Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paket İçme Suyu Tesis Dizaynı

Konu, 'ARŞİV' kısmında Drygul tarafından paylaşıldı.

 1. Drygul

  Drygul CMNet Üyesi

  Merhaba;

  İçme suyu paket arıtma tesisi dizaynında giriş parametrelerini müşteri vermediği taktirde hangi değerleri almak uygundur? Nehir deniz veya göl suları için ,eger ki bilgi verilmemiş ise hangi giriş değerlerini almalıyız?
  Bu konu üzerinde çalışan veya bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.
   
 2. Selma Akdoğan

  Selma Akdoğan CMNet Üyesi

  En doğrusu ham suyun analizini yaptırmaktır.Müşterinizi analiz yaptırmaya yönlendirin.Tabi maliyet nedeniyle yaptırmak istemeyebilir.Bu durumda suyun alınacağı nehir veya göl vb. için daha önce yapılmış olan çalışmaları araştırabilirsiniz.Belki bir analiz değeri bulursunuz.Ama analiz için numune alınan nokta ile müşterinizin su alacağı nokta farklı olacaktır.Aynı yerden alınsa bile zamanla suyun özellikleri değişmiş olabilir.Mevsimsel değişiklikler olabilir. Özetle;gerçek analiz değeri olmadan tesis tasarlarsanız büyük risk almış olursunuz.Bu nedenle ön tasarım yapıp bir bütçe çıkartın.Daha sonra mutlaka analiz yaptırın,son tasarım ve teklifinizi sunun.
   
 3. Drygul

  Drygul CMNet Üyesi

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Selma Hanım. Ön tasarım için çeşitli doneler buldum, tasarım yaptım fakat müşterinin göndereceği donelere göre revize işleminde sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum.

  İyi çalışmalar..
   
 4. Murat_Erdoğan

  Murat_Erdoğan CMNet Üyesi

  Sıkıntı yaşamanız artık şansınıza kalmış derya hanım. Yine de eliniz de bir çalışma olması teklif sürecinizi hızlandıracaktır.
   
 5. Nefize Yıldız

  Nefize Yıldız CMNet Üyesi

  Her denizin tipik değerleri vardır. Kuyu suyu arıtmada önemli parametre iletkenliktir.İletkenliği max 5000 mikrosiemens olmalıdır. Nehir suyu arıtımında tipik arıtma prosesi koagülasyon+ flokülasyon+çöktürme akabinde ara dinlenme tankı son olarak da basınçlı filtre.
   
 6. Bahtiyar Karaca

  Bahtiyar Karaca CMNet Üyesi

  selam arkadaşlar size bir soru sormak istiyorum mücavir alanında ki bir yerleşime dere suyunu arıtarak içme suyu problemini çözmek istiyoruz nasıl bir yol izleyeceğiz burası 1000 kişilik arkadaşlar bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlar mı teşekkürler
   
 7. Nefize Yıldız

  Nefize Yıldız CMNet Üyesi

  Öncelikle arıtacağınız su kaynağının su analizlerini yaptırın. Çıkan sonuçlara göre dizayn yapılması gerekmektedir.Analiz sonuçlarına göre dizayn yapımında yardımcı olurum.
   
 8. Bahtiyar Karaca

  Bahtiyar Karaca CMNet Üyesi

  teşekkürler Nefize Hanım kolay gelsin
   
 9. yavuzselim

  yavuzselim Misafir

  Paket Arıtma Tesisini ihale eden, projesini onaylayan ve geliştiren en önemli kurum iller bankası a.ş. dir. Genellikle de seçilen ve bankanın kabul gördüğü proses basınçlı filtrelerdir. Sistem tam otomasyonlu olup bilgisayardan tüm ekipmanlar yönetilebilmektedir. Belediyeler uzaktan sistemi görebilmekte ve müdahale edebilmekte, otomasyonsal gelişmeleri otomasyoncu internet üzerinden bağlanarak geliştirebilmektedir. Debiye göre tank çapı seçilir, tank çapına göre yerleşim yapılır ve binanın eni boyu belirlenir. gerisi çorap söküğü gibi gelir. Ayrıntılı bilgi isteyenler irtibat kurabilirler...
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...