Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satış izin belgesi / katı yakıt satıcısı kayıt belgesi ?

Konu, 'ARŞİV' kısmında Recep Harmandar tarafından paylaşıldı.

1. Recep Harmandar

Recep Harmandar CMNet Üyesi

Ekte gönderdiğim yazı hakkındaki görüşlerinizi almak istedim .. bu yazıyı yeni anlaşmayı düşündüğümüz bir Kömür ocağı yetkilisi gönderdi bu yazılanları Çevre Danışmanlığını yaptığımız için bizmi yapmalıyız ? ve yapılması gerekenler ?

Ekli Dosyalar:

2. Recep Harmandar

? fikri olan yokmu arkadaşlar

3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

Sizin sorumluluk alanınızda olduğunu düşünmüyorum. Ekteki yazıdan anladığım izin belgesi firmanın o işi yapabilmesi için alması gereken temel belgelerden. Ruhsat sınıfında bir belge gibi geldi bana..

Recep Harmandar bunu beğendi.
  4. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

bu belgede yazanlar kömür ocakları dağıtıcılar ve kömür satışı yapan bayiler için geçerlidir. çevre il müdürlüklerinin hava kalitesi için başlatmış olduğu bir uygulamadır. uzun zamandır da devam etmektedir. kömür ocakları uygunluk belgesini ve satış iznini almak zorundadır. aksi takdirde ocağı işletemezler. öncelikle uygunluk belgesinin alınması gerekiyor. sonrasında hemen satış izin belgesi alınması gerekir. isterseniz çevre il müdürlüğü ile görüşüp bu belgelerin nasıl alınması gerektiği konusunda kömür ocağına destek olabilirsiniz. ama sizin bu işleri yapmanız zorunlu değil. kömür ocaklarında üretimden sorumlu yetkili personellerin ilgilenmesi gerekir.

Recep Harmandar bunu beğendi.
  5. Recep Harmandar

Anladım Teşekkür ederim bende araştırmalarım sonucu "Hava Kirliliğinin Kntrolü ve Önlenmesi" Konulu GENELGE 2010/14 e ulaştım bu genelge kamsamında Kömür üreticisi/ithalatçısı/dağıtıcısı /satıcısı için ayrı ayrı yapılması gerekenler belitriliyor . bahsettiğiniz gibi firma il çevre ve şehircilik ibaresini görünce topu bize atmış gözüküyor netice olarak konuyla alakalı yapması gerekenleri firmaya bildireceğiz .

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...