• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Sıcak bir yaz günü ve ''ramazan''

Eski yaz günleri, soğuk ayran ve limonata serinliğinin karlı dağlardan gelen esintisi demekti. Yahut, obruktan çıkarılmış bembeyaz karın; bal şerbetiyle karsambaç yapılıp afiyetle kaşıklanması

Artık eski yaz ünlerine bir ay kadar ara vereceğiz ve hoş geldin ramazan diyoruz.

Eski yaz günleri, soğuk ayran ve limonata serinliğinin karlı dağlardan gelen esintisi demekti. Yahut, obruktan çıkarılmış bembeyaz karın; bal şerbetiyle karsambaç yapılıp afiyetle kaşıklanması

Artık eski yaz ünlerine bir ay kadar ara vereceğiz ve hoş geldin ramazan diyoruz.
böyle anlatılır mı ya şimdi oruçlu oruçlu oyşşşşş

Herkese hayırlı ramazanlar...

Çiğdem Aksoy

Genel Yönetici
bir gürültücü geleneğimiz daha bu ay bizimle. hoşgeldin ramazan ve davulcusu. her ne kadar beni davulunun sesiyle gecenin bir vakti uykusuz bıraksan da, içimden sana kızıp da artık bu sokakta çalma git biraz dolaş desem de, eski tadı kalmasa da yine de ayrı bir güzellik.
(küçükken hatırlarım babam köydeki okulun müdürüydü. okulun hademesi de ramazan davulcusuydu. davulcu hergece gelir lojmana bize torpil geçerdi kapıda maniler söylerdi babam da sırf manileri dinleyelim eşlik edelim diye gecenin bir vakti uyandırırdı bizi. hiç de kızmazdım üzülmezdim uykusuz kaldım diye.)
büyük blokların arasında neşemizi kaybetmemek dileğiyle hayırlı ramazanlar...