Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sadece çevre mühendislerinin çevre görevlisi olması

Konu, 'ARŞİV' kısmında unutmabeni tarafından paylaşıldı.

 1. arkadaşlar sadece çevre mühendislerinin çevre görevlisi olması ile ilgi bir dava varmı...yoksa sadece yönetmeliği ezberleyen diğer bölümlerden olan insalarda hala çevre görevlisimi olacak.
   
 2. Böyle bir dava yok bildiğim kadarıyla. ve evet sadece yönetmeliği ezberleyen diğer bölümler çevre görevlisi olabilecek hatta pazar günü sınava girecekler. çok acı. bakanlık güya çevre mühendisleri için istihdam yarattı bu şekilde ama bence kaşıkla verdiğini kepçeyle alıyo. hiç bi anlamı yok diğer bölümlere de biiz<mle aynı koşullarda çalışma hakkı vermenin. biz gitsek bir makina mühendisinin yada bir kimya mühendisinin işini yaptırırlar mı. o pozisyon için bir çevre mühendisini işe alırlar mı ? almazlar ben hiç görmedim. amaaaa bizim mesleğimiz meslek değil ya, çok basit ya nasıl olsa bir sınavla insanlara siz de çevre mühendisinin yaptığı işi aynı şartlarda yapabilirsiniz deniyo. yazık gerçekten çok yazık. keske mesleğimi bu kadar çok sevmiyo olsaydım bırakır başka işler yapardım böyle rezil olmkatansa. mesleğimiz hiçe sayılıyor resmen. çok yazık
   
 3. Çevre Mühendisleri Odası ne iş yapiyor...aslında onların dava açması lazım...
   
 4. qrafiqer

  qrafiqer CMNet Üyesi

  Çevre Mühendisleri Odası'nın genelde ne yaptığı : http://www.cmo.org.tr/
   
 5. Çmo yaptı ne yaptı büütn bölümler değilde sadece teknik bölümlere indirilmesini ve çevre müh. sınav şartının kaldırılmasını sağladı. ama yetmez. istediğimiz bu değil tam olarak. sadece çevre mühendisleri olsaydı da yine sınav şartı olsaydı. buna katılırım. niye bölümden mezun olan her arkadaş çevre mühendisliğini biliyor mu bence bilmiyor.belki bende bilmiyordum mezun olduğumda. onun için sınav yapabilirdi ama sadece biz olmalıydık başka bölümler değil.
   
 6. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  ÇMO nun yaptıkları yetersiz peki bizim ÇMO ya aidat vermek dışında katkımız ne bunları da düşünün, sıkı bir muhalif olan ben öz eleştiride yapmamız gerektiğini düşünüyorum, yokuşta akmayan ter inişte gözyaşı olur, bugün haklı mesleki davamızda birbirimize destek olmazsak bu çetin yolda birer birer telef oluruz(biraz ağır oldu ama )
   
 7. qrafiqer

  qrafiqer CMNet Üyesi

  çmo'ya bireysel olarak ne gibi bir katkımız olabilir?
   
 8. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

 9. 13 ağustosta sınav var ama nasıl oluyor bunlar.

  bu eski dava .. bunu zaten kazanmış tçmmo ... bundan sonra sadece çevre mühendisleri çevre görevlisi olsun die bir dava açmamış.
   
 10. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  sence?
  birileri mahkeme kararlarını by-pass etmek için yeni yeni tebliğler ile mesleğimize saldırıyor olmasın? ya da belki de mahkeme kararlarını yok sayıyorlardır?

  al sana başka bir misal:
  http://www.haberler.com/bursa-da-17-meslek-odasi-mahkeme-kararina-ragmen-haberi/

  oluyor böyle şeyler. özellikle bizim gibi ikibuçukuncu dünya ülkelerinde.
  eylemlere gelmeni tavsiye ederim. hak verilmez alınır.
   
 11. bununla ne alakası var
   
 12. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Haklısın alakası yok. yollamakta geciktiğimden son yazdığını görmeden yollamışım.
  bu meselede başka bir yerden hareketle bir yazı yazmıştım ilk. sonra konu ve tartışma çetrefil olur diye kenara kaydettim. akşam evde biraz araştırayım şimdilik lütfen önceki yazdıklarımı yazmadım sayın.
   
 13. Serif

  Serif CMNet Üyesi

  Çevre görevlisi kavramının yerine Çevre Mühendisi kavramı getirilmeli ki gerçekte doğru olanı budur.
   
 14. buse yıldırım

  buse yıldırım CMNet Üyesi

  çevre görevlisi belgesini kiralatsak başka bir firmada daha çalışıyormuyuz??
   
 15. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Böyle bir sorunun gündeme gelmesi dahi mesleğimiz için onur kırıcıdır. Bence birden fazla firma için çevre mühendisliği yapmak istiyorsanız Çevre Danışmanlık firmasında çalışın. Belgenizi kullandırtmak daha sonra başınıza iş açacaktır. Zaten artık SGK işlemleri dolayısıyla yapılan kandırmacalar çok kolay açığa çıkabilecektir. Midyata pirince giderken eldeki bulgurdan da olmayın derim ben.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...