Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GFB Başvurusu

Konu, 'ARŞİV' kısmında smch tarafından paylaşıldı.

 1. smch

  smch CMNet Üyesi

  Merhabalar arkadaşlar,

  Şirketim adına 6 ay önce GFB başvurusunda bulunmuştuk ancak denetlemeye geldiklerinde 2 adet deve boynu baca sebebiyle başvurumuzu kabul etmediler.
  Şu anda da davlumbazlarımız da bir tadilat söz konusu ve deve boynu bacalardan 1 tanesini yenileyerek direk çıkışı verdik. 2. deve boynu baca ise halen durmakta. Emisyon ölçümleri ise tadilat gören ve 1 deve boynu olarak yapılmış durumda. Raporda emisyon noktaları da buna göre alındı. Şu anda tekrardan GFB' ye tekrar başvurduk ve 2. deve boynu bacanın düzeltilmesi için denetlemeye gelinmesini bekliyoruz. Ancak denetlenmeye gelinmesi süreci uzun bir süreç ve bu süreçte davlumbaz tadilatları durmuş durumda.

  Bu durumda biz tadilata devam edip 2. deve boynu bacayı da düzeltirsek hazırlanan emisyon ölçüm raporuna uymayacak ve belkide denetçi tarafından tekrardan bir ölçüm istenecek.
  Bir de tadilata devam edip deve boynu bacayı çatıda bırakarak burdan ölçüm alındı ancak tadilatta deme seçeneğimiz var.

  Sizce tadilata devam edip denetlemeden geçmenin sorunsuz/uygun bir yolu var mı?
   
 2. Müracaatınız GFB değil İl Müdürlüğü uygunluk yazısı müracaatı sanırım. Tesisinizde bulunan bacaların şekil ve yükseklikleri SKHHKY Ek-4'de verilen standartlara uygun hale getirilmediği sürece Uygunluk yazısı alabileceğinizi zannetmiyorum. Bu nedenle tesiste gerekli tadilatları ivedilikle bitirmek gerekir. Ayrıca baca şekilleri uygun olmadığı halde ölçüm yapıldığına göre emisyon ölçüm raporunda bacalar hakkında "uygun değildir" ibaresi yer almıştır. Bu nedenle tadilat yapılması zorunlu olabilir.

  Laboratuvarla görüşüp emisyon ölçüm noktasının uygun olup olmadığı hakkında bilgi aldınız mı? Belki de emisyon ölçüm noktası uygundur ve yeniden ölçüm yaptırmanız gerekmeyebilir.
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.