Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ion Exchange Resin

Konu, 'ARŞİV' kısmında M. Taner KASARCI tarafından paylaşıldı.

 1. M. Taner KASARCI

  M. Taner KASARCI CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,
  Konu başlığında belirttiğim maddeyi satan bir firma arıyorum. Strong Acid Cation Exchange Resin olarak geçiyor adı ancak Türkiye'de satan bir firma bulamadım. Bu madde ile ilgili bilgisi olan var mı?

  Değerli yardımlarınızı bekliyorum.
   
 2. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici CMNet Üyesi

  Neden bulamadınız ki bi çok firma satar bu reçineyi. Deiyonizer de mi kullanacaksınız ??
   
 3. M. Taner KASARCI

  M. Taner KASARCI CMNet Üyesi

  Açıkçası nerede kullanılacağı konusunda bilgim yok Murat Bey. Müşteri ser verip sır vermiyor. Anlamadım gitti. Teknik detaylarını paylaştım bir çek kimya firması ile (Akkim, DOW Corning... v.b) ancak kimseden ses çıkmadı.
   
 4. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici CMNet Üyesi

  Taner Bey, bahsettiğiniz reçine piyasada Asit Formunda Kuvvetli Katyonik Reçine diye geçer. Deiyonizerler de kullanılır. Kısaca anlatmak gerekirse, 2 ayrı tankta anyonik ve katyonik reçine ayrı ayrı ( mixbed sistemleri hariç ) bulunur bu reçineler vasıtasıyla su içerisindeki ( + ve - yüklü iyonlar) anyon ve katyonlar alınır. Bu vesileyle saf su elde edilmiş olur.

  Dünyada bu reçineleri üreten belli başlı firmalar var, Türkiyede ise bu firmaların distribitörleri tabiki, Burdan firma ismi vermem doğru olmaya bilir özelden, yazarsanır ayrıntılı bilgi verebilirim.
   
 5. Büşra Çetinkaya

  Büşra Çetinkaya CMNet Üyesi

  Murat Bey, bende bu reçineleri üreten firmaların Türkiye distribütörlerini arıyorum. Rica etsem bildiğiniz firma isimlerini söyleyebilir misiniz?
   
 6. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici CMNet Üyesi

  Büşra Çetinkaya Hanım bu birazda alacağınız miktara bağlı olarak da değişiyor. Firma isimlerini buradan vermem uygun olmayabilir. Mesaj olarak gönderiyorum lütfen Gelen Kutunuzu Kontrol edin.

  İYİ ÇALIŞMALAR..
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.