• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre çevre bilgi sistemi yenilendi

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Güneş Çevre Danışmanlık
Entegre Çevre Bilgi Sistemi 3.2.35 güncellemesi yayımlandı:

1- Giriş Ekranı Değişti
EÇBS giriş ekranı.jpg

2- İlk açılış ekranındaki "Giriş" sekmesi kaldırılarak direkt olarak "Anasayfa" sekmesine yönlendirildi. Renk ve düzen değişikliği ile göze hoş bir sistem yaratılmaya çalışılmış:

Anasayfa.jpg

3- Şahıs Uygulamaları kısmındaki uygulamalar görüntülenememekte (muhtemelen geçici sorun). Ancak Anasayfada yer alan "Yeterlik Uygulaması"na tıkladığınızda sizi şöyle bir ekran bekliyor olacak:

Yeterlik Uygulaması Girişi.jpg

4- Her uygulamanın girişinde "Tesis" seçeneği eklendi. Yine de "Tesis" listesinden hâlâ uygulamalara gidebiliyorsunuz. Anasayfa'dan erişim kolaylaşmış:

Uygulama - Tesis Seçimi.jpg

Daha detaylı inceleyip, gözümden kaçan şeyleri de paylaşmaya çalışacağım :) Hepimize hayırlı olsun.

Arkadaşlar merhaba, dün bu konu hakkında Adnan Macit bey ve Mehmet Gürsoy bey ile görüştüm. Sistemde mutlaka diplomaların ve deneyim bilgilerini içeren belgelerin ekli olması gerekiyor.

Yeterlik uygulamasına gidip;
Deneyim bilgisi güncellemesi için;
"Kullanıcı İşlemleri" -> "Kişisel Bilgiler" -> "Deneyim Bilgileri" sekmesinde "Düzenle" buttonu üzerinden mevcut deneyimin belgesini güncelleyebilirsiniz.

Diploma belgesi güncellemesi için;
"Kullanıcı İşlemleri" -> "Kişisel Bilgiler" -> "Eğitim Bilgileri" sekmesinde "Düzenle" buttonu üzerinden mevcut deneyimin belgesini güncelleyebilirsiniz.

Cuma günü son olabilir bi an önce yapılması gerekli diye düşünüyorum.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
ay.aymerhaba eski çalıştığımız firmada çevre mühendisi olduğumuzu kanıtlamak için sgk beklesini yüklememiz gerekiyor sanırım, ancak eski sgk belgeme nasıl ulaşabilirim? e devletten baktığımda çalıştığım tüm firmaları bir arada görüyorum.

Önceki cevapları görüntüle…
merhaba arkadaşlar ,
eçbs üzerinden danışmanı olduğum firmayı aktifleştirmem gerekiyor. İlk önce firma da yetkilisi olan kişinin eçbs sistemine girip yapmaya çalıştım. aktifleştir butonu olması gerekiyor araştırdığım kadarı ile hesap firma kurum kısmına tıkladığım zaman ama gelmiyor öyle bir şey nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz.

arkadaşlar merhaba,

çevre yönetim birimlerince bildirilen aylık çalışma takvimi konusunda 'eğer faaliyet durma aşamasına girdi ise ziyaret belirtme zorunluluğu oluşuyor mu' size göre? takvime bildirim yapsam mı yapmasam mı bilemedim.

sdagtekin
merhabalar;
ÇEVRE YÖNETİMİ HİZMETLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
madde 5 Çevre yönetimi hizmeti alma şartları
(4)Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği ek-1 veya ek-2 listesinde yer alan mevsimlik çalışan işletmelerden, çalışma sürelerini İl Müdürlüğüne onaylatmaları durumunda, işletmenin sadece çalıştığı dönem içinde çevre yönetimi hizmeti almak zorundadır.

sizce takvime tarih girdikten sonra tesise gitmemenin problemi ne şekilde olabilir. aylık faaliyet raporunda zaten belirteceğim fakat tesise gitmiyoruz sektör madencilik olduğu için mevsimlerden etkili faaliyet duruyor.

bizim de benzer sorunumuz mevcut.
firmaya, çalışmayacağım dediği dönemde "danışmanlık hizmeti almak istemiyor ise ve buna rağmen bir şekilde çalışacak olduğunda yakalanırsa cezası olduğunu" belirtir bir yazı yazıyoruz.
il müdürlüğüne de "belirli tarihlerde çalışmayacağını" belirtir yazı yazıyoruz.
il müdürlüğü firmaya "uyarı niteliğinde" bir yazı ile bu yazılara cevap verip, bizim anlattığımız "kafasına göre çalıştığını belirler ve bu esnada danışmanlık almıyor ise ceza yazacağını" belirtiyor.
eğer çalışmayan tesis sistemde takvimde ise il müdürlüğü yapacağı denetimde sizin gitmediğinizi belirler ise "ceza puanı" uygulayabilir.

sdagtekin

Merhaba,
Ben şu anda çevre görevlisi olarak çalışmıyorum ancak ileride çalışma ihtimalim var. Vize dönemim de geldi, sisteme baktığımda vize yenilemesi için ücret yatırmam ve bunun için referans kodu almam gerektiğini anladım. Ama aklıma takılan burada diploma, deneyim ve vesikalık foto bilgilerini de girmem ve mobil imza ile imzalamam gerektiği. Çevre görevlisi olmadığım halde bunları yine de yapmalı mıyım? Bir de deneyim bilgisi çevre görevlisi olarak yapılan çalışmalar için mi yoksa diğer çalışmaları da girmeli miyim? (Çevre Mühendisi gibi)

cevrengineere yeterlik üzerinden vize islemlerine girdiginiz zaman orada yatirmaniz gereken bedel ve referans numarasi cikiyor. ona gore odeme yapmaniz lazim. ayni bölümde yüklenmesi gereken belgeler bölümüne de o belgeleri yüklemeniz lazim. bütün belgeleri yükledikten sonra basvuruyu gonderebilmeniz icin elektronik (ya da mobil) imzaya ihtiyaciniz olacak, yoksa gonderemezsiniz basvuruyu. deneyim konusunda da çevre mühendisi olarak çalistiginiz (ssk si çevre mühendisi olarak girilmiş) tüm deneyimlerinizi girebilirsiniz.