• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

kapsamdışı tesisler

hanvey1105

CMNet Üyesi
Kayıt
11 Mart 2011
Mesajlar
123
Beğeniler
11
#1
arkadaşlar merhaba; ÇKAGİLHY inin EK-1 VE EK-2 listesinde bulunmayan yani bu yönetmeliğin kapsamında değerlendirilen tesislerin danışmanlık hizmeti alma zorunluğu var. peki bu tesisleri biz gene de sisteme yüklemek ve aylık da tutanak tutma zorunluluğu var mıdır?? teşekkürler
 

aldemir072

CMNet Üyesi
Kayıt
8 Ağustos 2012
Mesajlar
340
Beğeniler
125
Şehir
Diyarbakır
#4
yönetmelikte açıkça belirtilmese de aylık tutanak tutmak gerekiyor.

Çevre Görevlilerinin Tesislerdeki Dosyalarda Bulundurması Gereken Belge ve Bilgiler
1. Tesise/faaliyete yönelik hazırlanan İç Tetkik Raporları,
2. Tesiste/faaliyette aylık olarak yapılan kontrollerde tutulan tutanaklar,
3. Tesis/faaliyet çalışanlarına ve yetkililerine yönelik verilen eğitimlere ait ders notları ve tutanakları,
4. Tesisle/faaliyetle yapılan hizmet alım sözleşmesi.
 
Kayıt
23 Temmuz 2012
Mesajlar
277
Beğeniler
88
Şehir
ANKARA
#6
Peki böyle bir olayla karşılaşan var mı? tesis sahipleri kesin bir kanıt olmadan bu işi yaptırmam derse, ki bu şekilde sözlerle karşılaşmamız çok olası. İl Çevreden herhangi bir şekilde bilgi alan var mı ya da uyarı?
 

hanvey1105

CMNet Üyesi
Kayıt
11 Mart 2011
Mesajlar
123
Beğeniler
11
#7
kapsamdışılar için herhangi bir uygulamayla karşılaşmadı henüz. evet danışmanlık hizmeti almak durumundalar , ama sisteme yüklemek ve tutanak tutmak zorundamıyız?
 
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
249
#9
sisteme yüklemeye gerek yok.en azından ben 3 farklı kapsamdışı firmamı sisteme yüklemedim.kapsamdışı firmalarda ıso14001 i kurmak onların gözünü yeterince boyuyor.bide kapsam dışı,çed gerekli değildir gibi yazıları alın.atık yönetimlerini organize edin.mutlu oluyorlar.