum ile karşılaşan var mı, varsa nasıl çözüme ulaştı.

@F.N
@F.N Tekrar merhaba; Bilgi için teşekkür ederim ancak maalesef benim o kısım boş görünüyor firma adı görünmüyor. Oysaki firma üzerine çevre görevlisi atamam var ve bu yüzden başka yerde tekrar atama yapmak istediğimde zaten bir yerde çalışıyor diye atama yapılmaz diyor. :(

Ekli dosyalar

• Calısılan Kurum Gözükmüyor.jpg
    Calısılan Kurum Gözükmüyor.jpg
    57.5 KB · Görüntüleme: 17
@Sim

Bende bir firmamın izin yenilemesi için uygunluk başvurusunda bulundum. İl Çevre onayladı ama sistemde izin yenileme başvurusunu başlatacağım zaman "GFB Yenilemesi gerektiren uygunluk yazınız mevcut. GFB yenileme başvurusu yapınız" şeklinde uyarı alıyorum.

@ezgig

Firma kapalı ama eski sistemde danışmanlık veriyoruz olarak göründüğü için şu anda hala devam ediyor görünüyor :D İşin garip olan kısmı da sorumlu olduğum tesis sayısı 16'yı geçmiş görünmesine rağmen sistemde herhangi bir uyarı yok.

@Emre Kurt
Eski sisteme girip sözleşmeyi oradan fes etseniz , o zaman belki düzelebilir. Hala giriliyorsa tabi :D

Arkadaşlar merhaba, ticaret sicil gazetesindeki adres ile sistem üzerinde gözüken adres bilgileri farklı gözükmektedir. Bu durumla karşılaşan oldu mu?

@MERVE.Ş
Ben o yüzden belediyeden güncel adres aldım ama ne olur nolmaz kapasite raporundaki adres verisi olursa daha iyi olur. Bakanlıktan Onur Bey varmış ulaşmaya çalışıyorum.

• Beğen
Tepkiler: HTM
bana mail geldi fakat herhangi bi çözüm yok irtibat numarası verdiler aradım ulaşamadım. bu sorunu nasıl çözeceğiz bu şekilde. @F.N sizde de adana ceyhan yazıyordu adreste sizde bi düzelme oldu mu bi çözüm bulabildiniz mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...