Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kariyer sahibi olmayı ne için istiyoruz?

Konu, 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' kısmında Melih Coşar tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Selamlar Arkadaşlar,

  Kariyer Yolculuğu sitesinden Fatmanur Erdoğan Hanım, friendfeed'den vakti zamanında şöyle bir soru sormuş ve çok enteresan cevaplar gelmiş. Soruyu ben de size soruyorum:

  Kariyer sahibi olmayi en cok (A) para/unvan/un kazanmak icin mi (B) Mutlu olmak icin mi (C) Topluma faydali bir insan olmak icin mi istiyorsunuz?
   
 2. Coşkun Demiral

  Coşkun Demiral CMNet Üyesi

  A ve B. Para ve mutluluk
   
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  a.s
  Kendi fikrim, her şey para değil ama o olmadan da olmuyor, o olunca hayata ve mesleğimize devam edebildiğim için mutlu, ve çalıştıkça topluma fayda sağlayacak şeyler yapacağım için her üç şık için de istiyorum diyebilirim..
   
 4. Coşkun Demiral

  Coşkun Demiral CMNet Üyesi

  Bütün şıklar birbiri ile bağlantılı fakat ilk sıra para sanırım. Para olunca genelde mutlu oluyoruz sonrasında fayda sağlayabiliyoruz.
   
 5. Ferhat Bağaç

  Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

  saygın biri olmak için yanında da para ve mutluluk olsa iyi olur :D
   
 6. gülay

  gülay CMNet Üyesi

 7. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Her insan daha fazla para kazanmak için kariyerinde yükselmek ister. Para kazandıkça daha mutlu olur. Hem para hemde mutluluk getiren işine dört elle sarılan insan topluma yararlı olmak için uğraşır mı? O insanın kişiliği, dürüst olup olmadığına kısacası ahlakına bağlı bence. "Sonucun ne olduğundan banane ben aldığım paraya bakarım diyen" zihniyet az değil dünyada.
   
  Emine Erdem ve Serhat Mehmet Kar bunu beğendi.
 8. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  (A) para/unvan/un kazanmak icin

  Kariyer yapmayı ben işinde yükselmek olarak yorumluyorum. Aynı işi yapıyorsanız ve yükseliyorsanız buda sorumluluk getirir beraberinde. Ben o kadar sorumluluk taşıyan kimsenin mutlu olduğunu görmedim henüz (ay sonu maaş yattığı gün hariç) :)
   
  Hüseyin Hanlı ve Nazlıhan TOPÇU bunu beğendi.
 9. Kariyer sahibi olma isteği o işte 'başarılı olma isteği' ihtiyacını doğuruyo. Başarı para/ünvan kazandırdığı gibi bi doyum hissi yaşattığı için memnuniyet/mutluluk da veriyo.
  Topluma fayda getirdiği konusunda şüphelerim var ama.
   
 10. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Sonuna kadar katılıyorum. Para/ünvan/ün sorumluluk getirir. Bu da sizi mutlu yapmaz. Ancak mutlu olmak için iş yaparsak veya mutlu olduğumuz işi yaparsak (B)bu bize para ünvan ve ün de getirecektir (A kendiliğinden gelir). B yapıldığı sürece topluma yararlı bir iş de yapmış olursunuz (C).

  Bence bu sitedeki üyelerimizin büyük bir çoğunluğunun (yöneticiler de dahil) bu işi B hedefi ile yaptığını düşünüyorum. Aksi takdirde kimse bu siteye üye olup yardımlaşmaz ve kaynaşmazdı (C) :)
   
 11. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

 12. Topluma faydali bir insan bir işle uğraşanlardır kesinlikle( başka türlü topluma faydalı olunamaz) ve bu işini yapıyorsa iş karşılığı para kazanır, işini çok çok güzel yaparsa unvan/un kazanır, böyle bir insanda mutlu olur :) bence
   
  metin dursun bunu beğendi.
 13. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Her sabah çalar saatle kalkıp işe gittiği sürece kimse mutlu değil. İstediği kadar da para kazansın.

