Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maden Ocağı ÇED Belgesi Devri

Konu, 'ARŞİV' kısmında Murat Akyüz tarafından paylaşıldı.

 1. Murat Akyüz

  Murat Akyüz CMNet Üyesi

  Arkadaşlar 30.06.2011 tarihine kadar Maden Ocakları için ÇED devri ile ilgili durumlarda Rödovans sözleşmesi belge olarak kabul ediliyordu, ancak şu anda yapmış olduğum başvuruda Rödovans sözleşmesi kabul edilmedi. Bakanlığa nasıl bir belge istiyorsunuz diye sorduğumda devir ile ilgili yapmış olduğunuz sözleşmenin örneğini gönderin dediler. Ben de tamam işte devir ile ilgili Rödovans sözleşmesi yapıldı başka da bir evrak yok dedim, ancak kabul etmiyorlar. Yarım sayfalık bir devir ile ilgili dilekçe yazıp noterden onaylatıp göndersem olur mu diye sordum ona da net cevap vermediler.
  Çevre İzninde kullanmak üzere ÇED devrini yapmam gerekiyor. 30.06.2011 tarihinden sonra ÇED devri yapan arkadaşımız var mı bir yardımcı olabilirse sevinirim.

  Yönetmelik Maddesi

  Proje sahibinin değişmesi
  MADDE 21 – (Değişik:RG-30/6/2011-27980)
  (1) Proje sahibinin herhangi bir nedenle değişmesi durumunda projenin yeni sahibi, devirle ilgili bilgi ve belgelerin tasdikli suretini, taahhütname ve imza sirkülerini bir dilekçe ekinde Bakanlığa/Valiliğe bildirir.
   
 2. Mehtap Işık

  Mehtap Işık CMNet Üyesi

  Murat bey çed devrinden kastınız çed faaliyet sahibi değişikliği ise aşağıdaki evraklarla ilçevreye başvurmanız gerekiyor.
  taahhütname
  Devir yazısı(noter onaylı)
  imza sirküleri
  ruhsat(işletme izni)

  Ancak çevre iznini rödevans firması üzerine almaktan bahsediyorsanız. ÇED faaliyet sahibi değişikliği yapılmaz. bakanlık konuyu yanlış anlamış olabilir.
   
 3. ecehan

  ecehan CMNet Üyesi

  maden ruhsatları devir olurken devir sözleşmesi imzalanır. siz kendiniz noterden yapamazsınız. Maden İşleri Genel Müdürlüğü tarafından ruhsat devredilirken bir yazı alınır. bu yazıda da "şu şu ruhsat 3213 sayılı Maden Kanunundan doğan tüm hak ve vecibeleri ile birlikte aynen ve tamamen kanunun 5. maddesi uyarınca devir edilmiştir." yazar. altında devir eden ve devir alan firma bilgileri ve imzalar yer alır. bunların altında da devirin yapıldığı tarih vs. olur.
  danışmanlığını almış olduğunuz firmada mevcuttur. sanırım onu istiyorlar
   
 4. Mehtap Işık

  Mehtap Işık CMNet Üyesi

  Migemin verdiği yazı bazen başka yerlerde gerekmektedir. Bu nedenle devir yazısının aslı elinizde kalsın istiyorsanız noter onaylı yani aslı gibidir yaptırısınız.
   
 5. Esra Alıç

  Esra Alıç CMNet Üyesi

  arkadaşlar merhaba
  bildiğiniz gibi maden sahaları için hazırlanan işletme projelerinde çevre mühendislerinin hazırlaması gereken Çevre ile Uyum Planı bölümü var.bu konuyla ilgili elinde örnek olan arkadaşlar varsa paylaşabilir mi?
  teşekkürler
   
 6. Ebru Medan

  Ebru Medan CMNet Üyesi

  Merhaba Esra Hanım elimde olan çevre uyum planı örneğini yolluyorum .İyi çalışmalar dilerim.
   

  Ekli Dosyalar:

 7. Esra Alıç

  Esra Alıç CMNet Üyesi

  çok teşekkür ederim Ebru hanım. iyi çalışmalar
   
 8. Çiçek Su

  Çiçek Su CMNet Üyesi

  arkadaşlar peki tesis çalışmıyorsa bu konu hakkında da il müd bildirim yapıldıysa çed devri yapılmak yani faaliyet sahibinin değiştiğini bildirmek için geçerli bir süre var mıdır? iyi çalışmalar
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.