  Mahallede bisikletle iki tur atınca veya Osman amcanın börek salonuna gidip çayla beraber biraz kıymalı börek yiyince de çok mutlu olurum.
   
 14. Dilan Aslan

  Dilan Aslan CMNet Üyesi

  Toplum istiyor , mahalle istiyor, malesef ki ebeveynlerimiz olan x kuşağı istiyor.
   
 15. GKSN

  GKSN CMNet Üyesi

  A varsa B ve C nin olması kolay:)
   
 16. Serhat Mehmet Kar

  Serhat Mehmet Kar CMNet Üyesi

  Biraz para kazanıp kendi işimi kurabilirsem mutlu olurum. Çevre ve insana saygıyla yaklaşır topluma faydalı olurum.
  Olamaz mıııı olabilirrrrr
   
 17. Tuğba Yeşil Ağca

  Tuğba Yeşil Ağca CMNet Üyesi

  A ve B olursa C kendiliğinden olur:):hrkbuya::hrkbuya:
   
  lizzie bunu beğendi.
 18. Meltem OSMANOĞLU

  Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

  A tabiki (Türkiye de) hahahah A olursa hepsi kendiliğinden gelir :koptum:
   
 19. Kariyer sahibi olmayı ben topluma faydalı bir insan olmak için istiyorum. Neden? Ben insanlara yardım ettikçe ve onlar mutlu oldukça mutlu oluyorum. Bir de Allah'a şükür ettikçe vicdanım daha da rahat ediyor. Zaten siz insanlara yardım ettikçe hayır kapısı açılıyor ve daha iyi işlerde çalışıyorsunuz. İnsanlara yardım ettiniz, bu size mutluluk getirdi ve onların hayır duasını alınız. Bu da çok büyük bir kazançtır ve iyilik kasanıza bir yatırım daha yapmış oldunuz. Aslında para mutluluk ve yardım birbirleriyle bağlantılı değil. Diyelim ki parayla çevre ve şehircilik bakanı oldunuz,Türkiye'nin en zengin insanısınız,bakan olduktan sonra mutlu oldunuz. İlk başlarda yardım edersiniz ama bir insan herşeyi parayla hallettiği için bir müddet sonra yardımların bazısı kesilir ve tanışlar gelir ve size der; bana şunun ÇED'i hazırla. Siz dersiniz ama ÇED için uygun değil uygun hale getir,o size diyecek; sen boşver göz ardı et ve istemeye istemeye oraya ÇED vereceksiniz. Belki o gün için kazandınız, peki vicdan olarak.Asla bir insan dürüst,ahlaklı ve çalışkan olursa o insandan korkmayın. Allah onu korur ve o adam her yerde çalışmayı hakkediyordur. Herşey para demek değildir. Eğer herşey para olsaydı ben bugün babamın bana bıraktığı güzel isim nedeniyle bazı işleri halledemezdim. Siz iyi olun ve güzel isimlerle işler halledilir. Başınız sıkıştı mı Allah size kapılar açar ve birisini önerisiyle bir yere gittiğinizde şu kişiyle geldim dediğinizde karşıdaki kişi, onun bana çok yardımı dokundu ve onun sözü benim için emirdir dedikten sonra herkes mutlu olur. Kimse görüşümü desteklemeyebilir ve katılmayabilir. Kimse sevmeyebilir ama benim görüşüm bu. Ben peynir ve ekmekle doyup,şükür edip huzurum varsa bu bana yeter.
   
  tayfun aydın ve Enise A. bunu beğendi.
 20. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Sevdiğin bir işi seçersen, yaşamın boyunca bir gün bile çalışmak zorunda kalmazsın.

  İhsan Fazlıoğlu
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.